نسخه جدید پلی استیشن 5 هیت سینک کوچکتری دارد

احتمال مشکل داغ شدن دستگاه در بازی‌های سنگین چقدر است؟

نسخه جدید پلی استیشن 5 هیت سینک کوچکتری دارد

به نظر می‌رسد مدل اصلاح شده پلی استیشن 5 که وزن کمتری دارد از هیت‌ سینک کوچکتری نیز برخوردار است و این امر سیستم کنترل دمای کنسول را تهدید می‌کند.

هفته گذشته گزارشی منتشر شد که مدل جدید از پلی استیشن 5 در استرالیا عرضه شده است. وزن مدل جدید در مقایسه با نسخه اصلی ۳۰۰ گرم‌ کمتر است و در آن زمان دلیل سبک‌تر بودن آن مشخص نشده بود. اکنون اولین ویدیوهای کالبدشکافی مدل جدید منتشر شده که دلیل وزن کم و مشکلی که ممکن است بوجود بیاورد را فاش می‌کند.

پلی استیشن 5
PS5 اصلی (چپ) و PS5 اصلاح شده (راست)

ظاهرا هیت‌ سینک مدل اصلاح شده پلی استیشن 5 به طور قابل توجهی نسبت به مدل اصلی کوچک‌تر بوده و پایه آن دیگر از مس ساخته نشده است. اولین بررسی‌های انجام شده مشخص می‌کند که دمای داخلی کنسول جدید هنگام اجرای بازی‌ها تقریبا ۳ تا ۵ درجه گرمتر است، البته باید آزمایش‌های بیشتری صورت بگیرد.

به صورت کلی هنوز مشخص نیست که آیا مدل جدید پلی استیشن 5 با هیت‌ سینک خود منجر به دمای بیشتری می‌شود. به احتمال زیاد سونی به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین امکان تولید سریع‌تر کنسول‌های نسل بعدی خود دست به انجام چنین کاری زده تا علاوه بر این خسارت‌های به وجود آمده در جریان کمبود جهانی تراشه را جبران کند.

پلی استیشن 5

دلیل اصلی سبک‌تر بودن این کنسول وزن هیت سینک آن است که نسخه اصلی ۱۶۳۹ گرم و نسخه اصلاح شده آن ۱۳۶۸ گرم وزن دارد. همچنین در این نسخه فن متفاوتی دیده می‌شود، اما سونی قبلا عنوان کرده بود که از چندین نوع فن در مدل اصلی پلی استیشن 5 استفاده می‌شود.

در ادامه ویدیو نگاه کوتاهی به پیچ جدید این کنسول برای این اتصال به پایه نیز می‌شود و به نظر می‌رسد تمام کنسول‌های آینده از آن بهره خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید