نسخه موبایلی Warzone احتمالا سال آینده منتشر شود

با همکاری سه استودیو بازی‌سازی

نسخه موبایلی Warzone احتمالا سال آینده منتشر شود

طبق گزارش‌های جدید به نظر می‌رسد که اکتیویژن قصد دارد نسخه تلفن‌های همراه بازی وارزون (Call of Duty Warzone) را در سال آینده میلادی منتشر کند.

بنابر گفته‌های تام هندرسون، از فعالان صنعت بازی که پیش از این لیک‌ها و اطلاعات درز شده‌ی زیادی از سری کال آو دیوتی و بتلفیلد را منتشر کرده بود، ساخت و عرضه بازی موبایلی Warzone در دستور کار اکتیویژن قرار دارد. در حالی که هنوز این بازی به طور رسمی توسط شرکت اکتیویژن معرفی نشده، باید گفت که سال گذشته در یک آگهی استخدام شغلی که به صورت آنلاین منتشر شده بود، نام نسخه Warzone Mobile فاش شده بود.

پس از گذشت یک سال و با اطلاعات جدید درز شده مشخص شد که در هفته جاری نام Warzone Mobile به پایگاه داده PlaytestCloud اضافه شده است. پلتفرمی که خدمات تست و آزمایش بازی برای خالقان بازی‌های گوشی همراه را فراهم می‌کند. شب گذشته هندرسون با ارسال توئیتی در اکانت خود اعلام کرد:

بازی موبایل Call of Duty Warzone در سال ۲۰۲۲ منتشر می‌شود. PlaytestCloud اعلام کرد که نمایان شدن نام این بازی در فهرست، بر اساس فرض و گمان بوده و به خاطر این نیست که بازی در حال حاضر مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته باشد… اما زمانی که مطلع شوید قضیه از چه قرار است، خودتان می‌دانید که اوضاع از چه قرار است.

در مرداد ماه اکتیویژن تایید کرد که یک استودیو داخلی ساخت بازی موبایل به نام Solid State تاسیس کرده‌ تا ساخت یک نسخه جدید از سری کال آو دیوتی را آغاز کنند. پس از آن اعلام شد که استودیوهای بازی‌سازی Beenox، Activision Shanghai و همچنین استودیوی Digital Legends که چندی پیش اکتیویژن آن را خریداری کرده بود، هر سه با کمک یکدیگر بر روی یک نسخه موبایل کال آو دیوتی در طول سال ۲۰۲۱ کار می‌کردند.

پس از آن که با انتشار آگهی‌های شغلی متعدد، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها از وجود استودیو Solid State باخبر شدند، اکتیویژن در مرداد ماه به طور رسمی در جلسه درآمد مالی شرکت در سه ماهه دوم سال، تاسیس این استودیو را اعلام کرد.

بازی Call of Duty Mobile از نوامبر ۲۰۱۹ تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون بار دانلود شده است

راب کاستیچ رئیس اکتیویژن در این باره گفت:

زمانی که به بازه دراز مدت نگاه می‌کنیم، بازه‌ای که شاهد رشد قانع‌کننده‌تری در پلتفرم موبایل خواهیم بود، می‌توانم بگویم که شرکت ما معتقد است فرصتی برای ارتباط بهتر تلفن همراه با اکو سیستم کُلی سری کال آو دیوتی وجود دارد و ما به شدت دنبال استخدام استودیوها و افراد مستعد و توانا برای محقق کردن این امر هستیم.

ما یک استودیو داخلی ساخت بازی موبایل مخصوص به خودمان را تاسیس کرده‌ایم و به دنبال استخدام بازی‌سازان در استودیوهای Beenox و اکتیویژن شانگهای هستیم تا این استودیو را در این امر یاری کنند. این تیم‌ها به همراه یکدیگر بر روی ساخت یک پروژه اعلام نشده‌ی تلفن همراه در فرنچایز کال آو دیوتی کار می‌کنند که باید بگویم خیلی درباره‌ی آن هیجان‌زده هستیم.

شرکت اکتیویژن در آبان ماه ۱۳۹۸ بازی رایگان Call of Duty Mobile را منتشر کرد و در اسفند ماه ۱۳۹۹ نیز بازی Warzone را عرضه کرد. بنا به گفته‌های این ناشر، بازی موبایلی کال آو دیوتی تاکنون توانسته به رقم قابل توجه ۵۰۰ میلیون بار دانلود دست پیدا کند و وارزون نیز تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن را در پلتفرم‌های پی‌سی و کنسول‌ها جذب خود کرده است.

باید گفت اکتیویژن خود را آماده کرده تا در هفته جاری فصل اول Call of Duty: Vanguard و وارزون را منتشر کند و نقشه لانچ وارزون یعنی Verdansk را با یک جزیره اقیانوس آرام تحت عنوان Caldera عوض کند و بزرگ‌ترین به‌روزرسانی این بازی بتل رویال از زمان اسفند سال گذشته تاکنون را برای طرفداران عرضه کند.

در انتها باید خاطر نشان کرد که در اردیبهشت ماه نیز به واسطه پست جدید اکتیویژن موبایل در وبسایت لینکدین، آگهی استخدام نیرو برای ساخت نسخه موبایلی Call of Duty Warzone لو رفته بود و گمانه‌زنی‌ها برای بازی موبایلی جدید آنها آغاز شده بود. پیش از این در مقاله‌ای بهترین سلاح‌های کال آو دیوتی موبایل تا انتهای فصل دهم را معرفی کرده بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید