نسخه کنسولی Among Us دیرتر عرضه می‌شود

کنسول داران عزیز فعلا صبر پیشه کنید

نسخه کنسولی Among Us دیرتر عرضه می‌شود

توسعه دهنده بازی امانگ آس (Among Us) یعنی Innersloth درباره تاخیر عرضه نسخه کنسولی این بازی و علت آن، اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

امانگ آس در ابتدای دوران قرنطینه خانگی کرونا، توانست حسابی گرد و خاک به پا کند. دلیل آن هم این بود که در دورانی که مردم از هم دور بودند و توان دورهم جمع شدن نداشتند، این بازی تبدیل به بستری برای بازی و دورهمی بازیکنان شد.

البته این بازی دیگر مانند آن روزها طرفدار و بازیکن ندارد ولی همچنان در دسته بازی‌های چندنفره، از بهترین‌ها محسوب می‌شود. این بازی تا این لحظه برای پی سی، موبایل و نینتندو سوییچ عرضه شده است.

بسیاری از طرفداران امانگ آس بدون شک خواهان تجربه این بازی بر روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی خود هستند. ابتدا در سال ۲۰۲۰، اعلام شد که این بازی برای کنسول‌های ایکس باکس عرضه خواهد شد و برروی گیم پس قرار خواهد گرفت. پس از یک فاصله چندماهه، سونی نیز توسعه این بازی برای کنسول‌های خودش را در کنار خبر کراس اوور Ratchet and Clank تایید کرد.

این که طرفداران بازی درباره زمان انتشار و جزئیات تولید بازی کنجکاو باشند، کاملا قابل درک است و اکنون، توسعه دهنده این بازی، جزئیات بیشتری دراختیار آن‌ها گذاشته است.

بدون توجه به مشکلات سرور و بعضی مشکلات کوچک دیگر، تایید شد که نسخه کنسولی امانگ آس تا انتهای سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. با وجود این که توسعه دهنده اطلاعاتی از زمان انتشار این بازی ارائه نداد، ولی گمان می‌رفت این بازی در ماه گذشته منتشر شود. اما به نظر می‌رسد تولید نسخه کنسولی این بازی سخت‌تر از آن چیزی باشد که تصور می‌کردیم.

یکی از دلایل این تاخیر، آپدیت‌های زیادی است که برای نسخه‌های دیگر این بازی ارائه شده است.

به گفته توسعه دهندگان، آن‌ها باید به طور مداوم بازی را تغییر دهند تا به تغییرات نسخه‌های دیگر برسد. زیرا نمی‌خواستند یک بازی که از نسخه‌های دیگرش عقب مانده باشد را برای کنسول‌ها عرضه کنند. اضافه کردن محتوا به نسخه‌های کنسولی یک بازی یسیار پیچیده‌تر از پلتفرم‌های دیگر است که همین باعث تاخیر بیشتر در اضافه کردن آپدیت‌ها به نخه کنسولی این بازی می‌شود.

در انتهای بیانیه، Innersloth از طرفدارانش برای صبرشان تشکر کرد و تایید کرد که بازی تا انتهای سال ۲۰۲۱ حتماً عرضه خواهد شد. خوشبختانه زمان زیادی تا پایان سال ۲۰۲۱ باقی نمانده و طرفداران این بازی می‌توانند آن را به زودی بر روی کنسول‌های خود تجربه کنند.

امانگ آس اکنون برای موبایل، پی سی و نینتندو سوئیچ دردسترس است و به زودی برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم ایکس باکس و سونی عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید