نقشه کاراکین جایگزین ویکندی در پابجی موبایل می‌شود

تنها چند روز تا انتشار ششمین نقشه پابجی موبایل باقی مانده است. نقشه مورد انتظار کاراکین (Karakin) مپی دو در دو کیلومتر به حساب می‌آید که ۶۴ بازیکن را برای رقابت به نبرد هم می‌فرستد.

اما با عرضه این نقشه در ۷ آپریل (۵ روز دیگر)، نقشه برفی ویکندی (Vikendi) به صورت موقت از بازی حذف می‌شود. با وجود اینکه هنوز علت دقیق این تغییر مشخص نشده اما احتمالا به این دلیل است که زمان‌های انتظار در بازی پایین باقی بماند.

حذف نقشه ویکندی چندان هم دور از انتظار نبود. همین حالا هم این نقشه از تمامی مسابقات و تورنومنت‌های esports پابجی موبایل حذف شده است. مسابقاتی مثل PUBG Mobile Club Open و لیگ Pro Leagues که همین حالا در حال برگزاری است. در این مسابقات تیم‌ها فقط در سه نقشه با هم مبارزه می‌کنند: سنهوک (Sanhok)، میرامار (Miramar) و ارانگل (Erangel).

با وجود اینکه احتمالا بازیکن‌های زیادی دلتنگ نقشه ویکندی خواهند شد اما مپ جدید کاراکین در عوض مکانیزم‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کند که جبران شود. در نسخه بتا اخیر بازی مشخص شد که دو مکانیزم جدید عبور گلوله‌ها از دیوار و منطقه نابودی (Demolition Zone) قرار است به بازی اضافه شوند.

منطقه نابودی یک دایره کوچک است که احتمال دارد به صورت اتفاقی در نقشه کاراکین ظاهر شود و روی نقشه به شکل یک منطقه بنفش رنگ است. این منطقه باعث ایجاد آسیب و تخریب زیادی شده و حتی ساختمان‌ها با خاک یکسان می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید