نمرات اولیه فیلم Ghostbusters: Afterlife مشخص شد

نمرات راضی‌کننده این فیلم خانوادگی

نمرات اولیه فیلم Ghostbusters: Afterlife مشخص شد

فیلم Ghostbusters: Afterlife عنوان جدید این سری و دنباله فیلم اصلی (محصول ۱۹۸۴) محسوب می‌شود و اکنون نمرات اولیه آن منتشر شده است.

فیلم Ghostbusters: Afterlife که «جیسون رایتمن» (همچنین کارگردان Up in the Air) آن را کارگردانی کرده در سایت متاکریتیک (Metacritic) با ۱۰ نقد ثبت شده به امتیاز ۶۹ و در سایت راتن تومیتوز (RottenTomatoes) از ۱۸ نقد به امتیاز ۸۹ دست پیدا کرده است. در این فیلم بازیگرانی مانند فین ولفهارد (Stranger Things) بیل مری (Lost in Translation) مکینا گریس (I, Tonya) و پل راد (Ant-Man) حضور دارند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:

پس از اخراج از خانه، یک مادر مجرد و دو فرزندش مجبور می‌شوند به یک مزرعه فرسوده در اوکلاهما نقل مکان کنند که توسط پدربزرگ مرحوم بچه‌ها به آن‌ها واگذار شده است. بچه‌ها با کمک Ghostbusters می‌توانند تاریخچه زندگی پدربزرگ خود را کشف کنند که از آن زمان تاکنون به کلی فراموش شده است. در ادامه اتفاقاتی رخ می‌دهد که بچه‌ها و اعضای گروه مجبور می‌شوند یکی از معماهای قدیمی پدربزرگ را حل کنند.

در ادامه نقد برخی سایت‌های معتبر را به صورت خلاصه مرور خواهیم کرد.

وب‌سایت IGN به فیلم Ghostbusters: Afterlife امتیاز ۹۰ را داده و عنوان می‌کند:

جیسون رایتمن، با ارائه این فیلم خانوادگی میراث Ghostbusters را به خوبی حفظ کرد و باعث افتخار پدر و طرفدارانش شد. در عین حال چیز هیجان‌انگیز جدیدی را معرفی می‌کند.

پدر جیسون، «ایوان رایتمن» کارگردان دو فیلم Ghostbusters و Ghostbusters II بوده است.

New York Post نیز با ثبت امتیاز ۸۸ در نقد خود از این فیلم نوشته است:

رایتمن در این فیلم به موارد مورد نیاز خود رسیده است. او همانطور که در فیلم Juno ثابت کرد، در استفاده از بازیگران جوان مهارت دارد و تعادل طنز را نیز به خوبی حفظ می‌کند. شوخی‌های فیلم بسیار خنده‌دار هستند و ولفهارد و گریس به خوبی از ایفای نقش خود برآمدند.

وب سایت IndieWire نیز پایین‌ترین امتیاز (۵۰) را به این فیلم داده و در نقد خود نوشته است:

فیلم Ghostbusters: Afterlife از جیسون رایتمن یک بار دیگر این مجموعه را راه‌اندازی می‌کند و این بار میراث سینمای خانوادگی را به همراه دارد. با وجود تمام نوستالوژی‌های موجود در فیلم، هویت بازسازی شده آن کمی مشکل دارد.

فیلم جدید سری Ghostbusters به صورت کلی تاکنون ۷ نقد مثبت و ۳ نقد منفی دریافت کرده است. فیلم اصلی در سال ۱۹۸۴ در گیشه داخلی بیش از ۲۲۰ میلیون دلار درآمد داشت و در سایت متاکریتیک به امتیاز ۷۱ دست پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید