هر آن‌چه که باید از بازی Jurassic World Evolution 2 بدانید

دنیای ژوراسیک، این بار بزرگتر از همیشه

فرانتیر دولوپمنت (Frontier Development) از استودیوهایی است که در ساخت و شبیه‌سازی دنیا حیوانات سابقه‌ای دیرینه دارد. شاید بهتر باشد بگوییم این استودیو خالق دنیاهایی مثل Sims برای حیوانات است ( که البته شامل حیوانات منقرض‌شده هم می‌شود!). از دیگر بازی‌های معروفی که فرانتیر آن را توسعه داده می‌توانیم به Planet Zoo و Planet Coaster اشاره داشته باشیم. با این‌که نسبتا زمان زیادی از انتشار بازی‌های قبلی گذشته، اما کسانی که از علاقه‌مندان شبیه‌سازها هستند، به خوبی این عناوین را به یاد دارند. پس از انتشار موفق Jurassic World Evolution در سال ۲۰۱۸، حالا این شرکت قصد دارد تا نسخه بعدی این بازی را منتشر نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا هرآنچه که باید از این عنوان بدانید را با شما با اشتراک بگذاریم.

در مسیر زندگی و تکامل


Jurassic World Evolution

اگر Jurassic World Evolution را تجربه کرده باشید، می‌دانید که این عنوان بر اساس فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom ساخته شده است. در این بازی امکان ساخت هدفمند زندگی دایناسورها برای بازیکنان وجود دارد. به عبارت بهتر می‌توانید پارک ژوراسیک خودتان را خلق کنید. در نسخه دوم این عنوان قرار است نوع ارتقاء یافته این المان را شاهد باشیم. درواقع المان داستان در این قسمت جدید پررنگ‌تر از قبل شده است. داستان اضافه شده همچون رهبری توانمند شما را هدایت می‌کند تا پارک‌تان را بیهوده خلق نکنید. این هدفمندی براساس جریانی که دانشمندان گفتند روایت می‌شود.

تئوری آشوب


Jurassic World Evolution

این نام بخشی جدیدی از Jurassic World Evolution 2 است. بخشی که درواقع سناریویی کاملا متفاوت را برای شما روایت می‌کند. پیش از اشاره به این بخش باید بگوییم درواقع این همان تئوری ریاضیاتی نظم در دنیا بی‌نظمی است. برای درک بهتر باید گفت مثلا اعدادی در دنیا ما وجود دارند که در ظاهر هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و شاید بتوان آن‌ها را بی‌نظمی دانست. اما در عین حال اگر این اعداد را کنار یکدیگر قرار دهیم و طور دیگری آن‌ها را نگاه کنیم، در نهایت بی‌نظمی متوجه معنایی می‌شویم که کنار یکدیگر دارند. این دقیقا همان ایده‌ای است که برای طراحی این حالت از بازی در نظر گرفته شده است. تربیت دایناسورها و مدیریت آن‌ها در این حالت بسیار خاص‌تر و واقع گرایانه‌تر شده است. البته که منظور از واقع‌گرایی شیوه‌های تربیتی و مدیریتی‌ای است که در فیلم‌های پارک ژوراسیک دیدیم.

مهمان نباشد، باید پارک را تعطیل کنیم


Jurassic World Evolution

این بار و برخلاف دیگر نمونه‌های موجود باید به مهمانان و بازدید‌کنندگان توجه ویژه داشت. اینکه چه دایناسوری ایجاد و یا آن را چگونه تربیت می‌کنید در دنیای Jurassic World Evolution 2 بسیار اهمیت دارد. سیستم بازدید و مهمان‌ها در این قسمت ارتقاء یافته و ارزیابی درست شما می‌تواند نتیجه‌های متفاوتی را در بر داشته باشد. اگر این مسئله را بتوانید به خوبی رعایت کنید بازدید از پارک شما بسیار زیاد می‌شود. مسلما با افزایش تعداد بازدیدها و مهمانانی که راهی پارک شما می‌شوند، امتیاز بیشتری هم کسب خواهید کرد و در نتیجه می‌توانید صنایع و ابزارهای جدیدی به پارک‌تان اضافه کنید و یا ابزارهای موجود را ارتقاء دهید. با انجام این کارها فاکتور مهم دیگری هم که به عنوان مدیریت در سراسر بازی وجود دارد بهبود پیدا می‌کند. ساده‌تر بگوییم، با این کار نشان می‌دهید مدیر شایسته‌تری هستید.

باید مدیری توانمند شوید


Jurassic World Evolution

مدیریت، کلمه‌ای که چند باری در بالا از آن استفاده کردیم. درواقع این یکی از تمرکزهای اصلی بازی است که آن را نسبت به نسخه‌ قبلی و یا حتی دیگر عناوین ساخته شده توسط این استودیو متمایز می‌کند. این سیستم به نوعی ناظر بر تمامی اعمال و انتخاب‌های شما در بازی است. شاید بهتر باشد بگوییم درواقع این مدیر همان شما در نقش بازیکن هستید. هر تصمیم شما برای مدیریت پارک‌تان امتیاز یا واکنشی را در بر دارد که این امتیاز و واکنش در این مجموعه ذخیره می‌شود. درنهایت هم با تکمیل و ذخیره شدن جزئیات به‌طور میانگین امتیاز و مقداری حاصل می‌شود که براساس آن می‌توان گفت مدیر خوبی بودید یا نه.

دیگه چی؟


Jurassic World Evolution

همانند فیلم‌هایی که با اتمسفر این بازی ساخته شده‌اند و یا دیگر عناوین در دست توسعه جدید، سازندگان نهایت تلاش را داشتند تا کیفیت این نسخه را نسبت به قسمت اولJurassic World Evolution ارتقاء دهند. بنابراین به شما این نوید را می‌دهیم که همه چیز گسترده‌تر و بزرگ‌تر از قسمت قبل خواهد بود. طیف گسترده‌تری از موجودات و محیط‌ها در دسترس شما هستند که می‌توانید با کمک آن‌ها پارک‌تان را به بهترین شکل ممکن بسازید. دلیل آنکه به این تغییرات اشاره‌ای نداشتیم جزئیات کلی‌ای بودند که سازندگان اعلام داشتند. هنوز نمی‌دانیم این میزان گستردگی چه مواردی را شامل می‌شود بنابراین به شرح کلی این موارد اکتفا کردیم.

سوالات پرتکرار


Jurassic World Evolution

بازی Jurassic World Evolution 2 در چه تاریخی منتشر می‌شود؟

۱۸ آبان ۱۴۰۰

بازی Jurassic World Evolution 2 برای چه پلتفرم‌هایی منتشر می‌شود؟

رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس / سری اس

ویژگی‌های جدید این نسخه چیست؟

نقشه بزرگتر، تنوع بیشتر در موجودات، سیستم مدیریت هوشمندانه‌تر، تمرکز داستانی بیشتر، حالت جدید تئوری آشوب

آیا Jurassic World Evolution 2 دارای بخش چند نفره است؟

خیر؛ این بازی تنها به صورت تک‌نفره در دسترس خواهد بود.

بازی Jurassic World Evolution 2 در چه ژانری ساخته شده است؟

اگر بخواهیم نگاهی کلی داشته باشیم، باید بگوییم بازی Jurassic World Evolution 2 در دسته بازی‌های شبیه سازی است. اما اگر کمی جزئی‌تر مسئله را واکاوی کنیم باید بگوییم در ژانر شبیه‌ساز کسب کار سخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید