پلی‌استیشن روی ریمیک کدام انحصاری بزرگش کار می‌کند؟

از بلادبورن تا اسلای کوپر

در چند وقت اخیر شایعات زیادی درباره ساخت ریمیک برخی بازی‌های شنیده می‌شد اما از طرفی دیگر گفته شد که پلی‌استیشن در حال کار روی ریمیک یکی از انحصاری‌های بزرگ خود است. به نظر شما کدام بازی انحصاری پلی‌استیشن شانس ریمیک شدن را دارد؟

در حال حاضر مشخص نیست که طرفداران شاهد ریمیک یا بازسازی چه عنوانی خواهند بود و باید تا زمان اعلام رسمی آن منتظر بمانیم اما برخی طرفداران به بازی Bloodborne اشاره می‌کنند که شایعه ساخت ریمیک آن از مدت‌ها قبل شنیده می‌شود. البته نام بازی‌های دیگری نیز شنیده می‌شود و طرفداران لیست خود درخواست‌های خود را روز به روز طولانی‌تر می‌کنند.

در ادامه این مطلب تمام جوانب ریمیک «بزرگ» پلی استیشن را با یکدیگر مرور خواهیم کرد تا گزینه‌های احتمالی مشخص شود.

شایعات ریمیک‌های پلی‌استیشن


ریمیک

عناوین زیادی وجود دارد که گفته می‌شود در حال توسعه هستند یا نسخه بازسازی آن‌ها توسط طرفداران درخواست شده است. از نظر جامعه طرفداران بازی‌های ویدیویی عناوین بزرگی مانند The Last of Us یا Bloodborne برای پلی استیشن 5 جز موردانتظارترین ریمیک‌های آینده محسوب می‌شوند.

علاوه بر این عناوین جدیدتر، بازسازی تعدادی از بازی‌های کلاسیک مانند Sly Cooper و Metal Gear Solid نیز برای پلی استیشن شنیده می‌شود. با توجه درخواست بسیار زیاد طرفداران برای آن‌ها، احتمال ریمیک هر یک از این بازی‌های توسط پلی استیشن وجود دارد.

جزئیات دیگر ریمیک‌های پلی‌استیشن


ریمیک

طبق شایعات اولیه، می‌دانیم که این پروژه توسط استودیو پلی استیشن توسعه داده می‌شود، که عناوین زیادی را شامل می‌شود. اما چند نکته جزئی می‌تواند لیست انتظارات ما را کوتاه کند. برای مثال می‌توان گفت که شایعات مربوط به بازسازی Bloodborne یا Metal Gear Solid به احتمال زیاد ارتباط چندانی با ریمیک بزرگ انحصاری پلی استیشن نداشته باشد چون از نظر مالکیت این موضوع به استودیوهای فرام‌سافتور و کونامی نیز مربوط می‌شود.

البته همچنان ممکن است پروژه ساخت ریمیک این بازی‌ها نیز در حال انجام باشد، اما شایعات اخیر احتمالا در مورد بازی دیگری است که کاملا به سونی یا یکی از استودیوهای توسعه‌دهنده زیرمجموعه آن مربوط می‌شود.

با این وجود همچنان بازی‌هایی مانند The Last of Us و Sly Cooper در لیست ما قرار دارند، زیرا آن‌ها به صورت مستقیم متعلق به سونی یا سایر استودیو‌های توسعه‌دهنده پلی استیشن هستند.

منبع شایعات ریمیک پلی‌استیشن از کجاست؟


ریمیک

اما شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید چنین خبر مهم و بزرگی توسط چه منبعی اعلام شده است؟

گویا یک خواننده و ترانه‌سرای ایرلند به نام Eabha McMahon یا همان AVA در برنامه رادیویی The Lunchbox حضور داشته و در مورد کار روی آهنگی صحبت کرده که برای یکی از ریمیک‌های پلی استیشن خواهد بود و ماه دسامبر معرفی می‌شود. گویا او این آهنگ را با همکاری مایکل مکگلین ساخته است که در سبک‌های کلاسیک و آواز دسته جمعی فعالیت می‌کند.

تمرکز روی موسیقی ایرلندی چه از نظر آهنگسازی و چه از نظر آواز می‌تواند حال و هوای کلاسیکی را ایجاد کند که اغلب هنگام بازدید از مکان‌های خارق‌العاده‌ای مانند قلعه‌ها استفاده می‌شود. با این وجود به این دسته از جزئیات چندان نمی‌شود اعتماد کرد، زیرا طبق مصاحبه انجام شده مشخص نیست که مکگلین روی موسیقی اصلی یک بازی کار می‌کند یا بخش کوتاهی از آن.

با این وجود اطلاعات مهمی که افشا شده به ساخت ریمیک بزرگ پلی استیشن مربوط می‌شود.

ریمیک Legend of Dragoon می‌تواند ساخته شود


ریمیک

بازی Legend of Dragoon توسط استودیو منحل شده Japan Studio و همچنین سونی توسعه داده شد که با این وجود یک IP متعلق به پلی استیشن محسوب می‌شود. علاوه بر این، ژانر بازی به یک وسترن فانتزی و آهنگ آن به صدای آواز دلپذیر AVA و آهنگ‌های مکگلین شباهت دارد.

طبق این معیارها ریمیک Legend of Dragoon با شایعات منتشر شده کاملا مطابقت دارد و همچنین کاملا توسط پلی استیشن ساخته شده است.

طرفداران در چند وقت اخیر درباره ریمیک Legend of Dragoon صحبت کرده‌اند و شایعاتی بین آن‌ها رد و بدل شده است که حتی در این بین به استودیو Bluepoint Games نیز اشاره شد که خوشبختانه در حال کار روی ریمیک Demon’s Souls بود.

با این وجود بسیاری از طرفداران خواستار ساخت ریمیک Legend of Dragoon هستند. سیستم مبارزه منحصر به فرد این بازی و عناصر اکشن آن، بسیاری از طرفداران را تا به امروز متعجب کرده که چرا تاکنون هیچ دنباله‌ای برای آن ساخته نشده است.

با یک نگاه کلی به روند فعلی ریمیک بازی‌ها، مانند Demon’s Souls و Shadow of the Colossus می‌توان گفت که این بازی کلاسیک می‌تواند کاندیدای مناسبی برای ساخت یک ریمیک باشد. همچنین انتشار نسخه پلی استیشن 5 این بازی کلاسیک می‌تواند یک گام بزرگ برای پیشرفت بازی‌های نقش آفرینی باشد. نسخه اصلی Legend of Dragoon در زمان خود نیز یکی از بازی‌های نقش آفرینی بزرگ با داستان و عناصر گرافیکی چشمگیر محسوب می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید