پلی استیشن 5 تاکنون بیش از ۱۹ میلیون دستگاه فروش داشته است

فروش کمتر از انتظارات

پلی استیشن 5 تاکنون بیش از ۱۹ میلیون دستگاه فروش داشته است

در سال مالی ۲۰۲۱ سونی توانسته ۱۱.۵ میلیون پلی استیشن 5 به فروش برساند که یعنی تا به امروز ۱۹.۳ میلیون دستگاه از این کنسول خریداری شده است.

این میزان فروش اما بیشتر نشان دهنده توان تولیدی سونی است و همچنان با مشکل کمبود کنسول در بازار مواجه هستیم. فروش PS5 در سال مالی گذشته کمتر از پیش‌بینی‌های کمپانی بوده و سونی انتظار فروش ۱۴.۸ میلیون دستگاه را داشت. به نظر می‌رسد که کمپانی قصد دارد تولید خود در سال ۲۰۲۲ را بیشتر کند تا بتواند بهتر جوابگوی تقاضا طرفداران باشد. 

در گزارش جدید شرکت اشاره شده که بخش خدمات بازی و شبکه توانسته ۲۷۳۹ میلیون ین (۲۰ میلیون دلار) درآمد داشته باشد. این درآمد نشان دهنده رشد فعالیت سونی است و با ۲.۶۵ میلیارد دلار نسبت به سال گذشته افزایش داشت. با توجه به کاهش هزینه تولید پلی استیشن ۵ و افزایش تولیدات شرکت، انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۲ درآمد زیادی نسیب سونی شود.

پلی استیشن 5

٢ میلیون از ١١.۵ کنسول فروخته شده در سال مالی ٢٠٢١، مربوط به سه ماه اخیر بوده است. برای مقایسه باید بگوییم که پلی استیشن 5 در سال مالی ٢٠٢٠ توانسته بود تنها ٧.٨ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. پلی استیشن ۴ نیز فراموش نشده و همچنان در سراسر جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. از این رو فروش کلی کنسول نسل هشتمی سونی توانسته به ۱۱۷.۲ میلیون دستگاه برسد. 

این شرکت همچنین قصد دارد به زودی سرویس پلی استیشن پلاس را نیز در دسترس قرار دهد و رقابت با گیم‌پس را به صورت رسمی آغاز کند. همچنین دیروز از این مطلع شدیم که ساخت پلی استیشن ۶ با استفاده از تراشه نسل بعدی AMD آغاز شده است. البته AMD از همین تراشه برای ساخت ایکس باکس بعدی نیز بهره خواهد برد.  

دیدگاهتان را بنویسید