You are currently viewing پکیج فیزیکی انیمه سریالی اتک آن تایتان اورجینال ژاپنی + دوبله فارسی Attack on Titan

پکیج فیزیکی انیمه سریالی اتک آن تایتان اورجینال ژاپنی + دوبله فارسی Attack on Titan

توضیحات

حمله به تایتان (به ژاپنی: 進撃の巨人؛ به هپبورن: Shingeki no Kyojin؛ به انگلیسی: Attack on Titan‎)، که به عنوان اتک آن تایتان شناخته می شود، یک مجموعه تلویزیونی انیمه ژاپنی است که با الهام از مانگایی به همین نام اثر هاجیمه ایسایاما ساخته شده‌است. این مجموعه ابتدا در ۷ آوریل ۲۰۱۳ (برابر ‎۱۸ فروردین ۱۳۹۲) در ماینیچی برودکاستینگ سیستم شروع شد و تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳ به طول انجامید. فصل دوم انیمه نیز از آوریل ۲۰۱۷ پخش شد. عرضهٔ بخش نخست از فصل سوم این انیمه نیز از ژوئیه ۲۰۱۸ آغاز شد و بخش دوم آن نیز از ۲۹ آوریل ۲۰۱۹ پخش شد. پخش بخش اول فصل چهارم این انیمه نیز از ۷ دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۲۱ به پایان رسید. بخش دوم فصل چهارم در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ (۹ ژانویه ۲۰۲۲) شروع به پخش کرد و در ۴ آوریل ۲۰۲۲ به پایان رسید.

ارسال رایگان با پست به سراسر کشور. پس از ثبت سفارش در فرم پرداخت لطفاً آدرس کامل (شهر، محله، خیابان و پلاک) و کد پستی بهمراه یک شماره تماس و نام صحیح خود را بنویسید تا در ارسال محصول به مشکل نخوریم.

نسخه کامل این انیمه سریالی… بسته بندی فیزیکی زیبا و باکیفیت✓ دو زبانه با قابلیت انتخاب زبان در حین پخش (ژاپنی و دوبله فارسی) با کیفیت عالی HD ✓

داستان

۱۰۰ سال پیش از شروع داستان با ظهور تایتان‌ها (به انگلیسی: Titans) بشریت مجبور شد برای ادامه حیات به زندگی قرون‌وسطایی در درون دیوارهایی بلند روی بیاورد. کمترین ارتفاع این دیوارها ۵۰ متر و بلندترین تایتان قدی حدود ۱۵ متر دارد. در نتیجه می‌توان گفت بشریت از شر حملات تایتان‌ها در امان است تا اینکه در سال ۸۴۵ دو تایتان با نام‌های «تایتان عظیم‌الجثه» (به انگلیسی: Colossus Titan) و «تایتان زره‌پوش» (به انگلیسی: Armored Titan) ظاهر می‌شوند. تایتان عظیم‌الجثه ارتفاعی نزدیک به ۶۰ متر داشته و همچنین تایتان زره پوش باعث شکسته شدن دیوار «ماریا» می‌شود و همان‌طور که آرمین آرلرت (Armin Arlert) تصور می‌کرد بشریت متوجه می‌شود که دیوارها نمی‌توانند به‌صورت همیشگی مانع حمله تایتان‌ها شوند. پس از آن که تایتان‌ها دیوار ماریا (به انگلیسی: Maria) تخریب و به شهر شیگانشینا (به انگلیسی: Shiganshina) نفوذ کردند، تایتانی مادر ارن یگر (به انگلیسی: Eren Jaeger) را می‌کشد، ارن قسم می‌خورد که انتقام انسان‌ها را از تایتان‌ها بگیرد. وی به همراه دوستانش آرمین آرلرت و میکاسا آکرمن (به انگلیسی: Mikasa Ackerman) به بخش ارتش ملحق می‌شوند تا پس از گذراندن دوره آموزشی به هنگ اکتشاف (به انگلیسی: Survey Corps) ملحق شوند و برای دفاع از دیوار بعدی خود را آماده کنند.

عناصر داستان

تایتان‌ها

تایتان‌ها (به انگلیسی: Titans) و (به ژاپنی: 巨人 Kyojin) غول‌هایی هستند که ظاهری بسیار شبیه به انسانها دارند با این تفاوت که به دلیل عدم برخورداری از آلات تناسلی و همچنین اندام دفع گوارش، فاقد قدرت گوارش و تولید مثل هستند. بیشتر تایتان‌ها جنسیت مرد دارند با این‌حال تایتان‌های زن نیز دیده شده‌اند. مردم داخل دیوار آموخته بودند که ۱۰۷ سال قبل از سال ۸۵۰ تایتان‌ها ظاهر شدند و بشریت را به سرعت در معرض نابودی قراردادند. بعدها در انیمه مشخص می‌شود که آنها نزدیک به ۲۰۰۰ سال قبل وجود داشته‌اند که به دلیل لوث شدن داستان از ذکر آن موارد خودداری شده‌است. نام تایتان از اساطیر یونانی برگرفته شده‌است. حمله به تایتان بیشترین اثرپذیری را از یوتون یکی از معروف‌ترین اساطیر اسکاندیناوی داشته‌است. هر دو افسانه «تایتان» و «یوتون» از موجودی بنام یمیر به‌وجود آمده‌اند. در قسمت ۹۶ مانگا حمله به تایتان، چندین شخصیت تایتان با اقتباس از شخصیت‌های سریال بازی تاج‌وتخت طراحی شده‌اند.

دسته‌بندی تایتان‌ها

تایتان‌ها از لحاظ اندازه و توانایی‌هایشان دسته‌بندی می‌شوند. در جدول زیر سعی شده به‌صورت خلاصه این دسته‌بندی توضیح داده شود:تایتان‌های هوشمند

تایتان هوشمند، تایتان شیفتر (منتقل شونده) و همچنین ۹ تایتان از اسامی این نوع از تایتان‌ها است. مردم «الدیا» یا «الدیایی‌ها» با تزریق مایع نخاعی تایتان‌ها به تایتان تبدیل می‌شوند. حال، علت انتخاب نام «تایتان منتقل شونده» این است که اگر شخصی که اصالت «الدیایی» دارد با استفاده از تزریق نخاع یک تایتان به بدن او به تایتان تبدیل شود و یک تایتان هوشمند را ببلعد، تمامی قدرت تایتان هوشمند به او منتقل خواهد شد. دلیل اینکه همه تایتان‌های عادی به دنبال خوردن افراد هستند همین است. آنها امید دارند که شاید با خوردن فردی که دارای قدرت تایتان هوشمند است، قدرت وی را تصاحب کنند. تایتان‌های هوشمند فقط ۹ مورد هستند که عبارتند از:

 1. تایتان بنیان‌گذار (مادر)
 2. تایتان مهاجم (مبارز)
 3. تایتان زره‌پوش (زره‌دار)
 4. تایتان عظیم الجثه (غول پیکر)
 5. تایتان آرواره
 6. تایتان هیولا (جانور)
 7. تایتان زن (مونث)
 8. تایتان چکش جنگی (پتک)
 9. تایتان ارابه

رفتار

تایتان‌ها که در این بخش منظور همان «تایتان‌های عادی یا خالص» است، هیچ علاقه ای به گونه‌های غیرانسانی نشان نمی‌دهند. آنها با حیوانات یا گیاهان و درختان هیچ تعاملی نداشته و صرفاً بدنبال بلعیدن انسانها هستند. تایتان‌ها از نور خورشید انرژی می‌گیرند و پس از زخمی شدن، عضو آسیب دیده آنها سریعاً شروع به بخار کردن و ترمیم می‌کند. تنها راه کشتن آنها ضربه زدن و قطع کردن گردن آنها از پشت است. شب هنگام استراحت می‌کنند و حرکت بسیار کندی دارند. نداشتن اندام دفع گوارش موجب می‌شود تا پس از بلعیدن انسانها، پس از مدتی آنها را پس بزنند و همچنین نداشتن اندام تناسلی باعث عدم توانایی تولید مثل آنها می‌شود. فقط چند مورد خاص از تایتان‌ها توانایی تکلم دارند.

ارتش

نیروهای ارتش به چهار دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • نیروهای آموزشی (سرباز)
 • هنگ اکتشاف (گروه شناسایی)
 • پلیس نظامی (پادگان یا کشیک)
 • ژاندارمری (پلیس داخلی)

نیروهای آموزشی

نیروهای آموزشی (به انگلیسی: Cadet Corps) شامل نیروهایی است که بعد از اتمام دوره آموزشی باید به یکی از سه نیروی دیگر (هنگ اکتشاف، پلیس نظامی یا ژاندارمری) ملحق شوند. فرمانده این نیروها «کیث سادیز» است. تا به حال ۱۰۴ دوره آموزشی برگزار شده که اعضای اصلی داستان جزء همین دسته آموزشی هستند. در زیر لیست نفرات ممتاز این دوره آموزشی ذکر شده‌است:

هنگ اکتشاف

هنگ اکتشاف (به انگلیسی: Scout Regiment) نیروهای اعزامی هستند که در منطقه تایتان‌ها در بیرون از دیوارها با آن‌ها می‌جنگند. هدف اصلی مأموریت‌های این لشکر، شناخت سرچشمه پیدایش تایتان‌ها، انگیزه آنها، نقاط ضعف و در کل هر اطلاعات دیگری که به مبارزه انسان‌ها علیه آن‌ها کمک کند. پس از سقوط دیوار ماریا، یکی از اهداف مهم آن‌ها بازپس‌گیری دوباره این دیوار شد. نیروهای این لشکر از شجاع‌ترین، زبده‌ترین و باانگیزه‌ترین نیروهای مبارز در میان انسان‌ها هستند. نشان این لشکر دو بال سیاه و سفید همپوشان است که آن را بال‌های آزادی (Wings of Freedom) می‌نامند چرا که هدف این لشکر آزادی انسان‌ها از چنگال تایتان‌هاست. فرمانده این نیروها «اروین اسمیت» است آنها همیشه برای فدای جان خود و جستجو و تحقیق در بیرون دیوار ها هستند .

ژاندارمری (پلیس داخلی)

ژاندارمری (به انگلیسی: Garrison Regiment) نیروهای محافظ پادشاه هستند، که نماد آن‌ها مانند یک اسب تک‌شاخ است. زندگی آن‌ها در آسایش و رفاه است و تقریباً هیچ خطر آن‌ها را تهدید نمی‌کند. فساد در این نیروها بسیار زیاد است و آرزوی همه نیروهای آموزشی این است که پس از اتمام دوره آموزشی به ژاندارمری ملحق شوند اما فقط ده نفر برتر دوره آموزشی می‌توانند به نیروهای ژاندارمری بپیوندند. فرمانده این نیروها «نیل داوک» است.

پلیس نظامی (پادگان- کشیک)

پلیس نظامی (به انگلیسی: Military Police Regiment) متشکل از نیروهایی است که وظیفه گشت‌زنی داخل دیوارها، تعمیر و مراقبت از دیوارها را برعهده دارند. فرمانده آن‌ها «دات پیکسیس» است. پلیس نظامی در مجموع ۳۰٬۰۰۰ سرباز در اختیار دارد که این بیشترین تعداد نفرات ارتش است. نیروهای پلیس نظامی بر اساس تعداد نفرات به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • گردان (به انگلیسی: Regiments) با دارا بودن ۱۰۰۰ سرباز، کمترین نفرات پادگان را دارد.
 • هنگ یا تیپ (به انگلیسی: Brigades) که شامل ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز یا ۲–۳ گردان است.
 • لشکر (به انگلیسی: Divisions) که شامل ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ سرباز یا ۲ هنگ است و بیشترین نفرات پادگان را داراست.

پلیس نظامی همچنین یک سپاه مهندسی دارد که وظیفه تأمین گاز کپسول‌ها، تأمین مهمات و پشتیبانی سایر ادوات را برعهده دارند عضو گيري اين مجموعه بر اساس ١٠ نفر اول و برتر پادگان

دیوارها

۱۰۰ سال پیش از شروع داستان با ظهور تایتان‌ها بشریت مجبور شد برای ادامه حیات به زندگی قرون‌وسطایی در درون دیوارهایی بلند روی بیاورد. سه دیوار به ترتیب با نام‌های

از بشریت محافظت می‌کنند. این دیوارها به صورت سه دایره متحدالمرکز هستند که بر اساس اطلاعات منتشر شده کمترین ارتفاع آنها ۵۰ متر است. این در حالی است که تایتان‌ها در سه دسته

 • تایتان‌های ۵ متری
 • تایتان‌های ۷ متری
 • تایتان‌های ۱۵ متری

وجود دارند؛ بنابراین تا اینجا ارتفاع دیوارها مانع از حمله تایتان‌ها به مردم خواهد شد. تا اینکه در سال ۸۴۵ دو تایتان با نام‌های «تایتان عظیم‌الجثه» و «تایتان زره‌پوش» ظاهر می‌شوند. تایتان عظیم‌الجثه ارتفاعی نزدیک به ۶۰ متر داشته و همچنین تایتان زره پوش باعث شکسته شدن دیوار «ماریا» می‌شود و همان‌طور که آرمین آرلرت تصور می‌کرد بشریت متوجه می‌شود که دیوارها نمی‌توانند به‌صورت همیشگی مانع حمله تایتان‌ها شوند.

دیوار ماریا

دیوار ماریا (به انگلیسی: Maria) بیرونی‌ترین دیوار از بخش مرکزی است. بین دیوار ماریا و دیوار رز ۱۰۰ کیلومتر فاصله وجود دارد. در این صورت بین دیوار ماریا و دیوار سینا ۲۴۰ کیلومتر فاصله و از دیوار ماریا تا بخش مرکزی ۴۸۰ کیلومتر فاصله است. ارتفاع دیوار ماریا ۵۰ متر است.[۶]

دیوار رز

دیوار رز (به انگلیسی: Rose) میانی که بین دیوار ماریا و دیوار سینا واقع شده‌است، رز نام دارد. فاصله بین دیوار رز و دیوار سینا ۱۳۰ کیلومتر است. در این صورت بین دیوار رز و بخش مرکزی ۳۸۰ کیلومتر فاصله است.[۶]همچنین «رز» نام رمز عملیات مخفیانه آلمان شرقی برای ساخت دیوار برلین بود.

دیوار سینا

دیوار سینا (به انگلیسی: Sina) داخلی‌ترین دیوار است که از بخش مرکزی ۲۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

فصل اول

پخش فصل اول مجموعه انیمه تلویزیونی آن به کارگردانی تتسورو آراکی و به تعداد ۲۵ قسمت از ۶ آوریل ۲۰۱۳ برابر تا ۲۸ سپتامبر همان سال در شبکه ماینیچی برودکاستینگ سیستم به طول انجامید.

فصل دوم

پخش فصل دوم این انیمه به پایان رسیده‌است.

فصل سوم

پخش فصل سوم این انیمه در ماه ژوئن ۲۰۱۸ صورت گرفت؛ و همچنین ۵ قسمت اووی‌ای از آن منتشر شد که سرگذشت برخی از شخصیت‌ها را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر آن attack on titan:lost girls هم منتشر شد که داستان anne را در پایتخت تعریف می‌کند. همچنین نسخه‌های دیگری نیز از آن منتشر شد که شامل Picture Drama و [AnimeCreed] Shingeki! Kyojin Chuugakkou می‌شود.

آهنگ ابتدایی آن با نام گورن نو یومیا (به ژاپنی: 紅蓮の弓矢، با معنی لغوی تیر و کمان قرمز) را سوند هوریزون و آهنگ پایانی آن با نام اوتسوکوشیکی زانکوکو نا ساکای (به ژاپنی: 美しき残酷な世界، با معنی این دنیای زیبای بی‌رحم) را یوکو هیکاسا خوانده‌است.

فصل پایانی (فصل چهارم)

در تاریخ ۶ دسامبر (برابر با ‎۱۶ آذر ۱۳۹۹) اولین قسمت فصل پایانی پخش شد و قسمت‌های این فصل ۱۶ قسمت است و در حال پخش شدن است.[۸] هر یکشنبه شب‌ها قسمت جدید در شبکه‌های ژاپن پخش می‌شود. نیمه‌ی اول فصل چهارم در ۲۹ مارس ۲۰۲۱ (برابر با ۹ فرودین ۱۳۹۹) به پایان رسید. پخش نیمه‌ی دوم این فصل از انیمه در ۱۹ دی ۱۴۰۰ (۹ ژانویه ۲۰۲۲) شروع شد.

فروش و جوایز

انیمه در کشور ژاپن با فروش ۵۱۱۹۰ نسخه برای ۲۵ قسمت فصل اول بسیار موفق ظاهر شد.

TAGS: ATTACK ON TITANAWDVDاتاکواتک ان تایتانانیمهانیمه اتک ان تایتانانیمه اورجینالانیمه بدون سانسورانیمه خامانیمه دوبله شدهانیمه دوبله فارسیانیمه زیرنویسانیمه ژاپنیبدون سانسورپک فیزیکیپکیج فیزیکیتایتانحمله به تایتانخرید DVDخرید انیمهخرید انیمه اتک آن تایتانخرید دی وی دیدوبله فارسیسریالسریال ATTACK ON TITANسریال اتک ان تیتانسریال انیمهسریال اورجینالسریال ژاپنیسریال کارتونیسریال کرده ایسی دی کارتونکارتونکارتون سریالیلایت ناوللیوالیوایمانگامانهامانهوا

دیدگاهتان را بنویسید