چرا لیلی واچوفسکی در ساخت Matrix 4 همکاری نکرده‌ است؟

دلیل آن را از زبان خودش بشنوید

چرا لیلی واچوفسکی در ساخت Matrix 4 همکاری نکرده‌ است؟

برادران وارنر به تازگی از عنوان فیلم ماتریکس 4 یعنی The Matrix: Resurrections رونمایی و تریلر آن را طی رویداد CinemaCon برای حضار پخش کرد. البته این تریلر توسط رسانه‌ها پخش نشده و تنها در رویداد CinemaCon به نمایش درآمد.

لانا واچوفسکی همچون فیلم‌های قبلی،‌ کارگردانی ماتریکس 4 را برعهده دارد و به علاوه به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده در پروژه ساخت فیلم حضور پیدا کرده. اما نکته عجیب، عدم حضور خواهر و همکاری همیشگی او یعنی لیلی واچوفسکی است.

لیلی، که در سه‌گانه ماتریکس نیز در کنار لانا حضور داشت، علاقه‌ای برای بازگشت به ماتریکس 4 جدید نداشته که دلیل آن را در مصاحبه‌ای توضیح داده است. وی اخیرا درباره یکی از سریال‌های کمدی شبکه Showtime که به عنوان شورانر در آن حضور دارد، صحبت کرده و از دلایل درباره عدم بازگشتش به ماتریکس 4 گفته است.

ماتریکس 4

لیلی واچوفسکی توضیح داد :

یک چیزی درباره ایده بازگشت به گذشته و یادآوری اتفاقاتی که آن موقع انجام دادم و برایم ناخوشایند بوده، وجود داشت. انگار که نمی‌خواستم دوباره با تغییرات گسترده‌ای که در زندگی‌ام رخ داد و همچنین از دست دادن پدر و مادرم روبه‌رو شوم. چراکه یک‌بار این چیز‌ها را تحمل کرده بودم و دوباره انجام دادن آن، احساس ناتمام بودن و نقص به‌ من می‌داد.

او همچنین گفته که و پس از اتمام ساخت عناوینی نظیر Cloud Atlas،‌ Jupiter Ascending و فصل اول سریال Sense8 بسیار خسته شده بود و به همین برای فصل دوم آن به این سریال نتفلیکسی برنگشت. لیلی اضافه کرد:

انگار که دنیا داشت روی سرم خراب می‌شد و هنوز با هویت جدیدم کنار نیامده بودم. بنابراین می‌بایست برای مدتی از این فضا دور می‌شدم تا بتوانم خودم را بازیابی کرده و دوباره به عنوان هنرمند، کارهایی انجام دهم. من این کار را با رفتن به مدرسه و نقاشی کشیدن انجام دادم. من کل تابستان نقاشی کردم و همان موقع بود که نتفلیکس برای ساخت فصل دوم [Sense8] با لانا تماس گرفته بود و منتظر پاسخ او بود. من گفتم که نمی‌خواهم و نمی‌توانم این کار را انجام دهم.

لیلی قبلا گفته بود که از زمان تغییرات گسترده در زندگی‌اش، دیگر علاقه زیادی به ژانر علمی‌تخیلی ندارد و از همین رو در حال کار روی یک فیلم سینمایی کمدی درباره زنی میان‌سال است که تلاش می‌کند خود را با شرایط جدید پس از تغییر جنسیت وفق دهد.

دیدگاهتان را بنویسید