کارمند سابق: توییچ به مشکلات امنیتی هیچ اهمیتی نمی‌داد

نتیجه تمرکز محض روی سوددهی

کارمند سابق: توییچ به مشکلات امنیتی هیچ اهمیتی نمی‌داد

هک توییچ در هفته گذشته سروصدای زیادی به پا کرد و هکر ناشناسی ۱۲۵ گیگ اطلاعات از کد منبع این پلتفرم گرفته تا دستمزد استریمرها را با دیگران به اشتراک قرار داد.

خبرنگار سایبری اختصاصی بی بی سی نیز نسبت به این هک واکنش نشان داده و به نظر می‌رسد که با بزرگترین نشت اطلاعات مواجه هستیم و آمازون با مشکلات بسیار زیادی روبه رو است. در حال حاضر رقبایی مانند YouTube Gaming برای افزایش استریمرهای خود، دستمزدهای هنگفتی پیشنهاد می‌دهند. از این رو هک توییچ می‌تواند بسیار قابل توجه باشد و تغییرات زیادی در بازار استریمرها ایجاد کند. حالا یکی از کارکنان توییچ به صحبت در این زمینه پرداخته است و این شرکت را مقصر می‌داند. بنابر ادعاهای این فرد، برای توییچ سرعت و سود بیشتر از ایمنی کاربران و امنیت داده‌های آن اهمیت دارد.

این گزارش را The Verge منتشر کرده و منبع این سایت باور دارد که این رخنه و شکاف امنیتی اجتناب ناپذیر بود. بنابر صحبت‌های این فرد، با وجود اینکه کارمندان این کمپانی به امنیت کاربران توجه زیادی داشتند، ولی این موضوع برای مدیران از اهمیت بسیار کمتری برخوردار بود. منبع سایت The Verge ادعا می‌کند که پاسخ‌گویی توییچ به مشکلات بسیار کند بود و اگر یک ویژگی سوددهی به همراه نداشت، در اولویت قرار نمی‌گرفت.

توییچ

این موضوع دقیقا در مورد ابزار Raid نیز صدق می‌‌کند. این ویژگی در ابتدا قرار بود تنها جنبه مثبت داشته باشد و یک روش آسان برای اشتراک گذاری بیننده بود. سپس افرادی از این ویژگی سواستفاده کرده و به آزار و اذیت دیگر استریمرها پرداختند. کارکنان توییچ به مدیران گفته بودند که این ویژگی می‌تواند جنبه منفی و بد نیز داشته باشد ولی مدیران به آن‌ها توجهی نکردند. در نهایت هزاران استریمر به نشانه اعتراض یک روز کامل Twitch را تحریم کرده و تعداد کاربران این پلتفرم در همان ۲۴ ساعت به میزان ۱ میلیون نفر کاهش پیدا کرد. 

یک منبع دیگر ادعا می‌کند که این شرکت به صورت پیاپی مشکلات امنیتی خود را نادیده می‌گیرد. به عنوان مثال این پلتفرم مشکل امنیتی سال ۲۰۱۷ خود را هنوز برطرف نکرده است. کلاهبرداران می‌توانند با استریمرها تماس بگیرید و با اشتراک توییچ پرایم، درخواست تقسیم درآمد کنند. از این رو اکانت‌های توییچ به حساب‌های به خطر افتاده آمازون مرتبط می‌شوند. 

دیدگاهتان را بنویسید