کلش رویال در قالب یک بازی شوتر چطور به نظر می‌رسد؟ وقتی کلش رویال و اورواچ ترکیب می‌شوند!

طی سال‌های گذشته عناوین زیادی دیده‌ایم که بازی‌های بزرگ و شناخته شده را به عنوان الگوی خود قرار می‌دهند. برخی از این بازی‌ها کلون‌هایی هستند که با ایجاد تغییراتی کوچک، عموما در جلوه‌های بصری و برخی مکانیزم‌های ساده، تلاش می‌کنند تبدیل به عنوانی مستقل شوند. برخی دیگر اما از فضاسازی و ایده‌پردازی متفاوت بازی مد نظرشان در راستای ساخت بازی خود استفاده می‌کنند.

Frag Pro Shooter یکی از بازی‌هایی است که در دسته دوم قرار می‌گیرد. زمانی که رقابت شروع می‌شود، این حس به شما دست می‌دهد که کلش رویال را از زاویه اول یا سوم شخص تجربه می‌کنید. در مقایسه با سیل بازی‌هایی که تلاش کرده‌اند شبیه کلش رویال باشند، قطعا Frag Pro Shooter متفاوت‌ترین است. استودیو Oh BiBi آنقدر در ساخت Frag Pro Shooter موفق عمل کرده که هم اکنون این بازی روی فروشگاه پلی‌ استور بیشتر از ۱۰ میلیون دانلود دارد.


Frag Pro Shooter
Frag Pro Shooter
Frag Pro Shooter
Frag Pro Shooter
Frag Pro Shooter
Frag Pro Shooter

اگر کلش رویال را بازی کرده باشید، خیلی ساده با Frag Pro Shooter ارتباط برقرار می‌کنید. رقابت میان دو تیم است و هر تیم، سه تاور یا برجک دفاعی دارد. یکی از این برجک‌ها که در آخرین نقطه بیس قرار دارد به عنوان برجک اصلی شناخته می‌شود. مانند کلش رویال، در Frag Pro Shooter نیز باید به این برجک‌ها آسیب وارد کنید تا درنهایت تیم پیروز میدان مشخص شود.

هر تیم پنج بازیکن دارد که هرکدام کنترل هیرویی مختلف را به دست می‌گیرند. اشتباه نکنید، در هر مسابقه ۱۰ بازیکن حضور ندارند. شما کنترل یک هیرو از تیمتان را در اختیار دارید و چهار هیروی دیگر، درواقع بات‌هایی هستند که به وسیله هوش مصنوعی کنترل می‌شوند. پیش از شروع هر مسابقه مانند کلش رویال می‌بایست یک دک یا مجموعه کارت را از میان‌ کارت‌هایی که در اختیار دارید انتخاب کنید.

شما کارت‌هایتان را از باز کردن صندوقچه‌ها به دست می‌آورید و با استفاده از همین کارت‌هاست که می‌توانید هیروهایتان را ارتقاء دهید. هر هیرو خصوصیات خاص خود را دارد و تمام هیروهای بازی در سه دسته‌بندی مشخص قرار می‌گیرند. هیروهای مدافع، بازدارنده و مهاجم. بسته به نوع بازی‌ کردنتان، می‌توانید ۵ هیرو مختلف را انتخاب کنید.

Frag Pro Shooter

وقتی بمیرید، پس از گذراندن مدت زمانی کوتاه می‌توانید با انتخاب هیروی جدیدتان دوباره به بازی برگردید. هر مسابقه آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا برجک‌های یکی از تیم‌ها کامل تخریب شود، یا زمان به پایان برسد و نتیجه براساس میزان آسیب وارد شده مشخص شود. همه چیز در Frag Pro Shooter واضح است و گیم‌پلی بازی آنقدر استاندارد و ساده طراحی شده تا شما بدون هیچ مشکلی از تجربه‌اش لذت ببرید.

تنظیمات مختلفی برای ایجاد تغییرات در گیم‌پلی بازی وجود دارد. اما بهترین گزینه، شلیک خودکار است. بدین ترتیب کافی است هدفتان را روی هیروهای تیم رقیب بیاورید تا به صورت خودکار به سمتشان شلیک کنید. همچنین غیر از دکمه ریلود، دکمه دیگری روی صفحه قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد از قابلیت ویژه کارکترتان استفاده کنید.

این قابلیت‌های ویژه به شما اجازه می‌دهند پرواز کنید، غیب شوید، آسیب بیشتری وارد کنید و… . همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب Frag Pro Shooter این است که شما می‌توانید به صورت دلخواه از میان دید اول یا سوم شخص یکی را انتخاب کنید. این گزینه در میانه مسابقه نیز قابل استفاده است و برای مثال اگر یکی از هیروهایتان را در دید اول شخص ترجیح می‌دهید، می‌توانید هر زمان که خواستید روی آن سوییچ کنید.

Frag Pro Shooter

از نظر بصری Frag Pro Shooter شباهت زیادی به اورواچ دارد. محیطی فانتزی همراه با کارکترهایی که هرکدام طراحی خاص خود را دارند. البته این طراحی هنری می‌توانست کامل‌تر انجام شود، اگر به جای تنها یک نقشه با تنوع بیشتری روبه‌رو بودیم. درکنار تمام محاسنی که Frag Pro Shooter دارد، این مسئله شدیدا در ذوق می‌زند و امیدواریم به مرور زمان شاهد اضافه شدن نقشه‌های جدید به بازی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید