کپکام ریمیک Resident Evil 3 را یک موفقیت بزرگ می‌داند

بازسازی که بهتر از نسخه اصلی فروخت

کپکام ریمیک Resident Evil 3 را یک موفقیت بزرگ می‌داند

کپکام از بازسازی بازی Resident Evil 3 که سال ۲۰۲۰ منتشر شده بود به همراه Monster Hunter Rise به عنوان یک بازی «پرطرفدار و موفق» یاد کرد زیرا تاکنون ۳.۹ میلیون نسخه از آن فروخته شده است.

با این وجود، بازسازی بازی Resident Evil 3 از نسخه اصلی خود که سال ۱۹۹۹ منتشر شد و تنها ۳.۵ میلیون نسخه از آن فروش رفت، محبوب‌تر بوده است. کپکام از فروش نسخه‌های دیجیتالی بازی خود به عنوان دلیل موفقیت بازسازی این عنوان یاد می‌کند که حتی فروش آن از میزان اعلام شده نیز بیشتر خواهد بود، زیرا این آمار تنها تا تاریخ ۳۱ مارس سال جاری را شامل می‌شود.

بازی Resident Evil 3

در صنعت بازی‌های ویدیویی، اکثر استودیوها دوست دارند اعداد و آمار بازی‌های خود را پنهان کنند، اما گزارش سالانه کپکام همیشه نکته مثبتی به همراه دارد. طبق معمول، در این گزارش به‌روزرسانی‌هایی درباره تعداد فروش بازی‌های جدید مانند Resident Evil Village که به ۴.۵ میلیون نسخه رسیده و همچنین موفق‌ترین بازی امسال ناشر که Monster Hunter Rise است و فروش آن به ۴.۸ میلیون رسیده اشاره شده.

بازی Monster Hunter World: Iceborne نیز تنها در سال مالی گذشته ۲.۴ میلیون نسخه فروش داشته است. کپکام در گزارش خود ادعا می‌کند که Monster Hunter: World در مجموع بیش از ۱۷ میلیون نسخه فروخته است که بیش از نیمی از این میزان در سال دوم عرضه و پس از آن به دست آمده است. هدف کپکام طبق گزارش منتشر شده، فروش ۲۰ میلیون نسخه‌ای از بازی Monster Hunter: World است.

به صورت کلی، کپکام در سال مالی اخیر که از آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ را شامل می‌شود، ۳۰.۱ میلیون نسخه از بازی‌های خود فروخت. از این تعداد ۲۳.۱ میلیون فروش دیجیتالی بود و بازی‌های Monster Hunter Rise و Resident Evil 3 دو عنوان پرفروش آن بوده‌اند. مدیر عامل کپکام در بیانیه خود فاش کرد که آن‌ها قصد دارند به هدف فروش ۱۰۰ میلیون واحد بازی در سال برسند.

دیدگاهتان را بنویسید