گروه هکری یک قدم به هک پلی استیشن 5 نزدیک‌تر شد

آیا پلی استیشن 5 به زودی هک می‌شود؟

گروه هکری یک قدم به هک پلی استیشن 5 نزدیک‌تر شد

گروه هک منفوری به نام fail0verflow در تلا‌ش‌های خود برای جیلبریک کردن یا همان هک پلی استیشن 5 پیشرفت زیادی داشته است.

گروه fail0verflow در حساب توییتر خود با عنوان کردن جمله «[کنسول] دیگری به ته خط رسیده است» توضیح می‌دهد که به طور چشمگیری در هک پلی استیشن 5 پیشرفت کرده و به آن نزدیک هستند.

این گروه با ارسال یک تصویر که کلیدهای اصلی پلی استیشن 5 را نشان می‌دهد تایید کرد که موفق به دریافت تمام کلید‌های اصلی کنسول نسل نهمی پلی استیشن را به دست آورده است:

ما تمام کلیدهای اصلی پلی استیشن 5 را دریافت کرده‌ایم. اگر به اندازه کافی دقت داشته باشید، تمام آن‌ها از جمله کلید ریشه هر کنسول را می‌توان از نرم‌افزار به دست آورد.

هک پلی استیشن 5

به طور ساده می‌توان گفت، در حالی که پلی استیشن 5 به صورت کامل هک نشده است، مسیر خود را به خوبی برای جیلبریک شدن طی می‌کند. با این وجود بازیکنان قادر خواهند بود کدهایی را روی کنسول اجرا کنند که لزوما قرار نیست روی آن پخش شوند. بر اساس سایر توییت‌های موجود نیز می‌توان گفت که سونی به راحتی نمی‌تواند این هک را متوقف کند و تغییر دادن کلیدهای جدید در سیستم برای مالکان پلتفرم آسان نخواهد بود.

همچنین شاید جالب باشد که بدانید fail0verflow پیش از این نیز کنسول‌های سونی را هک کرده بود. در سال ۲۰۱۳ این گروه هکر بدنام پس از انتشار کلیدهای اصلی پلی استیشن 3، موفق به شکستن قفل اصلی آن شده بود. با این وجود منطقی به نظر می‌رسد که هکرها بتوانند برای پلی استیشن 5 نیز از همین روش استفاده کنند. البته که مشخصا این بار باید فناوری‌های امنیتی پیچیده‌تری را دور بزنند.

از طرفی دیگر، «اندی نگوین» نیز اخیرا تصاویری را به اشتراک گذاشته بود که نشان می‌داد توانسته تنظیمات اشکال‌زدایی (debug settings) را روی یک پلی استیشن 5 فعال کند. با این وجود، او به سونی اطمینان داده است که روش کشف این تنظیمات را به اشتراک نخواهد گذاشت.

پلی استیشن 5 در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ وارد بازار شد و تا به امروز بیش از ۱۰ میلیون دستگاه فروخته است.

دیدگاهتان را بنویسید