یوبیسافت شکایات کارکنان خود را پیگیری نمی‌کند

فرهنگ سمی این شرکت همچنان ادامه دارد

یوبیسافت شکایات کارکنان خود را پیگیری نمی‌کند

سال گذشته گزارش‌های زیادی از تجاوز و آزار و اذیت جنسی در محیط کار یوبیسافت منتشر شده بود و اکنون به نظر می‌رسد اوضاع داخلی این استودیو تغییری نکرده است.

یوبیسافت ادعا می‌کند اقدامات زیادی برای رسیدگی و رفع اتهامات مبنی بر آزار جنسی که از سال گذشته گزارش شده، انجام داده است. به عنوان بخشی از این مراحل، رئیس تنوع جدید، افسر ارشد محل کار و یک شرکت شخص ثالث برای بررسی شکایات کارکنان استخدام شدند و برای ثبت گزارش‌های پورتالی معرفی شد. با این حال تعدادی از کارمندان فعلی و سابق ادعا می‌کنند این موضوع به حل مشکلات کمکی نمی‌کند.

در یک مصاحبه طولانی با Kotaku یکی از کارمندان با نام مستعار «والری» برای مخفی کردن هویت خود، چندین گزارش ناراحت کننده از یوبیسافت روایت کرد و به نظر می‌رسد هیچکدام از شکایات کارمندان پیگیری نشده است. او گفت:

امیدوار بودم که می‌توانستم به ماجراجویی خود با یوبیسافت ادامه دهم، اما واقعا تحت تاثیر تمام آزار و اذیت، تبعیض و فرهنگ سمی این شرکت و نحوه رسیدگی به آن‌ها قرار گرفتم. واقعا امیدوار هستم که وضعیت یوبیسافت بهتر شود، اما هنوز هیچ پیشرفتی نکرده‌اند.

اظهارات والری سوالاتی را درباره فرآیندهای جدیدی که یوبیسافت به کار گرفته است و اینکه آیا این شرکت قصد دارد به یک محیط کاری امن و قابل قبول برای پروژه‌ها خود تبدیل شود، ایجاد می‌کند. Kotaku همچنین با کارمندان دیگری صحبت کرده که ادعا دارند این فرآیندهای انجام شده تاثیر چندان زیادی ندارند.

این نشریه از طریق ABetterUbisoft گروهی که توسط کارمندان فعلی و سابق این شرکت تشکیل شده و خواستار تغییراتی هستند، توانست از برخی کارمندان سابق گواهی دریافت کند. شهادت‌ها به داستان‌های هولناکی از آزار جنسی، نژادپرستی و پرداخت‌های تبعیض آمیز اشاره دارد که هیچ گونه پیگیری نیز برای آن‌ها انجام نشده است.

به نظر می‌رسد «ایو گیلموت» مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران یوبیسافت قصد تغییر همه چیز در این شرکت را دارد. باید دید در ادامه برای استودیو توسعه‌دهنده بازی‌های خاطره‌انگیزی مانند Assassin’s Creed چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید