یوتیوب قصد گسترش پشتیبانی از محتوای گیمینگ را دارد

توسعه‌ ابزار جدید برای استریمرها

یوتیوب قصد گسترش پشتیبانی از محتوای گیمینگ را دارد

یوتیوب آمار جدید از محتوای مربوط به ویدئو گیم خود منتشر کرده و به نظر می‌رسد که آن‌ها برای رشد این پلتفرم، روی ویژگی‌های جدیدی کار می‌کنند.

در نیم اول سال جاری بیشتر از ۸۰۰ میلیارد ویدئو مربوط به ویدئو گیم در یوتیوب تماشا شده است. تولید کنندگان محتوا بیشتر از ۹۰ میلیون ساعت استریم داشته‌اند و ۲۵۰ میلیون ویدئو مربوط به بازی‌ها در این پلتفرم آپلود شده است. رایان وایت (Ryan Wyatt)، رئیس جهانی بازی‌های ویدئویی یوتیوب، به تازگی اعلام کرده است که آن‌ها قصد دارند روی تولید کنندگان محتوایی مثل Dr Lupo و TimTheTatMan بیشتر سرمایه گذاری کنند. کمپانی همچنین به پشتیبانی از رویدادهای ورزش‌های الکترونیک مثل Minecraft Championships Pride 2021 ادامه می‌دهد. از طرف دیگر یوتیوب با برنامه ۱۰۰ میلیون دلاری Shorts Fund خود، به ترویج ویدئوهای کوتاه ادامه خواهد داد.

YouTube همچنین روی ابزار جدیدی کار می‌کند که به بینندگان اجازه می‌دهد راحت‌تر محتوای زنده مورد نظر خود را پیدا کنند. این کمپانی روی گزینه‌های بیشتری برای کسب درآمد و چت با بینندگان نیز کار می‌کند. توسعه ویژگی Live Redirect for Gaming نیز ادامه دارد تا استریمرها راحت‌تر به ویدئوهای دیگر تولیدکنندگان محتوا بیننده بفرستند. وایت طی یک بلگ توضیح داد:

YouTube Gaming متوجه شده است که تولید کنندگان محتوا در ۵ سال آینده برای توسعه‌دهندگان بازی مهم‌تر از همیشه خواهد بود. دیگر فقط از استریمرها هنگام لانچ یک بازی برای بازاریابی استفاده نخواهد شد. آن‌ها به‌عنوان شرکای واقعی در هنگام ساخت بازی حضور خواهند داشت و بر مسیر خلاقانه، عملکرد و قالب‌ عناوین تأثیر می‌گذارند.

یوتیوب

بزرگ‌ترین رقیب یوتیوب گیمینگ در این زمینه، توییچ است که در چند ماه گذشته با مشکلات زیادی روبه رو بوده است. حدود دو ماه پیش هزاران استریمر به نشانه اعتراض یک روز کامل Twitch را تحریم کرده و تعداد کاربران این پلتفرم در همان ۲۴ ساعت به میزان ۱ میلیون نفر کاهش پیدا کرد. سپس این پلتفرم مورد حمله هکرها قرار گرفت و ۱۲۵ گیگ اطلاعات از کد منبع این پلتفرم گرفته تا دستمزد استریمرها را با دیگران به اشتراک قرار داد. یوتیوب در این زمینه یک رقیب دیگر نیز دارد و چند سالی است که فیسبوک برای رشد در این بازار تلاش می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید