یک نسخه از بازی Super Mario Bros به قیمت ۲ میلیون دلار فروخته شد

سوپر ماریو

یک نسخه بسته‌بندی شده از بازی سوپر ماریو (Super Mario Bros) عنوان محبوب نینتندو در یک سایت به قیمت ۲ میلیون دلار فروخته شد و رکورد ارزشمندترین بازی ویدیویی یک بار دیگر شکسته شد.

نسخه بسته‌بندی شده بازی محصول نینتندو که تولید آن به سال ۱۹۸۵ برمی‌گردد، توسط یک خریدار ناشناس از طریق سایت کلکسیونی Rally خریداری شده است. پیش از این نیز نسخه یاد شده در ژوئیه سال ۲۰۲۰ با قیمت ۱۱۴،۰۰۰ دلار فروخته شده بود که اکنون این مقدار تقریبا ۲۰ برابر افزایش یافته است.

سوپر ماریو

تقاضا نسبت به برخی کالاهای کلکسیونی در طول همه‌گیری ویروس کرونا افزایش پیدا کرد و طی ۱۸ ماه گذشته چندین مورد مشابه از بازی‌هایی ویدیویی با مبالغ قابل توجه به فروش رسیده بود. برای مثال ماه گذشته یک نسخه دیگر از بازی Super Mario 64 به قیمت ۱.۵۶ میلیون دلار فروخته شده بود که تاکنون بالاترین مبلغ ارائه شده در یک حراجی برای بازی‌های ویدیویی است. علاوه بر این، چند روز قبل نیز نسخه بسته‌بندی شده‌ای از بازی The Legend of Zelda به قیمت ۸۷۰ هزار دلار فروخته شده بود و رکورد دیگری به ثبت رسیده بود. در نوامبر گذشته نیز رکورد فروش یک بازی ویدیویی در حراجی ۱۵۶ هزار دلار بود که به بازی Super Mario Bros. 3 مربوط می‌شد.

برخلاف نمونه‌های بالا، رکورد این هفته از طریق یک سیستم متفاوت نسبت به حراجی سنتی به دست آمده است. نیویورک تایمز در گزارش خود عنوان می‌کند که سایت کلکسیونی Rally از سیستم متفاوتی استفاده می‌کند که در آن افراد برای خرید سهام اقلام جداگانه موجود در سایت دعوت می‌شود. هنگامی که شخصی پیشنهاد خرید یکی از اقلام را ارائه می‌کند، از سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود تا در مورد فروش آن رای دهند.

گفته می‌شود یکی از سرمایه‌گذاران این نسخه از سوپر ماریو سال گذشته مبلغ ۱۰۰ دلار روی بازی سرمایه‌گذاری کرده و اکنون از فروش آن ۹۵۰ دلار به دست آورده است. علاوه بر این گفته می‌شود سایت Rally بازی Super Mario Bros را در آوریل سال گذشته فقط با قیمت ۱۴۰ هزار دلار خریداری کرده بود و سرمایه‌گذاران کمی بعد یک پیشنهاد ۳۰۰ هزار دلاری را رد کردند.

گزارش شده است که سه چهارم سرمایه‌گذاران بازی با پیشنهاد ۲ میلیون دلاری این خریدار ناشناس که بازی‌های ویدیویی را جمع‌آوری می‌کند، موافقت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید