۱۰ ویلن مونث برتر مرد عنکبوتی

دردسرهایی که جنس مخالف برای یک پسر دبیرستانی درست کرد

مرد عنکبوتی یکی از شخصیت‌های کمیک بوکی است که تعدادی از بهترین ویلن‌ها را دارد؛ از گرین گابلین (Green Goblin) گرفته تا دکتر اتو اکتاویوس (Otto Octavius). با این حال، همه شخصیت منفی‌های داستان‌های اسپایدرمن مذکر نیستند. با وجود این که اکثر دشمنان مورد توجه اسپایدی را شخصیت‌های مذکر تشکیل می‌دهند اما تعدادی ویلن مونث برای مرد عنکبوتی هم وجود دارد که به همان اندازه جذاب و در عین حال دردسرساز هستند.

این ویلن‌های مونث مرد عنکبوتی مهارت‌ها و توانایی‌های گوناگونی دارند. همچنین عناصر داستانی هیجان انگیزی از خود عرضه می‌کنند. برخی از این شخصیت‌ها با اسپایدرمن همکاری نیز داشته‌اند اما برخی دیگر فقط در برابر پیتر پارکر قرار گرفته‌اند. با این مقدمه، در ادامه مطلب به سراغ ۱۰ ویلن مونث برتر مرد عنکبوتی می‌رویم.


۱۰. مانستر (Monster)

کارلی کوپر (Carlie Cooper) و پیتر پارکر زمانی با هم در ارتباط بودند اما وقتی کارلی متوجه هویت ابرقهرمانی پیتر شد، از او فاصله گرفت. در خط داستانی Superior Spider-Man: Goblin Nation، کارلی تنها کسی بود که می‌دانست ذهن دکتر اکتاویوس کنترل بدن پیتر را به دست گرفته است. سپس او گیر گرین گابلین افتاد و فرمول گابلین وارد بدنش شد.

کارلی تبدیل به یک گابلین با نام مانستر شد و به سمت شرارت روی آورد. او با اطاعت کردن از دستور آزبورن، به پیتر حمله کرد. با این حال کارلی توانست تا حدودی اثرات فرمول را کنترل کند و در نهایت هم درمان شود. با این که کارلی کوپر برای مدتی طولانی یک گابلین نبود اما در همان مدت نشان داد که چقدر می‌تواند مرگبار باشد.

۹. بلک کت (Black Cat)

فلیشیا هاردی (Felicia Hardy) که با نام بلک کت نیز شناخته می‌شود، یکی از معشوقه‌های پیتر پارکر نیز بوده است. به عنوان دختر والتر هاردی (Walter Hardy) و شاگرد بلک فاکس (Black Fox)، که هر دوی آن‌ها دزدهای مشهوری بوده‌اند، بلک کت نیز پس از تجربیاتی تلخ جا پایشان گذاشته است.

فلیشیا علاوه بر معشوقه بودن، رقیب اسپایدرمن نیز محسوب می‌شود. هر چند همان طور که انتظار می‌رود رابطه آن‌ها به دلیل ذات سوء استفاده کننده بلک کت و همچنین علاقه او به دزدی، چندان هم خوب پیش نمی‌رود. بلک کت در اکثر موارد به عنوان یک آنتی هیرو معرفی می‌شود که به کمک انسان‌های بی‌گناه می‌رود و با مرد عنکبوتی نیز همکاری می‌کند.

۸. سیلور سیبل (Silver Sable)

سیلویا سیبلینوا (Silvija Sablinova) که اولین بار در شماره ۲۶۵ کمیک The Amazing Spider-Man معرفی شد پایه‌گذار گروه امنیتی سیلور سیبل اینترنشنال است. پس از تماشای مرگ مادرش در اثر انفجار یک بمب در خانه‌شان، سیلویا به پدرش خواهش کرد تا او را در زمینه‌های مبارزه و جاسوسی آموزش بدهد. او تبدیل به یک مزدور شد که رهبری واید پک (Wild Pack) را برعهده داشت؛ یک گروه از مزدورها که مجرمان بین‌المللی را شکار می‌کنند.

با این که به نظر می‌رسد اهداف سیبل با اسپایدرمن یکی باشد اما ممکن است این دو در برابر هم نیز قرار بگیرند. مثل وقتی که سیلور سیبل قصد داشت بلک فاکس را دستگیر کند اما مرد عنکبوتی پس از بازگردانده شدن جواهرهای دزدیده شده، می‌خواست تا او آزاد شود.

۷. ریث (Wraith)

خانواده یاریکو واتانابه (Yuriko Watanabe) از جنس مأموران قانون هستند که طبق قوانین رفتار می‌کنند. یاریکو نیز در نهایت عنوان کاپیتان را به دست آورده و نقش رابط مورد اعتماد اسپایدرمن را در نیروی پلیس بازی می‌کند. چیزی شبیه به کمیسر جیم گوردون در دنیای داستان‌های بتمن.

با از دست دادنش استادش، تدی رنگل (Teddy Rangel)، ایمانش به قانون به شدت ترک برمی‌دارد و با از دست دادن همکاران بیش‌تر، این ترک بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود. با احساس سرخوردگی، او تبدیل به ریث می‌شود؛ یک ویجلنتی آدمکش که به دنبال مجرمان می‌افتد. با وجود همکاری پیشین بین او و اسپایدرمن، پیتر پارکر به دلیل انگیزه‌های ریث برای انجام قتل در برابرش می‌ایستد.

۶. وایت ربیت (White Rabbit)

لورینا دادسان (Lorina Dodson) در یک خانواده ثروتمند متولد شد اما زندگی لاکچری‌اش حوصله او را سر می‌برد. لورینا با داستان «آلیس در سرزمین عجایب» احساس آرامش می‌کرد و بنابراین تصمیم گرفت تا تمام فعالیت‌های مجرمانه‌اش را بر اساس این کتاب و شخصیت‌هایش پایه‌ریزی کند.

او عاشق ایجاد آشوب صرفاً برای خوش گذرانی است. هر چند رقیب اولیه او یک قهرمان در حد خودش با نام فراگ من (Frog-Man) بود اما مرد عنکبوتی نیز چندین بار با این قهرمان کم‌تر شناخته شده همراه شده تا وایت ربیت را دستگیر کنند. با این که لورینا ویلنی نیست که خیلی اذیت کند اما توانست با عضویت در نسخه مونث سینیستر سیکس (Sinister Six) خودش را به اثبات برساند.

۵. اسکریم (Scream)

به عنوان یکی از اعضای بنیاد لایف فاندیشن (Life Foundation)، دونا دیگو (Donna Diego) داوطلب شد تا میزبان یک سیمبیوت باشد و به این ترتیب تبدیل به اسکریم شد. وقتی او اولین بار با سیمبیوت اسکریم ترکیب شد، به یک مرکز خرید حمله کرد و اسپایدرمن در برابرش قرار گرفت. هر چند، هم ونوم (Venom) و هم مرد عنکبوتی او را شکست داده‌اند. بعدها اسکریم از ونوم می‌خواهد تا او را در استفاده از قدرت‌های سیمبیوتی‌اش آموزش دهد اما سیمبیوت سیاه رنگ مارول از این کار سر باز می‌زند.

در ادامه، دونا دچار شیزوفرنی شده و دیگر میزبان‌های سیمبیوت‌های لایف فاندیشین را به قتل می‌رساند چرا که باور دارد آن‌ها موجودات شروری هستند. هر چند رفتار خشن اسکریم تقصیر خود دونا نبوده اما در هر صورت ترکیب این سیمبیوت و دونا یک ویلن خطرناک محسوب می‌شود.

۴. اسکروبال (Screwball)

اسکروبال به عنوان یک ویلن نسبتاً جدید کسی است که از طریق شبکه‌های اجتماعی جنایات خودش را به اشتراک می‌گذارد. هویت واقعی او در کمیک‌ها نامشخص است اما در سریال انیمیشنی Spider-Man دهه ۱۰ میلادی به عنوان لیز آلن (Liz Allan) معرفی شد.

البته احتمالاً بیش‌تر او را در بازی Spider-Man پلی استیشن ۴ به یاد داشته باشید که مهارت‌های پارکور خود را به نمایش گذاشت و از یک ساختمان به ساختمان دیگر در حال فرار از مرد عنکبوتی دیده شد. اسکروبال به عنوان یک خوره شبکات اجتماعی، برای جذب بازدید و دنبال‌کننده هر کاری می‌کند؛ حتی آدم‌ربایی و بازی با اسپایدرمن در حین تلاش برای نجات آن‌ها.

۳. جنیس لینکلن/بیتل/لیدی بیتل (Janice Lincoln/The Beetle/Lady Beetle)

جنیس که دختر تومستون (Tombstone) است، با بزرگ شدن به دست مادرش (که از پدرش جدا شده بود) یک زندگی نسبتاً معمولی را داشت. با این حال، این دختر به پدرش رفته بود و خیلی از فارغ‌التحصیلی‌اش از دانشکده حقوق نگذشت که تصمیم گرفت یک زندگی هیجان انگیزتر نیاز دارد.

یک روز او با بارون زیمو (Baron Zemo) و فیکسر (The Fixer) ملاقات می‌کند و این دو زره بیتل را در اختیارش قرار می‌دهند. در نهایت، جنیس یک نسخه تماماً مونث از سینیستر سیکس با نام سینیستر سیندیکیت (Sinister Syndicate) را رهبری می‌کند. به عنوان یک ویلن، او عاشق این است که از طریق جنایت احترام دیگران را به دست آورد.

۲. لیدی اختاپوس (Lady Octopus)

با وجود محبوبیت دکتر اولیویا اکتاویوس (Olivia Octavius) در انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse، اما کارولین ترینر (Carolyn Trainer) در واقع لیدی اختاپوس کمیک‌ها است. او یکی از دانش آموزان سابق و طرفداران دکتر اتو اکتاویوس است. پس از این که اکتاویوس به دست اسکارلت اسپایدر (Scarlet Spider) کشته شد، کارولین تعدادی بازوی مکانیکی را مورد استفاده قرار داد و سعی داشت با به دست آوردن عنوان دکتر اختاپوس، به او ادای احترام کند.

با حسود شدن نسبت به رابطه پدر و پسری که بن رایلی (Ben Reilly) با پدرش داشت، او به کلون مرد عنکبوتی حمله کرد. مثل یک دکتر اختاپوس واقعی، لیدی اختاپوس نیز ادعا دارد که دستیابی‌های علمی را از جان انسان‌ها ارزشمندتر می‌بیند.

۱. شیریک (Shriek)

فرانسیس بریسن (Frances Barrison) را می‌توان بی‌رحم‌ترین ویلن مونث مرد عنکبوتی در نظر گرفت. او در یک خانه نامناسب بزرگ شده بود و توانایی‌هایی مثل آکوستیکینزیس، تلکنسیس و تلقین تاریک دارد که از طریق جهش‌یافتگی حاصل شده‌اند. شیریک وقتی یک مأمور پلیس به سرش شلیک کرد و به طور موقت درون دارک دایمنشن (Dark Dimension) توسط کلوک (Cloak) گیر افتاد، عقل خود را از دست داد.

در خط داستانی (Maximum Carnage)، او پس از این که از قدرت‌هایش برای القای افکار تیره در مردم استفاده کرد به عنوان یک ویلن شناخته شد. این قابلیت او باعث شد که مادران فرزندانشان را به قتل برسانند و مردم به شکل گروهی به مرد عنکبوتی حمله کنند.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاهتان را بنویسید