۱۰ کاری که می‌توانند باعث بن شدن‌تان در دنیای بازی کلش آف کلنز شوند

کارهایی که بهتر است انجامشان ندهید

کلش آف کلنز نه‌تنها یکی از بزرگ‌ترین عناوین استراتژیک موبایلی است، بلکه تاثیر بسزایی نیز در روند موفقیت پلتفرم موبایل و بازی‌هایش داشته. بازی کلش آف کلنز در ابتدا در سال ۲۰۱۲ توسط استودیوی فنلاندی سوپرسل منتشر شد و بقدری موفق شد که صنعت عناوین موبایلی را به تنهایی وارد نسلی جدید کرد. کلش آف کلنز در طول تاریخ همواره تاثیر مستقیمی بر روند بازی‌سازها داشته است. از طرفی نیز این بازی موبایلی بقدری محبوب شد که سوپرسل در طی یک دهه اخیر؛ بارها و بارها عناوین مختلفی را با الهام از این بازی موبایلی ساخته است که کلش رویال مصداق بسیار خوبی برای این موضوع است. همچنین نیز ما تاکنون در ویجیاتو بارها و بارها درباره این بازی دوست داشتنی صحبت کرده‌ایم و امروز نیز قصد داریم که سفری مجدد به دنیای یکی از افسانه‌ای‌ترین بازی‌های موبایلی تاریخ داشته باشیم.

همچنین یکی از عمده دلایلی که باعث جذابیت این بازی موبایلی شده، این است که استودیوی سوپرسل با آپدیت‌های فوق‌العاده‌ای که برای این بازی منتشر کرده است، محتوای مورد نیاز و تقریبا تمام آن‌چیزی را که کاربران از یک بازی استراتژیک انتظار دارند را برایشان فراهم کرده. منتهی باید توجه داشت که این استودیو خط قرمزهای بسیاری دارد و درست در برخی از مواقع می‌تواند بسیار سخت‌گیرانه عمل کند. پس بنابراین اگر شما نیز طرفدار این بازی موبایلی هستید، در این مطلب همراه ویجیاتو باشید تا باهم سری به ۱۰ مورد از کارهایی بزنیم که می‌توانند باعث بن شدن‌تان در دنیای این بازی موبایلی شوند.

استفاده کردن از برنامه‌های ثانویه


کلش آف کلنز

کلش آف کلنز نیز درست مانند تمامی عناوین آنلاین دیگر مانند کال آف دیوتی موبایل و یا حتی پابجی؛ قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای نسبت به استفاده از یکسری از برنامه‌های ثانویه دارد. هرچند که اکثر این بات‌ها و برنامه‌ها امروزه دیگر دردسترس نیستند، اما وقتی بازی موبایلی کلش آف کلنز به تازگی منتشر شده بود، بسیاری از افراد و بازیکنان کلش آف کلنز به سراغ استفاده کردن از برنامه‌ها و با‌ت‌های ثانویه می‌رفتند. همچنین همانطور که احتمالا حدس زده‌اید، کاربرد این بات‌ها در به دست آوردن منابع؛ فارم کردن و یا حتی آنلاین نگه داشتن شما خلاصه می‌شد؛ بطوری که شما می‌توانستید به صورت ۲۴ ساعته آنلاین باشید و در طول این مدت کسی به شما حمله نکند.

هرچند که استفاده کردن از برنامه‌ها و بات‌های ثانویه نوعی چیت کردن محسوب می‌شد، اما خب بسیاری از بازیکنان ترجیح می‌دادند که ریسک این موضوع را به جان بخرند. بنابراین در نتیجه این امر بسیاری از بازیکنان در آن دوران بد شدند. همچنین خوشبختانه امروزه سیستم امنیتی بازی بسیار قوی‌تر شده است و اگر شما به سراغ استفاده از این برنامه‌ها بروید، بازی متوجه خواهد شد و بلافاصله اکانت‌تان برای همیشه بن خواهد شد.

آنلاین نشدن در بازی بیش از مدت زمان خاصی


کلش آف کلنز

راستش را بخواهید، اساسا استودیوی سوپرسل می‌تواند پلیرهایی را که بیش از ۱۸۰ روز در بازی آنلاین نشده‌اند را بن کند. هرچند که این موضوع بسیار عجیب و سخت‌گیرانه بنظر می‌رسد، اما خب افراد بسیاری بودند که در روزهای ابتدایی انتشار این بازی به خاطر آنلاین نشدن در کلش آف کلنز بن شدند. هرچند که امروزه خوشبختانه دیگر افراد به دلیل آنلاین نشدن در بازی بن نمی‌شوند، اما این به آن معنا نیست که سوپرسل دیگر نمی‌تواند این کار را بکند.

اما همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم؛ امروزه بازی با آپدیت‌های مختلفی که ارائه کرده است، تلاش کرده که پلیرهایی که کلش آف کلنز را ترک کرده‌اند، مجدد به دنیای خودش باز گرداند. منتهی تحت یک‌سری از شرایط خاص سوپرسل می‌تواند این‌کار را انجام دهد. برای مثال در ماه می سال ۲۰۲۱ بود که کاربری در ردیت مدعی شد که سوپرسل اکانت او را به دلیل آنلاین نبودن بن کرده است. به گفته او، این بازیکن از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۲۱ در بازی آنلاین نشده بود وقتی به بازی برگشته بود، متوجه بن شدن اکانتش شده بود.

خرید و فروش اکانت‌تان


کلش آف کلنز

خرید و فروش کردن اکانت در دنیای کلش آف کلنز یکی از بدیهی‌ترین دلایلی است که می‌تواند باعث بن شدن فوری اکانت‌تان شود. این مورد یکی از شایع‌ترین روش‌هایی است که سوپرسل می‌تواند اکانت‌تان را بدون هیچ توضیحی برای همیشه بن کند و متاسفانه هیچ راه دقیقی برای برگرداندن اکانت‌تان نیست. همچنین در طول سال‌های اخیر مارکت‌ها و فروشگاه‌های بسیاری به وجود آمده‌اند که پلیرها اکانت‌های قدیمی‌شان را در آن‌ها می‌فروشند و حتی قیمت‌های سرسام‌آوری نیز روی اکانت‌شان می‌گذارند.

از طرفی نیز راستش را بخواهید، من ابدا خرید و فروش اکانت را توصیه نمی‌کنم. زیرا اگر جزو پلیرهای بد شانس کلش آف کلنز باشید، اکانت‌تان بلافاصله ممکن است بن شود. بنابراین اگر قصد خرید و فروش اکانت کلش آف کلنز را دارید، بهتر است که بیخیال این موضوع شوید تا مبادا اکانت‌تان را از دست ندهید.

استفاده چندین نفر به صورت همزمان از یک اکانت


کلش آف کلنز

این مورد مکانیزمی بسیار مشابه خرید و فروش اکانت دارد. همانطور که از تیتر این مورد متوجه شده‌اید، اگر کسی مشخصات و اطلاعات اکانتش را به دوستش بدهد و آن‌ها به صورت همزمان شروع به بازی کردن کنند، سوپرسل فورا اکانت آن‌ها را بن خواهد کرد. ۲ نفر یا بیشتر، نمی‌توانند صاحب یک اکانت باشند و اگر این افراد شروع به بازی کردن کنند، استودیوی سوپرسل آن‌ها را به صورت دائم بن خواهد کرد. هرچند که این موضوع شاید در در لحظه رخ ندهد، اما به مرور بازی متوجه خواهد شد و شما از بازی کلش آف کلنز برای همیشه بن خواهید شد.

یکی از راه‌هایی که سوپرسل از طریق آن متوجه این موضوع می‌شود، این است که ۲ نفر در فاصله زمانی کوتاهی از لوکشین‌های مختلفی در بازی آنلاین شده‌اند. برای مثال یکی از پلیرها در فرانسه آنلاین شده است و دیگری در کشور ترکیه! متاسفانه این اتفاق برای کسانی که از برنامه‌های تغییر آی‌پی استفاده می‌کنند، ممکن است که در هر لحظه رخ دهد و این دسته از افراد اکانت‌شان را از دست بدهند.

اسم شما


کلش آف کلنز

اگر اکنون به سراغ تنظیمات بازی بروید و سعی کنید که اسمتان در دنیای کلش آف کلنز تغییر دهید، متوجه فیلتری خواهید شد که به شما اجازه انتخاب یکسری از اسامی خاص را نمی‌دهد. متاسفانه وقتی بازی کلش آف کلنز به تازگی منتشر شده بود، این بخش از این فیلتر پشتیبانی نمی‌کرد و این موضوع به بازیکنان اجازه می‌داد تا هر اسمی که دوست دارند را انتخاب کنند. متاسفانه برخی از بازیکنان از این موضوع سو استفاده کردند و اسامی را انتخاب کردند که محتوای نژاد پرستانه و یا توهین‌آمیز داشت. به همین دلیل بود که در اوایل انتشار بازی؛ بسیاری از بازیکنان به دلیل اسم نامناسب از بازی کلش آف کلنز بن شدند.

همچنین امروزه اگر شما در بازی از اسامی نادرست استفاده کنید، استودیوی سوپرسل می‌تواند اکانت شما را به مدت ۲ روز بن کند. منتهی از طرفی نیز اگر شما به استفاده از اسامی توهین‌آمیز ادامه دهید، ممکن است که تیم سوپرسل شما را برای همیشه از بازی کلش آف کلنز بن کند و دیگر راهی برای برگرداندن اکانت‌تان نخواهد بود.

ترول کردن و گزارش اشتباه


کلش آف کلنز

استودیوی سوپرسل قابلیتی را در بازی فراهم کرده که شما می‌توانید از طریق آن افرادی که فکر می‌کنید رفتاری توهین‌آمیز و یا قصد کلاهبرداری را دارند، گزارش کنید. شما با این کار گزارشی را به تیم پشتیبانی بازی می‌فرستید و آن‌ها رفتار آن پلیر را تحت نظر می‌گیرند و اگر حق با شما باشد، سوپرسل می‌تواند آن فرد را از بازی بن کند. منتهی از طرفی نیز همیشه استثناهایی وجود دارند که ممکن است باعث بن شدن فرد گزارش کننده نیز شوند.

سال‌ها پیش وقتی بخش گلوبال چت – چت جهانی – در بازی حضور داشت، پلیرهای بسیاری به دلیل ریپورت و گزارش اشتباه از بازی بن شدند. دلیل این موضوع نیز صرفا به این خاطر بود که بسیاری از بازیکنان قصد ترول کردن و شوخی کردن با دیگر بازیکنان و یا حتی دوستانشان را داشتند که نتیجه این موضوع؛ گزارش اشتباه می‌فرستادند. به همین دلیل بسیاری از افراد گزارش دهنده در آن دوران از بازی موبایلی کلش آف کلنز صرفا به مدت زمان چند روز بن شدند. منتهی با حذف گلوبال چت از کلش آف کلنز؛ بنظر می‌رسید که این مشکل برطرف شده باشد. اما خب شما هنوز هم می‌توانید در بخش چت قبیله، افراد مختلف را ریپورت کنید. بنابراین دفعه بعدی که قصد ریپورت شخصی را داشتید، بهتر است که پیش‌از انجام این کار خوب فکر کنید.

بازی کردن در کشورهایی که کلش آف کلنز در آن‌ها ممنوع است


کلش آف کلنز

قبول دارم که این موضوع ممکن است کمی عجیب بنظر برسد، اما برخی از کشورها مانند ویتنام بازی کلش آف کلنز را به دلیل مسائل سیاسی ممنوع کرده‌اند و از این رو استودیوی سوپرسل از عناوین خودش مانند کلش آف کلنز، کلش رویال و یا حتی بازی بوم بیچ در این کشور پشتیبانی نمی‌کند. به همین دلیل بازی کردن و آنلاین شدن در کشورهایی که بازی موبایلی کلش آف کلنز در آن‌ها ممنوع است، ممکن است که باعث بن شدن دائمی اکانت شما شود.

منتهی با تمام این توضیحات، این موضوع هیچ سند رسمی نداشت، تا اینکه متاسفانه یکی از استریمرهای معروف بازی کلش آف کلنز در سفری به کشور ویتنام در این بازی موبایلی آنلاین شد و سوپرسل نیز اکانت او را تنها در طی چند ساعت برای همیشه بن کرد.

کلاهبرداری و فیشینگ


کلش آف کلنز

یکی از قطعی‌ترین روش‌هایی که می‌تواند باعث بن شدن اکانت شما در دنیای بازی کلش آف کلنز شود، درخواست اطلاعات شخصی و مشخصات اکانت دیگر پلیرها در کلش آف کلنز است. اگر جزو کاربران قدیمی این بازی موبایلی باشید، حتما با پلیرهایی که ادعای فروش جم و یا واگذاری اکانت‌شان را در بخش گلوبال چت داشتند، رو به رو شده‌اید. افرادی که صرفا به دنبال اطلاعات شخصی اکانت شما بودند و اگر شما مشخصات ایمیل و یا رمز عبورتان را در اختیار این افراد قرار می‌دادید، آن‌ها به راحتی اکانت شما را هک می‌کردند و حتی نیز ممکن بود که به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند.

منتهی امروزه با حذف شدن بخش گلوبال چت در سال ۲۰۱۹ از بازی کلش آف کلنز، احتمال رخ دادن این اتفاق نیز بسیار کمتر شده است. اما همچنین با این‌حال هنوز هم افراد بسیاری هستند که به دنبال اطلاعات شخصی شما می‌گردند و اگر شما نام کاربری و رمز عبورتان را در اختیار این نوع از پلیرها قرار دهید، ممکن است که اطلاعات اکانت و دیگر مشخصات شما را هک کنند.

تلاش برای بازیابی اکانت و دادن اطلاعات اشتباه


کلش آف کلنز

بارها و بارها در ردیت و یا توییتر بسیاری از بازیکنان کلش آف کلنز مدعی شدند که اکانت آن‌ها بدون هیچ دلیلی بن شده است. این موضوع تا ماه‌ها ادامه داشت تا اینکه یکی از سازندگان ارشد بازی کلش آف کلنز مدعی شد که در آپدیتی که در سال ۲۰۲۱ برای بازی منتشر شده بود، اگر پلیری قصد داشت که اکانت قدیمی خودش را بازیابی کند و در طی این راه اطلاعات اشتباه می‌داد، سوپرسل می‌توانست آن پلیر را برای همیشه از بازی کلش آف کلنز حذف کند و به همین دلیل بود که بسیاری از بازیکنان بدون آن‌که از این موضوع مطلع باشند، از بازی بن شده بودند.

منتهی این پایان ماجرا نبود و بسیاری از بازیکنان راه حلی برای این مشکل پیدا کردند. ماجرا از این قرار بود که بازیکنان برای بازیابی اکانت قدیمی‌شان از طریق پشتیبانی داخل بازی اقدام می‌کردند و این موضوع باعث می‌شد تا آن‌ها با فیلترهای بسیاری رو به رو شوند. بنابراین برای حل این مشکل پلیرها تصمیم گرفتند که برای بازیابی اکانت‌شان مستقیما به پشتیبانی سوپرسل پیام دهند تا روند بازیابی اکانت‌شان ساده‌تر و سریع‌تر پیگیری شود.

خرید جم از وب‌سایت‌های ثانویه


کلش آف کلنز

سال‌ها پیش وقتی کلش آف کلنز به تازگی منتشر شده بود، خرید جم از وب‌سایت‌های ثانویه یکی از شایع‌ترین روش‌هایی بود که باعث بن شدن بازیکنان می‌شد. ماجرا از این قرار بود که بسیاری از بازیکنان ترجیح می‌دادند که به جای استفاده از فروشگاه رسمی خود بازی؛ جم‌ها و آیتم‌هایی را که نیاز داشتند را از طریق وب‌سایت‌های ثانویه با قیمت بسیار ارزان‌تر تهیه کنند. این ماجرا ختم به یک ۲ راهی می‌شد. وقتی شما اطلاعات خودتان را در این سایت‌ها وارد می‌کردید، آن‌ها فورا اطلااعات اکانت شما را هک می‌کردند و وارد حساب کاربری و بازی‌تان می‌شدند.

اما خب روی دیگر ماجرا این بود که شما می‌توانستید میزان جم خواسته شده را خریداری کنید و جم‌ها پس از چندین ساعت به حسابتان واریز می‌شد. اما از آن‌جایی که این جم‌ها عموما با استفاده از کارت‌های سرقت شده خریداری می‌شدند، دردسرهای بسیار ترسناکی را به دنبال داشتند. همچنین شما در هر صورت اکانت‌تان را از دست می‌دادید و این موضوع می‌توانست بهای بسیار سنگینی برایتان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید