۱۹ فیلمی که بازخورد کاملا متفاوتی بین منتقدین و مخاطبین داشت

تقابل صاحب‌نظران و مخاطبین

بهتر است نخست با فیلم جدید ام. نایت شیامالان، یعنی Old مقاله را آغاز کنیم. نکته مثبت درباره Old آن است که داستان فیلم تا زمان اکران کاملا مخفی مانده بود و چیز زیادی از آن لو نرفته بود. اما یک مورد از پیش درباره این فیلم واضح و آشکار بود؛ بازخورد کاملا متفاوت میان منتقدین و مخاطبین. هربار که ام. نایت شیامالان با یک فیلم جدید به سینما بازمی‌گردد باید انتظار چنین اتفاقی را داشت.

البته ام. نایت شیامالان تنها کارگردانی نیست که فیلم‌هایش نظرات مختلفی دریافت می‌کنند و فیلمسازان دیگری نظیر کریستوفر نولان، نیکلاس ویندینگ رفن، دارن آرونوفسکی و بسیاری دیگر در این گروه کنار شیامالان جای می‌گیرند. خواه به آثار شیامالان علاقه داشته باشید یا خیر، این کارگردان به راحتی سینما را به مکان هیجان‌انگیزتری تبدیل می‌کند.

برای مثال فیلمی مانند Old که از بعضی مخاطبان ۵ ستاره گرفته و نمره بالایی دریافت می‌کند یا برخی هم نظر مثبتی نسبت به آن نداشته و حتی نمره ۰ به آن می‌دهند، به مراتب از فیلمی که در مجموع نمره ۳ را دریافت کرده، جذاب‌تر و جنجالی‌تر به نظر می‌رسد.Old به تازگی در تاریخ ۲۳ جولای ۲۰۲۱ (۱ مرداد ۱۴۰۰) اکران شده و بحث‌های زیادی پیرامون آن وجود دارد که آیا این بهترین یا بدترین اثر شیامالان است.

وبسایت IndieWire به همین بهانه، لیستی از فیلم‌هایی تهیه کرده که بازخورد کاملا متفاوتی بین منتقدین و مخاطبین داشته؛

دیدگاهتان را بنویسید