۵ لحظه به‌یادماندنی‌ برتر The Last of Us که می‌خواهیم در سریال بازسازی شوند

آخرالزمان از نگاهی دیگر

بیشتر از یک سال و نیم از رونمایی سریال The Last of Us می‌گذرد. خالق اصلی بازی یعنی نیل دراکمن، به عنوان تهیه‌کننده و نویسنده تعدادی از قسمت‌ها باز خواهد گشت و ما امیدواریم که سریالی در حد و اندازه این اسم از HBO تماشا کنیم. روز گذشته به مناسبت روز The Last of Us یا Outbreak Day، ناتی داگ اولین تصویر رسمی سریال را منتشر کرد. در این تصاویر پدرو پاسکال و بلا رمزی را به ترتیب در نقش‌های جوئل و الی نشان می‌بینیم. به همین مناسبت، تصمیم گرفتیم تا ۵ لحظه به‌یادماندنی‌ برتر از بازی را با هم مرور کنیم. لحظاتی که البته امیدواریم آن‌ها را در سریال به صورت بازسازی‌شده ببینیم.

هشدار

این مطلب شامل اسپویلرهایی از داستان قسمت اول The Last of Us می‌شود

مصونیت الی


برخلاف چیزی که همه از The Last of Us به یاد داریم، داستان بازی واقعا در مورد جوئل یا مرگ دختر او نیست. همه چیز وقتی عجیب‌تر می‌شود که الی به جوئل و تِس در مورد مصونیت خود نسبت به ویروس می‌گوید. ویروسی که در قسمت اول بیست سال است بشریت را به زانو در آورده، در واقع جلوی الی هیچ حرفی برای گفتن ندارد. این نکته‌ای بود که جوئل را وادار به ادامه مسیر خودش با الی کرد، برخلاف سرنوشت تلخ سارا، جان الی را نجات داد و امید بشریت را برای تولید واکسن کشت. لحظه‌ای که الی از مصونیت بدن خودش نسبت به ویروس می‌گوید، یکی از عجیب‌ترین لحظات قسمت اول The Last of Us است.

مرگ تِس


تس یکی از شخصیت‌های کمتر دیده‌شده The Last of Us و یکی از بهترین شخصیت‌های خلق‌شده توسط ناتی داگ است. با این که نقش او آن‌قدر طولانی یا محوری نیست، اما تصویری که از خود به جا گذاشته، ماندگار است. مرگ تس وقتی دردناک‌تر می‌شود که یادمان بیفتد ما در حقیقت مرگ او را در بازی ندیدیم اما متوجه شدیم که چه سرنوشتی انتظارش را می‌کشد. تس یکی از قدیمی‌ترین دوستان جوئل در دنیای آخرالزمانی The Last of Us و یکی از کسانی بود که باعث شد تا جوئل بخواهد الی را به فایرفلای‌ها تحویل دهد. نقش تس در سریال The Last of Us را «آنا تورو» بازی خواهد کرد و امیدواریم که نویسنده‌ها پایان لایقی را برای این شخصیت نوشته باشند.

زرافه‌ها


The Last of Us در چهار فصل مختلف روایت می‌شود. فصل آخر یا بهار، بهترین قسمت بازی نیست اما تعدادی از به‌یادماندنی‌ترین صحنه‌ها را می‌سازد. پس از تماشای درد، نابودی و مرگ خیلی از شخصیت‌ها، جوئل و الی در یکی از قسمت‌های مسیرشان به بیمارستان موعود فایرفلای‌ها، با یک صحنه نادر روبرو می‌شوند. در این صحنه، جوئل و الی دسته‌ای از زرافه‌ها را می‌بینند که در طبیعت یوتا بین ساختمان‌های رهاشده زندگی جدیدی را آغاز کرده‌اند. این صحنه نمود واقعی بازگشت طبیعت به طبیعت و یکی از به‌یادماندنی‌ترین قسمت‌های بازی اول است. ذوقی که الی برای دیدن موجودات زنده دارد و تماشای این حس از نگاه جوئل، تکرارنشدنی بود.

مرگ سارا


افتتاحیه The Last of Us بهترین افتتاحیه ناتی داگ بعد از آنچارتد ۲ و یکی از بهترین و تلخ‌ترین شروع‌های تاریخ بازی‌هاست. حتی منتقدان سرسخت بازی هم معتقدند که فضاسازی آغازین بازی، بهترین بستر را برای تعریف یک داستان پس‌آخرالزمانی می‌چیند. ما همه چیز را از دید سارا، دختر جوئل تجربه می‌کنیم. سارا شخصیت دوست‌داشتنی و معصومی دارد و عشق و وابستگی‌اش به پدر، پررنگ‌ترین چیزی است که از این افتتاحیه به یاد داریم. آخرالزمان The Last of Us مهمترین قربانی خودش را در پایان این افتتاحیه می‌گیرد و سارا در بغل جوئل تیر می‌خورد و در لحظه جان خودش را از دست می‌دهد. مرگ سارا همان تلنگری بود که جوئل را به آدم بیست سال بعدش تبدیل کرد. سریال The Last of Us با این که تروی بیکر و بازی بی‌نظیرش به جای جوئل را هنگام مرگ سارا ندارد، اما حداقل یک افتتاحیه بی‌نظیر دیگر را از همین حالا به هواداران بدهکار است.

پایانی دروغین…


در The Last of Us هیچ چیزی خوب یا بد نیست اما همواره کفه ترازو به یک سمت سنگینی می‌کند. پایان بازی، تعادل این وزنه را با یکی از خاکستری‌ترین لحظه‌های تاریخ بازی‌ها برقرار می‌کند. پس از این که جوئل متوجه می‌شود که الی باید جان خود را از دست بدهد تا فایرفلای‌ها واکسن را تولید کنند، دست به ماشه می‌برد، بیمارستان را قتل عام می‌کند و الی را بیهوش به جکسون برمی‌گرداند. در مسیر برگشت، جوئل به دروغ به الی می‌گوید که فایرفلای‌ها افراد بیشتری مثل الی را پیدا کرده بودند که در برابر ویروس مصون بوده‌اند. کمی بعد، الی در یک سوال سرنوشت‌ساز از جوئل می‌پرسد که آیا تمام چیزهایی که به او در مورد فایرفلای‌ها گفته درست بوده و جوئل پاسخ می‌دهد «بله». این پاسخ یکی از عجیب‌ترین پایان‌ها در بازی‌ها را شکل می‌دهد که تاوان آن بعدا در The Last of Us Part 2 پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید