۵ ویژگی برتر ماینکرفت نسخه بدراک که باید به نسخه جاوا نیز اضافه شوند

ویژگی‌هایی ساده اما بسیار کاربردی

هرگز فکرش را هم نمی‌توانید بکنید که دنیای ماینکرفت تا چه اندازه بزرگ و عجیب است. دنیایی که مملو است از اتفاقات عجیب و جذابی که بدون شک ماینکرفت را تبدیل به عنوانی به یادماندنی کرده‌اند. ماینکرفت از آن دسته از بازی‌هایی است که در نگاه اول اه هیچ عنوان بنظر نمی‌رسد که بتواند سرگرم کننده باشد، اما اگر کمی صبرکنید و به آن وقت دهید؛ بازی آن روی فوق‌العاده‌اش را به شما نشان خواهد داد و تجربه‌ای عالی از یک سندباکس خارق‌العاده خواهد بود. عنوانی که اجازه انجام هرکاری را در دنیایش به شما می‌دهد.

اگر از علاقه‌مندان ماینکرفت باشید، حتما می‌دانید که بازی در ۲ نسخه جاوا و بدارک انتشار پیدا کرده. ۲ نسخه‌ای که اگرچه از یک فرمول برای روایت اسرارشان استفاده می‌کنند، اما هنوز هم تفاوت‌های زیادی باهم دارند.

اسکین‌های ۳ بعدی


بطور کلی، اسکین‌های ماینکرفت نسخه جاوا بسیار خشک و بی‌روح طراحی شده‌اند. این در حالی است که اسکین‌ها در نسخه بدراک شرایط به مراتب بهتری دارند و بازیکنان از آزادی عمل بیشتری در ساخت و شخصی‌سازی اسکین‌های در ماینکرفت نسخه بدراک برخوردارند. اسکین‌ها در نسخه جاوا تنها محدود به ۶ بلاک هستند، ۲ بلاک برای دست‌ها، ۲ بلاک‌ برای پا‌ها و نهایتا ۱ بلاک برای سر و ۱ بلاک دیگر برای بدنتان! اما این موضوع درباره نسخه بدارک صدق نمی‌کند و شما می‌توانید از بلاک‌های متعدد مختلفی برای شخصی‌سازی کرکرتان استفاده کنید.

به همین دلیل است که معمولا اسکین‌ها از تنوع بیشتری در ماینکرفت نسخه بدارک برخوردارند و بازیکنان این نسخه، می‌توانند حتی از اسکین‌های ۳ بعدی نیز استفاده کنند. پیدا کردن و استفاده از این اسکین‌ها نیز کار واقعا سختی نیست! شما می‌توانید آن‌ها را خودتان بسازید و یا از داخل بازی آن‌ها را خریداری کنید و از تجربه‌شان لذت ببرید.

رنگ کردن آیتم‌ها با استفاده از Cauldron


در ماینکرفت نسخه بدراک شما به راحتی می‌توانید با استفاده از Cauldron آیتم‌هایی که دارید را رنگ کنید. شما با استفاده از Cauldron می‌توانید زره اسبتان و یا حتی زره چرمی خودتان را نیز رنگ کنید. حتی این قابلیت وجود دارد که با استفاده از Cauldron رنگ‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید و رنگی کاملا جدید بسازید. از طرفی شما حتی می‌توانید که پوشن و معجون‌های مختلفی را با استفاده از Cauldron بسازید و آن را روی ابزار و اسلحه‌هایتان قرار دهید.

بطور کلی، مکانیزم رنگ کردن آیتم‌ها با استفاده از Cauldron یکی از دوست داشتنی‌ترین اتفاقاتی است که بازیکنان نسخه بدراک می‌توانند از آن استفاده کنند. این درحالی است که متاسفانه چنین قابلیتی هنوز به ماینکرفت نسخه جاوا اضافه نشده و بازیکنان نسخه جاوا، باید کمی بیشتر صبر کنند.

پشتیبانی رسمی از ماد‌های ثانویه


ماینکرفت

ماینکرفت نسخه بدارک واقعا از تنوع بهتری در پشتیبانی از مادهای ثانویه برخوردار است و حتی سازندگان این نسخه، API رسمی مادهای ماینکرفت نسخه بدراک را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. این موضوع سبب می‌شود تا آپدیت‌های بازی پایدارتر باشند و کمتر خراب شوند. از طرفی این مکانیزم، به ماینکرفت نسخه بدراک کمک می‌کند تا با دستی پر در بخش مادها ظاهر شود و حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. این در حالی است که ماینکرفت نسخه جاوا از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند و ساخت و پیاده‌سازی مادهای مختلف در این نسخه، کاری بسیار پیچیده و سخت است.

تنوع خوب ماب‌ها در نسخه بدارک


اگر قرار بود که به مقایسه ماب‌های نسخه بدراک و جاوا بپردازیم، ماینکرفت نسخه بدراک قطعا برگ برنده این میدان را در دست داشت. بطور کلی ماینکرفت نسخه بدراک تنوع بیشتری از ماب‌های مختلف را در اختیارتان قرار خواهد داد. اما بدون شک یکی از بامزه‌ترین چیز‌هایی که می‌توانید در ماینکرفت بدارک پیدا کنید، دیدن بچه ماب‌هایی است که به صورت تصادفی اسپاون می‌شوند و دیدنشان واقعا می‌تواند بامزه و جذاب باشد.

چیدمان بلاک‌ها


چیدن بلاک‌ها در ماینکرفت نسخه جاوا کاری واقعا سخت است. بخصوص اگر بخواهید که در لبه ساختمان‌ها بلاکی را قرار دهید، باید بارها تلاش کنید تا آن بلاک به درستی سرجایش قرار بگیرد. اما در نسخه بدراک، همه‌چیز ساده‌تر دنبال می‌شد. تنها کافی است که بازیکنان بلاک مورد نظرشان را رو به روی خودشان قرار دهند تا دقیقا در لبه ساختمانی که می‌خواهند قرار بگیرد. همچنین مکانیزم‌های ساخت و ساز بسیار ساده‌تر در نسخه بدراک دنبال می‌شوند و نیازی نیست که حتما بازیکنی حرفه‌ای باشید، نسخه بدراک قطعا مکانیزم‌های ساده‌تری خواهد داشت. از طرفی، امیدواریم که این مکانیزم‌ها هرچه زودتر به ماینکرفت نسخه جاوا نیز اضافه شوند و بازیکنان ماینکرفت بتوانند آن‌چیزی که دوست دارند را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید