۷ انیمه به سبک سریال Squid Game که باید تماشا کنید

تجربه‌هایی شبیه به بازی مرکب در دنیای انیمه

سریال کره‌ای Squid Game (بازی مرکب) با داستان هیجان‌انگیز و اتفاقات غیرمنتظره خود مدتی است که تیتر اصلی سایت‌های مطرح فیلم و سینما و شبکه‌های اجتماعی شده و تقریبا همه‌جا آن را می‌بینیم.

این سریال محبوب نتفلیکس در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۶ شهریور ۱۴۰۰) منتشر شد و تنها با ۹ قسمت در اولین روزهای پخش، مورد استقبال باورنکردنی از سوی مخاطبان قرار گرفت و توانست خودش را در صدر فهرست پربیننده‌ترین عناوین نتفلیکس جای دهد. تقریبا بیشتر طرفداران فیلم‌ و سریال، Squid Game را تماشا کرده و انیمه‌دوستان‌ هم از این قائده مستثنی نیستند.

بعد از تماشای یک فصل هیجا‌ن‌انگیز در Squid Game، طرفداران انیمه خواهان همان هیجانی هستند که در این سریال تجربه کردند. طبیعتا میان فهرست گسترده انیمه‌ها، پیدا کردن عناوین خوب و هیجان‌انگیز مانند Squid Game بسیار دشوار است، اما نگران نباشید چراکه ما با تهیه این لیست کار را برای شما آسان‌تر کردیم.

در مقاله پیش‌رو به معرفی ۷ انیمه سریالی به سبک Squid Game می‌پردازیم که بر‌ اساس بازی‌های پیچیده و خطرناک ساخته شده و تم داستانی‌ آن‌ها تاریک است.

۱. Kaiji: Ultimate Survivor

Squid Game

کایجی ایتو پس از آنکه از همکارش فریب می‌خورد، خود را در پرداخت وام سنگین حدود ۴ میلیون ین درمانده می‌بیند. از آنجا که قادر به پرداخت بدهی نیس، به کیجی پیشنهاد می‌شود در قمارهای زیرزمینی غیرقانونی شرکت کند، جایی که جان انسان‌ها بیشتر از پول به خطر می‌افتد.

در بین بازیکنان باتجربه که از تاکتیک‌های مختلف مانند بازی‌های فکری و حتی ترفندهای تقلبی استفاده می کنند، کیجی سفر جدید خود را در جهنم آغاز می کند. جایی که زندگی او به هر حرکتش در این قمار بستگی دارد. ایدئولوژی اصلی این مجموعه فقر است و اگر عاشق انیمه هایی مانند Squid Game هستید، این انیمه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شروع است.

۲. Future Diary

Squid Game

داستان Future Diary (میرای نیکی) درباره‌ی یک پسر دبیرستانی به نام آمانو یوکیترو است. او پسری تنهاست که دوستان زیادی ندارد و تنها سرگرمی او نوشتن تمام وقایعی زندگی روزمره در داخل تلفن همراه خود و حرف زدن با دوستانی خیالی به نام‌های دئوس که خدای زمان و مکان و مورمور خدمتگزارش است.

در یکی از روزها دئوس یک دفتر خاطرات ویژه به نام «خاطرات تصادفی» در اختیار او قرار داده و از او برای شرکت در یک بازی دعوت می‌کند. او مجبور می‌شود در این بازی برای زنده‌ماندن و بقا با ۱۱ بازیکن دیگر با قدرت های مشابه رقابت کند.

برای زنده ماندن، یوکیترو با یک دختر روانی به نام یونو گاسای متحد می‌شود که ایمنی او را تضمین و به او در پاکسازی بازی کمک می‌کند. اما آنچه یوکیترو نمی‌داند هوس عاشقانه یونو درباره او است.

۳. Btoom

Squid Game

Btoom یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۱۲ قسمتی است که توسط استودیو مدهاوس بر اساس ۵۰ جلد اول نسخه مانگا و به کارگردانی کوتونو واتانابه مورد اقتباس قرار گرفت که اولین بار در ۴ اکتبر ۲۰۱۲ از شبکه توکیو ام‌ایکس پخش شد و تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ ادامه داشت.

داستان مجموعه درباره پسری ۲۲ ساله به نام ساکاموتو ریوتا است که با مادرش زندگی می‌کند و تمام طول روز به غیر از انجام بازی‌های ویدئویی، به هیچ کار دیگری نمی‌پردازد. او شاید در جهان واقعی هیچ چیز خاصی نداشته باشد، ولی در دنیای مجازی یکی از برترین بازیکنان یک بازی مبارزه‌ای به نام بتوووم! است.

در یکی از روزها به یکباره از خواب بلند شده و خود را در جزیره‌ای ناشناخته می‌یابد، در آنجا شخص مرموزی را در دور دست‌ها می‌بیند و از او تقاضای کمک می‌کند. اما در عوض آن مرد با پرت کردن شی‌ای به نام «بیم» که قابلیت انفجار داشت، به او پاسخ می‌دهد.

ریوتا دو چیز را متوجه می‌شود: نخست اینکه زندگی او در خطر است، و دوم اینکه در دنیای واقعی بازی مورد علاقه خود یعنی بتوووم قرار دارد. در طی بازی ریوتا با هیمیکو، دیگر بازیکن بتوووم آشنا می‌شود، که در واقع همسر او در بازی مجازی به‌شمار می‌رفت. ریوتا و دیگر بازیکنان باید برای بقا و اینکه چرا به چنین جهنمی فرا خوانده شده‌اند با یکدیگر بجنگند.

بازیکن باید هر هفت شرکت‌کننده را بکشد و کریستال سبز آن‌ها را بگیرد تا با خیال راحت به خانه برگردد.

۴. Darwin’s Game

Squid Game

پس از دعوت آنلاین یکی از دوستان، کانامه سودو قبول می‌کند که یک بازی درون برنامه‌ای به نام Darwin’s Game انجام دهد. کانامه که از این بازی هیچ اطلاعاتی ندارد، وارد دنیای آنلاین آن شده و بعدا متوجه می‌شود که این یک بازی مرگ‌ و زندگی است.

او در‌می‌یابد که برای عبور از آن باید حریف خود را در یک مبارزه وحشیانه تن به تن بکشد. کانامه که در دام این بازی افتاده، تصمیم می‌گیرد که آن را پاک کرده و با کشتن رییس بازی به مجموعه قتل‌های بی‌امان پایان دهد.

۵. High-Rise Invasion

Squid Game

یوری هونجو ۱۶ ساله شاهد قتلی است که توسط یک مهاجم نقاب‌دار درست جلوی چشم انجام می‌شود. در تلاش برای فرار از این وضعیت، او خود را در مکانی ناشناخته و پر از ساختمان های متروکه درهایی که به طرز مرموزی قفل شده‌اند می‌یابد.

بعدا او می‌فهمد که برادرش هم در این مکان محبوس شده و تلاش برای یافتن او با همان قاتلان نقاب‌دار به خون انسان تشنه‌ هستند روبه‌رو می‌شود. حالا، یوری باید در این شرایط زنده بماند و برادرش را پیدا کند.

۶. Platinum End

Squid Game

این مجموعه مانگای ژاپنی توسط تسوگومی اوبا نوشته و توسط تاکشی اوباتا تصویرسازی شده‌است. Platinum End از نوامبر ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۲۱ در مجله ماهانه جامپ اسکوئر به صورت سریالی منتشر شده است.

داستان درباره یک دانشجو به نام میرای کاکهشی است که از بدرفتاری عمو و عمه‌اش که از زمان مرگ والدینش او را بزرگ کرده‌اند، خسته شده و اقدام به خودکشی می‌کند. او پس از خودکشی توسط فرشته نگهبان به نام ناس نجات می‌یابد. میرای از طریق ناس می‌فهمد که پدر و مادر خوانده‌اش مسئول مرگ پدر و مادر اصلی او هستند، بنابراین از قدرت‌هایی که به او داده برای مقابله با آنها و اجرای عدالت استفاده می‌کند.

با این حال، سختی‌های او تازه شروع می‌شود زیرا ناس به او اطلاع می‌دهد که خدا در ۹۹۹ روز آینده بازنشسته می‌شود و ۱۳ نامزد جایگزین از جمله خود او انتخاب شدند. اوضاع از زمانی بدتر می‌شود که نه تنها میرای نمی‌تواند از شرکت در مسابقه خودداری کند بلکه در میان نامزدها کسانی هستند که می‌خواهند با کشتن همه رقبا در اسرع وقت، به پیروزی برسند.

۷. Danganronpa

Squid Game

ماکوتو نایگی یکی از ۱۵ دانش‌آموزی است که برای آکادمی معتبر Hope’s Peak پذیرفته شده اند. ماکوتو از این واقعیت هیجان‌زده می‌شود، زیرا او تنها کسی است که به دلیل خوش شانسی انتخاب شده. اما هنگامی که او واقعیت این آکادمی را کشف می کند، هیجان کمی فروکش می‌کند.

مدیر مدرسه شبیه به یک عروسک پر شده است که هر دانش‌آموزی را در خود اسیر می‌کند. تنها راه فرار این است که همه همکلاسی‌ها را بدون گرفتار شدن بکشید. اگر قاتل دستگیر شود، آنها همان جا اعدام می‌شوند و مسابقه مرگ تا زمانی ادامه می‌یابد که تنها یک بازمانده باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید