۸ نکته تایید‌شده جدید که از بازی God of War: Ragnarok می‌دانیم

از روبرو شدن با Tyr تا داستان عاطفی جدید

با وجود اینکه بازی God of War: Ragnarok قرار است سال ۲۰۲۲ منتشر شود، اما طرفداران همچنان نگران تاخیر دیگری برای بازی هستند. بدون توجه به زمان عرضه بازی، هیجان و انتظار طرفداران برای تجربه ماجراجویی بعدی کریتوس کم نخواهد شد.

تریلرهای منتشر شده بازی تاکنون نکات زیادی از آن را فاش کرده‌اند. با توجه به تریلرها و برخی گزارش‌های منتشر شده، در ادامه این مطلب نکات جدید و هیجان‌انگیزی که در بازی God of War: Ragnarok وجود دارد را بررسی خواهیم کرد.

احضار جانوران توسط آترئوس برای جنگ


بازی God of War

آترئوس در بازی سال ۲۰۱۸ برای دشمنان بیشتر آزاردهنده بود تا یک تهدید جدی. البته او می‌تواند در بسیاری از موارد حواس دشمنان را پرت کند که این امر کمک بسیار زیادی به کریتوس می‌کند، اما در بیشتر موارد، آترئوس نقشه بچه‌ای را ایفا می‌کرد که برای زنده ماندن تلاش می‌کند.

در جدیدترین تریلر God of War: Ragnarok به نظر می‌رسد قابلیت‌های او به عنوان یک شکارچی و جنگنده افزایش پیدا کرده است. او اکنون می‌تواند برخی جانوران از جمله یک آهو را احضار کند و در طول مبارزه‌ها می‌تواند با سوار شدن روی آن با دشمنان مبارزه کند.

Brok و Sindri با سلاح و ابزارهای جدید


بازی God of War

آخرین تریلر بازی همچنین تایید کرد که دو کوتوله محبوب که بروک و سیندری نام دارند نیز به God of War بازخواهند گشت. با این وجود می‌توان احتمال داد که Ragnarok در کنار تبر Leviathan و Blades of Chaos که از عنوان سال ۲۰۱۸ وجود داشتند، حداقل یک سلاح یا ابزار جدید برای کریتوس معرفی کند.

هنوز مشخص نیست که این سلاح یا ابزار جدید دقیقا چه خواهد بود، اما به صورت مشخصی می‌توان حدس زد که حداقل با اساطیر نورس ارتباطی داشته باشند.

گونه‌های جدیدی از دشمنان


بازی God of War

بخش مهمی از تجربه بازی‌های God of War صرف مبارزات می‌شود و در Ragnarok نیز شاهد بازگشت دشمن‌های قدیمی این فرانچایز هستیم. اما خوشبختانه به نظر می‌رسد دشمنان جدیدی نیز برای کریتوس معرفی خواهند شد.

علاوه بر سانتورها و خزندگن غول پیکری که در تریلر جدید در حال مبارزه با کریتوس دیده شدند، گروه کوچکی از موجودات شبیه به وزغ نیز در رگناروک حضور خواهند داشت که به سمت قهرمان اصلی داستان هجوم می‌آورند. مشخصا این چند مورد تمام چالش‌های جدید نخواهد بود که سد راه کریتوس و آترئوس خواهند شد.

مبارزه با قلاب


بازی God of War

در تریلر جدید God of War: Ragnarok همچنین شاهد یک قلاب کاملا جدید بودیم که هرچند کاربردهایی در مبارزات بین کریتوس و دشمنان خود خواهد داشت، اما از طرفی دیگر به توسعه‌دهنده بازی امکان زیادی برای طراحی پازل‌های جدید و جالب را ارائه خواهد کرد که بازیکنان را می‌تواند برای چندین ساعت سرگرم کند.

در بیشتر موارد، وجود قلاب در بازی‌های اکشن ماجراجویی به معنای جستجو در محیط‌های مختلف برای کشف آیتم‌های ارزشمند بازی است.

پیمایش با سورتمه یخی


بازی God of War

با توجه به اینکه داستان Ragnarok در واقع اتفاقات بعد از God of War را شرح می‌دهد، احتمالا تمام مناطقی که بازیکنان در بازی سال ۲۰۱۸ می‌توانستند در آن‌ها جستجو کنند، اکنون در یخ و برف پوشیده شده است.

برای مثال Lake of Nine که به عنوان یک قطب مرکزی عمل می‌کند، در Ragnarok شاهد این اتفاق خواهد بود و کریتوس و آترئوس اکنون می‌توانند به کمک یک سورتمه یخی که توسط گرگ‌های هدایت می‌شود، از طریق دریاچه یخی به مکان مورد نظر خود برسند. هنوز مشخص نیست که سورتمه‌ها چه تنظیماتی خواهند داشت اما در تریلر با سرعت بالایی در حرکت بودند.

رویارویی با Tyr


بازی God of War

تریلر Ragnarok با ملاقات کریتوس و تیر (Týr) به پایان می‌رسد که ظاهرا یکی از لحظه‌های کلیدی بازی باشد. همچنین در پایان بازی قبلی عنوان شده بود که تیر مرده است اما اکنون او یک بار دیگر در بازی حضور پیدا کرده است.

تیر که در طول آخرین ماجراجویی کریتوس و آترئوس بارها نام آن ذکر شد، خدای جنگ نورس است و از او مانند آرس خدای جنگ اساطیر یونانی یاد می‌شود. با این حال تفاوت بزرگی که بین آن‌ها وجود دارد این است که گفته می‌شود تیر برای صلح و عدالت مبارزه می‌کند، در مقابل آرس تشنه خون و کسب قدرت است. باید دید شخصیت تیر در بازی به چه صورت خواهد بود.

با وجود اینکه کریتوس و تاریخچه او را به صورت کامل می‌شناسیم، رابطه این دو برخلاف تریلر احتمالا چندان دوستانه پیش نخواهد رفت و احتمالا منجر به نوعی درگیری بین آن‌ها می‌شود که منجر به قطع شدن یکی از دستان Tyr می‌شود.

داستان عاطفی جدید


بازی God of War

God of War 2018 موضوعات و روایت‌های مختلف زیادی داشت که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها به کریتوس و آترئوس مربوط می‌شود که به ترتیب با از دست دادن همسر و مادر خود کنار آمدند.

اکنون با وجود این موضوع، تریلر جدید برداشت استودیو سنتا مونیکا از انگربودا را نیز معرفی می‌کند که که در اساطیر نورس از او به عنوان خدمتکار یا معشوقه لوکی خدای شرارت یاد می‌شود. با توجه به اینکه آترئوس در واقع لوکی است، به نظر می‌رسد بازیکنان به عنوان کریتوس احتمالا شاهد رابطه عمیقی بین این دو خواهند بود.

اودین و ثور


بازی God of War

تمام بازیکنان که بازی God of War 2018 را تمام کرده باشند، می‌دانند که ثور زنده است. او در سکانس پایانی بازی کریتوس را تهدید می‌کند که دلیل این امر کشتن هر دو پسر او توسط کریتوس و آترئوس است.

اکثر طرفداران تصور می‌کنند که مبارزه با ثور همان لحظه‌ای خواهد بود که بازی به نقطه اوج خود می‌رسد اما طرفداران با دقت در تریلر جدید متوجه حضور کوتاهی از زاغ‌های بالای سر اودین (هاگین و مانین) نیز شدند. با این وجود می‌توان تا حدودی ادعا کرد که قدرتمندترین موجودِ اساطیر نورس در God of War: Ragnarok حضور خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید