2K: اطلاعات برخی مشتریان سرقت شده و توسط هکرها به فروش گذاشته شده است

Take-Two به هدف هکرها تبدیل شده است

2K: اطلاعات برخی مشتریان سرقت شده و توسط هکرها به فروش گذاشته شده است

2K تایید کرد که یک نقض امنیتی باعث شده تا هکرها اطلاعات شخصی مشتریان آن را سرقت کرده و قصد دارند آن‌ها را به فروش برسانند.

در اواخر ماه سپتامبر، ناشر اعلام کرده بود که خدمات پشتیبانی مشتریانش به خطر افتاده و به بازیکنانی که ممکن است تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته باشند، هشدار داد تا رمز عبور خود را تغییر دهند. 2K گفت که یک شخص واسط به‌طور غیرقانونی به اختیارات یکی از فروشندگان آن دسترسی پیدا کرده و از این طریق موفق شده تا به جزئیات محرمانه مشتریان دسترسی پیدا کند و لینک‌های مخربی برای برخی از بازیکنان ارسال کند.

اکنون 2K با برخی مشتریان تماس برقرار کرده و به آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده که اطلاعات آن‌ها برای فروش گذاشته شده است.

2K در صفحه پشتیبانی خود توضیح می‌دهد:

[یک] شخص ثالث غیرمجاز به برخی از داده‌های شخصی شما که هنگام تماس با ما برای پشتیبانی استفاده می‌شود، مانند آدرس ایمیل، شماره شناسه، برچسب بازی و جزئیات کنسول دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را کپی کرده است. هیچ نشانه‌ای از به‌خطر افتادن اطلاعات مالی یا رمزهای عبور موجود در سیستم‌های ما وجود ندارد.

2K در ادامه توضیح می‌دهد که بازیکنان برای احتیاط بیشتر، بهتر است رمزهای عبور خود را تغییر کنند و گزینه احراز هویت چند مرحله‌ای خود را فعال کنند.

به گفته این ناشر، لینک مخرب ارسال شده به برخی از بازیکنان حاوی بدافزاری است که به‌طور بالقوه می‌تواند داده‌های ذخیره شده در دستگاه‌های آن‌ها مانند رمزهای عبور را به خطر بیندازد.

2K

پس از کشف این نقض امنیتی در ماه گذشته، 2K پورتال پشتیبانی خود را در حین بررسی و مهار این حمله آفلاین کرد. به گفته این ناشر، پورتال پشتیبانی اکنون آنلاین شده و خطر آن نیز برطرف شده است.

Rockstar Games که متعلق به شرکت مادر 2K یعنی Take-Two است نیز در ماه سپتامبر هک شده بود که طی آن ویدیوهای بسیار زیادی از بازی در حال توسعه و موردانتظار GTA 6 فاش شد.

دیدگاهتان را بنویسید