Battlefield در آینده می‌تواند به یک بازی مجانی تبدیل شود بتلفیلد حالا یک سرویس است

طبق صحبت‌های مدیرعامل الکترونیک آرتز، فرنچایز Battlefield حالا یک سرویس است و در آینده می‌تواند مجانی شود.

با موفقیت بازی‌هایی همچون فورتنایت، کالاف دیوتی وارزون و Apex Legends، ورود به بازار بازی‌های مجانی یا Free-to-play جذاب‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. و قطعا شرکتی همچون الکترونیک آرتز، که همین الان با ایپکس یکی از بزرگان این صحنه است، دلش می‌خواهد سهم بیشتری از این بازار داشته باشد. آن‌ها حالا می‌خواهند برنامه مشابهی را برای فرنچایز Battlefield اجرا کنند.

الکترونیک آرتز با Battlefield 2042 می‌خواهد المان‌های لایو سرویس بیشتری به این فرنچایز اضافه کند، از جمله یک ساختار فصلی و وابسته به بتل پس. با این حال، این بازی همچنان یک عنوان پولی خواهد بود. اما به گفته مدیرعامل الکترونیک آرتز، یعنی اندرو ویلسون، این سری دیگر نه یک فرنچایز متشکل از چند بازی، بلکه یک سرویس است.

به نظرم باید به Battlefield به عنوان یک سرویس نگاه کنید. کاری که ما برای انتشار این بازی می‌کنیم واقعا مقیاس عظیم جنگ‌هایی که در گیم پلی می‌بینید را نوسازی می‌کند و انقلابی در آن ایجاد می‌کند. در کنار آن، شنیدید که ما Battlefield Portal را معرفی کردیم، که تمرکز گسترده‌ای روی محتوای ساخته شده توسط کاربران دارد و باعث افزایش تعامل درازمدت بازیکنان می‌شود.

همچنین او گفت که در آینده شاهد انتشار یک Battlefield برای گوشی‌های موبایل و ارائه شدن «چند بخش» مجانی خواهیم بود.

باید درک کنید که این در واقع آینده لایو سرویس Battlefield را پایه‌گذاری می‌کند، که به مرور شامل یک انتشار برای موبایل، و چند بخش مجانی خواهد شد و اتفاقاتی که بین انتشار بازی‌ها می‌افتد را واقعا تغییر خواهد داد.

فعلا که Battlefield 2042 قرار است یک تجربه پولی و همچون همیشه باشد. اما از صحبت‌های ویلسون می‌توان برداشت کرد که الکترونیک آرتز می‌خواهد یک بازی مجانی در کنار عناوین پولی خود داشته باشد، همانند کاری که اکتیویژن با وارزون و کالاف دیوتی‌های پولی خود انجام می‌دهد.

Battlefield 2042 در تاریخ ۲۲ اکتبر یا ۳۰ مهر برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و پی‌سی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید