Call of Duty: Vanguard از بخش بازی‌های ویژه پلی استیشن حذف شده است

هیچ‌کس دیگر دل خوشی از اکتیویژن بلیزارد ندارد

Call of Duty: Vanguard از بخش بازی‌های ویژه پلی استیشن حذف شده است

به‌نظر می‌رسد بحران‌ها و رسوایی‌های اخیر اکتیویژن بلیزارد رابطه آن با دیگر شرکت‌ها را خدشه‌دار کرده و پس از انتقاد جیم رایان از شرایط این شرکت، بازی Call of Duty: Vanguard از لیست بازی‌های ویژه (Featured) در فروشگاه پلی استیشن حذف شده است.

بدون شک در جریان هستید که اکتیویژن بلیزارد درگیر بحران بزرگ و پرسر و صدایی شده و مورد انتقاد دیگر فعالان صنعت بازی‌های ویدیویی قرار گرفته است. چندی پیش، پس از آنکه خبر رسید بابی کوتیک (مدیرعامل) از فرهنگ مسموم و نابرابری‌های جنسی در شرکت خبر داشته و حتی یک کارمند را به مرگ تهدید کرده، جیم رایان به انتقاد از شرایط اکتیویژن بلیزارد و واکنش مدیران آن پرداخت.

حال به‌نظر می‌رسد سونی قصد دارد با برخی اقدامات خود را از اکتیویژن بلیزارد دور کند. طبق اطلاعاتی که نخستین بار توسط Charlie INTEL در توییتر منتشر گردید، Call of Duty: Vanguard از زمان عرضه در قسمت عناوین ویژه و بزرگ فروشگاه پلی استیشن قرار داشت، اما پس از صحبت‌های جیم رایان شاهد حذف آن از این قسمت هستیم.

Call of Duty: Vanguard

قطعا این اقدام تاثیر آنچنانی روی عملکرد و فروش بازی جدید کال آو دیوتی نخواهد داشت اما بدون تردید می‌تواند روی روابط آینده سونی و اکتیویژن تاثیرگذار باشد. سونی از سال‌ها پیش قراردادهای مختلفی با Call of Duty امضا می‌کرد و شاهد عرضه برخی محتوای انحصاری در این فرانچایز برای کاربران پلی استیشن بودیم.

بد نیست بدانید جیم رایان تنها مدیر بزرگی نبود که به انتقاد از شرایط اکتیویژن بلیزارد پرداخت. فیل اسپنسر، رییس ایکس باکس، هفته گذشته به کارمندان خود اعلام کرد مشغول «بررسی دوباره» روابط مایکروسافت با اکتیویژن بلیزارد است.

در هر حال اکنون فشار زیادی روی سازنده فرانچایز Call of Duty و همچین بابی کوتیک قرار دارد و کارمندان اکتیویژن بلیزارد با جمع‌آوری بیش از ۱۸۰۰ امضا خواهان خروج کوتیک از شرکت هستند. در پایان باید منتظر ماند و دید این شرایط وخیم و بحرانی چه سرانجامی دارد و آیا شاهد ایجاد تغییرات اساسی در فرهنگ سازمانی اکتیویژن بلیزارد خواهیم بود یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید