Far Cry 6 در کنسول‌ها از ویژگی رهگیری پرتو پشتیبانی نمی‌کند

اما از وضوح 4K و نرخ ۶۰ فریم در ثانیه پشتیبانی خواهد کرد

Far Cry 6 در کنسول‌ها از ویژگی رهگیری پرتو پشتیبانی نمی‌کند

توسعه‌دهنده بازی Far Cry 6 به صورت رسمی تایید کرد که بازی در کنسول‌های نسل بعدی از ویژگی رهگیری پرتو پشتیبانی نخواهد کرد و آن‌ها روی ویژگی‌های دیگری تمرکز کرده‌اند.

بازی Far Cry 6 در پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس از رهگیری پرتو پشتیبانی نخواهد کرد و این ویژگی گرافیکی تنها در نسخه پی‌سی بازی وجود خواهد داشت. استفانی برنهام، برنامه‌نویس اصلی بازی در مصاحبه با وب سایت Wccftech به این موضوع اشاره کرد و توضیح می‌دهد که چرا این ویژگی به نسخه کنسول‌های نسل بعدی بازی نخواهد آمد.

بازی Far Cry 6

به گفته برنهام، عدم وجود ویژگی رهگیری پرتو در کنسول‌ها به این دلیل است که تیم توسعه‌دهنده بازی Far Cry 6 می‌تواند از قابلیت‌های سخت‌افزاری جدید کنسول‌های نسل بعدی استفاده کرده و مطمئن شود که بازی با وضوح 4K و سرعت ۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شود. او در مصاحبه خود توضیح می‌دهد:

رهگیری پرتو تنها در نسخه پی‌سی وجود خواهد داشت. اما در کنسول، هدف ما استفاده از قابلیت‌های سخت‌افزاری جدید، استفاده از وضوح 4K و دستیابی به نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه بوده است. به عنوان مثال برخی ویژگی‌های جدید مانند سیستم آب و هوایی پویا در تمام پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌شود.

همانطور که می‌دانید ویژگی رهگیری پرتو در کنسول‌ها باعث تابش نور در محیط‌های سه‌بعدی می‌شود. بنابراین وجود این ویژگی در بازی‌های آینده مانند Far Cry 6 می‌تواند نکته منفی محسوب شود. برنهام در ادامه مصاحبه خود همچنین هر دو کنسول را به دلیل پشتیبانی از حافظه SSD ستایش می‌کند و توضیح می‌دهد که محدود کردن تایم بارگزاری بازی‌های یک نکته مثبت بزرگ محسوب می‌شود.

در اخبار اخیر بازی Far Cry 6 عنوان شده بود که مراحل ساخت بازی یک ماه پیش از عرضه آن تکمیل شده است. همچنین یوبیسافت چندین هفته پیش از سیستم مورد نیاز و پیشنهادی بازی خود رونمایی کرده بود.

بازی Far Cry 6 در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر ماه) برای پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، گوگل استیدیا و پی‌سی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید