Metroid Dread اکنون پرفروش‌ترین بازی سری متروید است

تاکنون ۲.۹ میلیون نسخه فروخته است

Metroid Dread اکنون پرفروش‌ترین بازی سری متروید است

بازی Metroid Dread از زمان انتشار در اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون توانسته ۲.۹ میلیون نسخه بفروشد و همین موضوع آن را به پرفروش‌ترین بازی متروید در تمام دوران تبدیل کرده است.

این رکورد پیش از این متعلق به بازی Metroid Prime محصول سال ۲۰۰۲ بود که در آن زمان توانسته بود ۲.۸۴ میلیون نسخه فروش کند. آمار و ارقام جدید میزان فروش بازی از آخرین جلسه درآمدهای مالی شرکت نینتندو به دست آمده است.

بازی Metroid Dread که طرفداران بی شماری در سرتاسر دنیا چشم انتظار عرضه آن بودند، در لیست پرفروش ترین بازی‌های ویدیویی آمازون در کشورهای استرالیا، آمریکای شمالی، بریتانیا و ژاپن قرار داشت.

این بازی همچنین بیشترین پیش سفارش پس از E3 2021 در سایت GameStop را داشت. Metroid Dread پرفروش‌ترین عرضه فیزیکی را در بریتانیا تجربه کرده بود و با احتساب نسخه‌های دیجیتال، به سرعت به پرفروش‌ترین بازی سری متروید در آن منطقه تبدیل شد.

در آمریکای شمالی، Metroid Dread در ماه اول بیش از ۸۵۴ هزار نسخه فروخت و در ژاپن تنها در دو روز ۸۶,۷۹۸ نسخه در خرده فروشی‌ها فروخته بود و در هفته اول حدود ۲۷۰ هزار نسخه از بازی به فروش رفت. ۲.۶۳ میلیون نسخه دیگر از فروش در مناطق دیگر در سراسر جهان به دست آمده است.

Metroid Dread

در سال ۲۰۲۱، بازی Metroid Dread نامزد جوایز متعددی در جوایز The Golden Joystick و The Game Awards شد و برنده بهترین بازی اکشن/ماجراجویی در گیم اواردز و بازی سال نینتندو در جوی استیک شد. همچنین توسط بسیاری از سایت‌های خبری به عنوان یکی از ۱۰ بازی برتر سال معرفی شد.

نینتندو تا این لحظه هنوز تاریخ انتشار Metroid Prime 4 را مشخص نکرده است. البته این موضوع زیاد تعجب آور نیست، چرا که این شرکت گزارش داده بود در حال شروع مجدد توسعه بازی با تاخیر زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید