اکتیویژن بلیزارد به از بین بردن شواهد دادگاه متهم شد-مدیران تلاشی برای بهبود اوضاع نمی‌کنند

اکتیویژن بلیزارد به از بین بردن شواهد دادگاه متهم شد

مدیران اکتیویژن بلیزارد پس از دادخواست‌ اخیر وعده دادند که تلاش می‌کنند تا شرکت را به مکانی امن برای زنان تبدیل کند، اما کالیفرنیا اکنون این شرکت را به «مخفی کردن و سرکوب شواهد» و از بین بردن اسناد مورد نیاز آن‌ها برای تحقیقات متهم کرده است.

شکایت اصلی دپارتمان مشاغل و مسکن عادلانه کالیفرنیا (DFEH) به ماه ژوئیه (اواخر تیر ماه) برمی‌گردد که در آن زمان اکتیویژن بلیزارد به «آزار و اذیت جنسی زنان» و «عدم پرداخت حقوق برابر به آن‌ها» متهم شده بود.

اکتیویژن بلیزارد

در بخش جدیدی از شکایت، DFEH می‌گوید که اکتیویژن بلیزارد کارمندان را تشویق می‌کند تا به جای بازرسان ایالتی با وکلای شرکت حقوقی WilmerHale صحبت کنند و سپس دسترسی دولت به این شواهد را محدود می‌کند زیرا مکالمات آن‌ها محرمانه بوده است. پیش از این نیز استخدام شرکت حقوقی WilmerHale توسط اکتیویژن بلیزارد مورد انتقاد سهام‌داران و مطبوعات قرار گرفته بود. این شرکت حقوقی اخیرا به آمازون کمک کرد تا در برابر تلاش کارمندان خود پیروز شود.

DFEH همچنین ادعا می‌کند که اکتیویژن بلیزارد به عنوان «حل و فصل مخفیانه اختلافات» تلاش کرده تا کارکنان خود را وادار کند تا حق و حقوق صحبت‌ کردن آن‌ها با بازرسان را در اختیار خود بگیرد. با این وجود کارکنان پیش از افشای اطلاعات مربوط به حوادث تحت پوشش قرارداد آن‌ها باید مدیران کمپانی را مطلع کند.

اکتیویژن بلیزارد پس از واکنش‌های عمومی کارکنان و سپس راهپیمایی آن‌ها وعده داده است که برای تغییر و اصلاح فرهنگ کاری شرکت خود تلاش کند. با این وجود طبق ادعاهای به وجود آمده در شکایت جدید کالیفرنیا به نظر می‌رسد، این شرکت در زمینه اصلاح فرهنگ خود تلاش نکرده است. از سوی دیگر سخنگوی اکتیویژن بلیزارد به IGN نیز اعلام کرد که این شرکت هیچ‌گونه اسنادی را از بین نبرده و شواهد مربوط به تحقیقات DFEH را حفظ کرده است.

اکتیویژن بلیزارد

در ضمن این شکایت همچنین مشخص شده است که تنها کارمندان تمام وقت این شرکت با آزار و تبعیض جنسیتی مواجه نبود‌ه‌اند و فرهنگ کاری آن‌ها روی کارکنان پاره وقت و کمکی نیز تاثیرگذار بوده است.

بازی Call of Duty: Vanguard هفته گذشته سرانجام معرفی و رونمایی شد اما علاوه بر خبر معرفی بازی، عدم حضور لوگو یا نام اکتیویژن در تریلر رونمایی شده نیز مورد توجه نشریات و کاربران قرار گرفت. بسیاری از خبرگزاری‌ها معتقد بودند که شکایت‌های مربوط به این شرکت تاثیر زیادی روی این موضوع داشته است. با این وجود باید دید جنگ حقوقی اکتیویژن بلیزارد و کالیفرنیا به چه صورت ادامه پیدا خواهد کرد و تاثیر آن‌ها روی صنعت بازی‌های ویدیویی چگونه خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید