بازی جدید Splinter Cell در دست ساخت است

بازگشت سم فشیر دوست داشتنی

بازی جدید Splinter Cell در دست ساخت است

پس از گذشت هشت سال از زمان انتشار Splinter Cell: Blacklist طبق گفته برخی منابع، یوبیسافت قصد دارد نسخه جدید بازی Splinter Cell را بسازد.

در سال‌های اخیر برخی ناشران مانند نینتندو پس از درخواست‌های بسیار زیاد از سوی طرفداران به سمت بازی‌های قدیمی خود از جمله سری Metroid برگشته‌اند. اکنون پس از شایعات و درخواست‌های فراوان، به نظر می‌رسد یوبیسافت به ساخت بازی Splinter Cell جدید چراغ سبز نشان داده است و احتمالا سال آینده شاهد معرفی آن خواهیم بود.

بازی Splinter Cell

اولین بازی از این سری سال ۲۰۰۲ با الهام از سری Metal Gear Solid و Thief برای کنسول اصلی ایکس باکس معرفی شد و بازیکنان در نقش «سم فیشر» مامور آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا باید با تروریست‌ها مقابله می‌کردند. بازی‌های این سری موفقیت بزرگی برای یوبیسافت محسوب می‌شد که در ادامه پورت‌های پی‌سی، پلی استیشن 2 و GameCube آن نیز عرضه شد.

دنباله آن با نام Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow در سال ۲۰۰۴ منتشر شد و سال ۲۰۱۳ نیز بازی بعدی تحت عنوان Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist عرضه شد که البته نتوانست انتظارات فروش یوبیسافت را برآورده کند و باعث شد این ناشر فرانچایز خود را به حلت تعلیق درآورد.

از آن زمان تاکنون طرفداران بازی Splinter Cell جدید را از یوبیسافت درخواست کرد‌ه‌‌اند اما تاکنون خبری مبنی بر ساخت نسخه جدید بازی منتشر نشده بود. با این حال اکنون تام هندرسون، افشاگر معروف بازی‌هایی مانند Call of Duty و Battlefield گزارش داده است که یوبیسافت در حال ساخت بازی جدید این سری است

هندرسون در گزارش خود ادعا می‌کند که بازی بعدی Splinter Cell از یوبیسافت چراغ سبز دریافت کرده است اما این بازی در استودیو مرکزی مونترال این ناشر توسعه داده نمی‌شود. به نظر می‌رسد بازی توسط تیم توسعه‌دهنده خارجی مانند یوبیسافت تورنتو که Blacklist را در کارنامه خود دارد یا تیم توسعه دیگری ساخته خواهد شد.

البته بازی Splinter Cell جدید هنوز در مراحل اولیه ساخت خود قرار دارد و احتمالا سال آینده و در کنفرانس یوبیسافت در رویداد E3 2022 معرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید