با این بازی سفری عجیب و جذاب به دل ارکیدهای موبایلی داشته باشید

با یکی از سوررئال‌ترین بازی‌های موبایلی آشنا شوید

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ارکید – رانر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Bendy in Nightmare Run همراه زرین پخ هنر باشید.

از همان ابتدای پیدایش صنعت بازی‌سازی، عناوین ارکید یکی از پرطرفدار‌ترین سبک‌های بازی‌های ویدیویی بوده‌اند و از دل این بازی‌ها؛ عناوین دوست داشتنی و جذاب معتددی نیز بیرون آمده. عناوینی که در کمال سادگی، همواره تجربه‌ای سرگرم کننده را بر مخاطبان پدید آورده بودند و حالا سال‌هاست که دیگر از بازی‌های ارکید خبری نیست. شاید یکی از بزرگ‌ترین دلایل افول بازی‌های ارکید، یکنواخت شدن صنعت بازی‌سازی است. کلیشه‌هایی تکراری که مدام زیر گوشمان زمزمه می‌شوند و سبب شده‌اند تا توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی؛ بیخیال عناوینی شوند که روزی خودشان در تخت پادشاهی دنیای ویدیوگیم تکیه داده بودند.

با این‌حال، هنوز هم می‌توان استودیوهایی را پیدا کرد که به مولفه‌های اصلی بازی‌سازی پایبند هستند و تلاش می‌کنند که با چاشنی خلاقیت، عناوینشان را متفاوت‌تر از دیگر بازی‌های ویدیویی بسازند. بازی‌هایی که به خوبی خودشان را در بین دیگر بازی‌های ویدیویی نشان داده‌اند و نقدهای خوب منتقدان رو به رو شده‌اند. از طرفی خلاق بودن این بازی‌ها، به توسعه دهندگانشان نیز فرصتی ایده‌آل برای دیده شدن می‌دهند و اگر کمی خوش شانس باشند؛ می‌توانند تبدیل به شاهکاری جذاب در دنیایی شوند که همه‌چیز رنگ خاکستری گرفته و یکنواخت شده است.

با تمام این توضیحات، پلتفرم موبایل جز معدود پلتفرم‌هایی است که همیشه میزبانی عالی برای خلاقیت و نوآوری توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی بوده. پلتفرمی جادویی که در آن، مهم نیست بازی‌هایتان چقدر غیرمنطقی بنظر می‌رسد، اینجا دقیقا همان‌جایی است که به شما فرصت دیده شدن و تبدیل شدن به واقعیتی را می‌دهد که می‌تواند سرنوشت جذاب شما را رقم بزند. ارکیدهای موبایلی شاید به کیفیت بازی‌های چندین دهه پیش نرسد،‌اما هنوز هم می‌توان حسابی ویژه روی این بازی‌ها باز کرد و انتظارات بالایی از ارکیدهایی داشت؛ که حالا خلاق‌تر از همیشه پای به میدان گذاشته‌اند.

Bendy in Nightmare Run

اگر طرفدارن بازی‌های ارکید موبایلی باشید، احتمالا با گزینه‌های متعددی رو به رو شده‌اید که هرکدام از این بازی‌ها، روند داستانی خودشان را دنبال می‌کنند و تجربه‌شان چندان هم خالی از لطف نیست. اما با این‌حال، اگر سرتان برای تجربه یکی از سوررئال‌ترین بازی‌های موبایلی درد می‌کند، Bendy in Nightmare Run احتمالا یکی از عجیب‌ترین بازی‌های موبایلی است که شما می‌توانید آن را تجربه کنید. در واقع، بازی که تلاش می‌کند که با استفاده از استدلال‌های عجیب و گرافیک منحصر به فردش نه تنها یک بازی ارکید جذاب باشد، بلکه در مواقعی نیز تلاش می‌کند که آن روی ترسناکش را به شما نشان دهد.

Bendy in Nightmare Run سومین بازی استودیوی Joey Drew محسوب می‌شود. توسعه دهندگان بازی، در ساخت Bendy in Nightmare Run با پایبندی به ریشه‌های اصلی بازی‌سازیشان و مولفه‌های گرافیکی که پیش‌تر در دیگر بازی‌های این استودیو دیده بودیم، تجربه این بازی را کمی محتاطانه پیش ببرند و پایبند به المان‌های بازی‌سازی خودشان باشند. شباهت میان این بازی و دیگر عناوین استودیوی  Joey Drew در همان ابتدای کار خودشان را نشان می‌دهد، اما باور کنید که تجربه این بازی چیزی بسیار عجیب‌تر از دیگر عناوین این استودیو است.

اگرچه داستان بازی چندان عمیق و تاثیرگذار نیست، اما متفاوت در نحوه داستان‌سرایی و نوآوری آن؛ دلیلی است که شما را عاشق این بازی می‌کند. داستان بازی حول محور Bendy جریان دارد. شخصیتی که در یک کابوس ترسناک گیر افتاده و راهی برای فرار ندارد. وظیفه شما مبارزه با تاریک‌ترین ترس‌ها و کابوس‌های Bendy است و باید تلاش کنید که راهی برای پایان این کابوس جهنمی پیدا کنید. بازی داستانش را در کالبد اپیزودهای مختلف روایت می‌کند و شما در هر قسمت، با هیولاها و کابوس‌های ترسناک‌تری رو به رو خواهید شد.

Bendy in Nightmare Run

برای اجرای بازی موبایلی Bendy in Nightmare Run شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

گیم‌پلی بازی یکی از جالب‌ترین بخش‌های Bendy in Nightmare Run است و حسابی می‌تواند سرگرم کننده باشد. ما با یک بازی ارکید با المان‌های رانر طرف هستیم که شما را درگیر داستانی متفاوت و محیطی سوررئال خواهد کرد. از طرفی، توسعه دهندگان در طراحی در ساخت بازی Bendy in Nightmare Run تلاش کرده‌اند تا جزئیات سرگرم کننده مختلفی را به بازی اضافه کنند و برای همین، تجربه این بازی می‌تواند بسیار متفاوت‌تر از دیگر عناوین ارکید – رانر موبایلی باشد.

بازی از تنوع خوبی در ساخت و طراحی مراحل برخوردار است و ذوق هنری سازندگان بازی را می‌توان در طراحی مراحل بازی دید. شما با یک عنوان رانر جذاب طرف هستید و تمام کاری که باید انجام دهید، فرار از دست هیولاهای بازی است. از طرفی، موانع مختلفی پیش روی شما قرار خواهند گرفت که شما باید از بین آن‌ها عبور کنید، بپرید و جا خالی دهید. یکی از جالب‌ترین نکات بازی Bendy in Nightmare Run مربوط به زاویه دوربین آن می‌شود. معمولا بازی‌های رانر، زاویه شخصیت را از پشت نشان می‌دهند، اما Bendy in Nightmare Run از این قاعده پیروی نمی‌کند و زاویه دوربین بازی را کاملا تغییر داده است.

قابلیت‌های شخصی‌سازی، ارتقای توانایی‌ها و المان‌های مبارزه‌ای بازی را نیز نباید فراموش کرد. به هر‌حال، استودیوی Joey Drew تمام تلاشش را برای متفاوت جلوه دادن بازی به کار گرفته. بنابراین طبیعی است که ما این بازی را واقعا جذاب معرفی کنیم. مراحل بازی به صورت اپیزودیک دنبال می‌شوند و شما برای ادامه دادن داستان و یا رویارویی با دیگر کابوس‌های Bendy باید مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. همچنین بازی اجازه مبارزه با هیولاهایش را نیز به شما می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از آیتم‌هایی که در روند هر مرحله پیدا می‌کند، به کابوس‌های بازی صدمه وارد کنید و با این‌کار؛ فرصت بیشتری برای فرار به دست آورید.

گرافیک بازی بدون شک جایی است که شما را حسابی شگفت زده خواهد کرد. شما با یک بازی سوررئال طرف هستید که ما را یاد انیمیشن‌های قدیمی چندین دهه پیش می‌اندازد. تمام محیط بازی با رنگ‌های سیاه و سفید طراحی شده‌اند و بازی با تم و اتمسفری عجیب روایت می‌شود. موسیقی و جلوه‌های صوتی بازی نیز روندی کاملا مشابه دارند. موسیقی Bendy in Nightmare Run گاهی تا مرز ترسناک شدن نیز پیش می‌رود و ملودی‌های آن، به خوبی حسی غریب و متفاوت را به شما انتقال خواهند داد.

Bendy in Nightmare Run

پیشنهاد می‌شه!

اگر دلتان برای تجربه عنوانی متفاوت از استودیویی کمتر شناخته شده، تنگ شده است؛ Bendy in Nightmare Run گزینه‌ای عالی برای شماست. عنوانی که اگرچه تلاش می‌کند که یک بازی ارکید جذاب موبایلی باشد، اما با این‌حال نمی‌توان المان‌های رانر آن را نادیده گرفت. موسیقی و گرافیک سوررئال بازی نیز از دیگر دلایلی هستند که Bendy in Nightmare Run را تبدیل به شاهکاری عجیب کرده‌اند. شاهکاری که برای درک کردن آن، باید بیخیال استدلال‌های منطقی شد.

دیدگاهتان را بنویسید