برترین استریمر توییچ در سال ۲۰۲۱ مشخص شد

موفق‌تر و پربیننده‌تر از سال گذشته

برترین استریمر توییچ در سال ۲۰۲۱ مشخص شد

طی یک گزارش جدید مشخص شد که پربیننده‌ترین استریمرهای توییچ در سال ۲۰۲۱ چه کسانی بودند؛ سالی که شاهد رشد سریع بینندگان در مقایسه با سال قبل بودیم.

سال ۲۰۲۱ در حال پایان است و تنها هفت روز تا شب سال نو باقی مانده است. سالی پر فراز و نشیب برای بسیاری از زیربخش‌های صنعت بازی بود، اما یکی از حوزه‌هایی که شاهد رشد بوده، استریم کردن بوده است. Twitch تنها پلتفرم استریم نبوده که شاهد رشد چشمگیری بوده، اما همچنان در صنعت بازی پیشرو است. در صدر پربیننده‌ترین استریم‌های سایت توییچ یک استریمر قرار دارد که برای دومین سال متوالی موفق به کسب این جایگاه می‌شود. آن هم کسی نیست جز xQc.

طبق گزارش جدید Stream Elements، استریمر xQc از نظر کل ساعت‌های تماشای بینندگان در طول سال، برترین استریمر سال ۲۰۲۱ بوده است. بینندگان توییچ ۲۶۱ میلیون ساعت مشغول تماشای استریم‌های او بودند که این مقدار ۱۰۰ میلیون ساعت بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است. می‌توان گفت که مجموع کل ساعت‌های تماشای استریم xQc در سال ۲۰۲۱ بعید است که پیش از این در پلتفرم‌های استریم دیده شده باشد.

موفقیت xQc منحصر به فرد نیز بوده است. بدین معنا نیست که استریمرهای دیگر توییچ موفق نبودند، اما باید اعتراف کرد که xQc در سطح کاملاً متفاوتی قرار دارد. محبوب‌ترین استریمر توییچ بعد از او، loud_coringa برزیلی است که بیش از ۱۸۰ میلیون ساعت را برای خود به ثبت رسانده است.

در رتبه سوم، استریمر Gaules قرار دارد که سال گذشته رتبه دوم را کسب کرده بود و اکنون از مجموع ساعات تماشای استریم xQc در سال گذشته، بالاتر رفته است. بعد از Gaules تا حدودی افت می‌کنیم، MontanaBlack88، auronplay، HasanAbi، shroud، NICKMERCS، summit1g و loltyler1 با حدود ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون ساعت تماشا، ده استریمر برتر سال ۲۰۲۱ را تشکیل داده‌اند.

سایت Stream Elements همچنین برترین استریمر زن در سال ۲۰۲۱ را مشخص کرد که Amouranth بوده است. او توانست در مجموع ۴۵ میلیون ساعت بیننده داشته باشد و در نهایت در رتبه ۳۳ لیست قرار بگیرد. تنها زن دیگری که در بین ۱۰۰ استریمر برتر توییچ قرار گرفته، saddummy است که نشان می‌دهد توییچ هنوز با افزایش بینندگان زن مشکل دارد.

یکی از مواردی که در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال گذشته تغییر چشمگیری نکرد، پربیننده‌ترین بازی‌ها بوده است. برترین بازی امسال Grand Theft Auto V بوده که شامل استریم‌های Grand Theft Auto Online نیز می‌شده است. سپس بعد از آن بازی‌های League of Legends، Fortnite، Valorant، Minecraft، Call of Duty: Warzone، Counter-Strike: Global Offensive، Apex Legends و Dota 2 قرار دارند. پربیننده‌ترین IP جدید در لیست، بازی New World بوده که در رده هجدهم قرار گرفته است.

موفقیت استریمر xQc و همچنین موفقیت بسیاری از استریمرها، تا حد زیادی به رشد خود توییچ وابسته بوده است. این سایت از نظر کل ساعت‌های تماشا، نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشته است. در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۴ میلیارد ساعت تماشا ثبت شده است. برای مقایسه، پلتفرم Facebook Gaming در سال ۲۰۲۱ به حدود ۵.۴ میلیارد ساعت رسید. اکنون باید دید که آیا xQc و توییچ می‌توانند این روند را در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه دهند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید