بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل

به دنیای ترسناک رزیدنت اویل خوش آمدید!

وقتی اسم زامبی و ژانر وحشت در زمینه بازی به گوشمان می‌خورد، قطعا یکی از مجموعه‌های ماندگاری که سریعا به یادمان می‌آید، مجموعه رزیدنت اویل است؛ مجموعه‌ای که یکی از دلایل معروف بودن آن، به طراحی باس‌فایت‌ها برمی‌گردد. تنوع طراحی باس‌فایت در مجموعه رزیدنت اویل بسیار بالاست؛ از حیوانات عظیم‌الجثه ترسناک گرفته تا سرباز‌های نامیرای غول‌پیکر و هیولاهای آدم‌خوار همگی از نمونه باس‌فایت‌هایی هستند که می‌توانید در سری بازی‌های رزیدنت اویل با آن‌ها رو به رو شوید.

Tyrant T-002 – Resident Evil Remake

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

یکی از نماد‌ی‌ترین دشمن‌های سری رزیدنت اویل قطعا تایرنت‌ها محسوب می‌شوند. البته اولین تایرنتی که شرکت آمبرلا در قسمت اول از بازی رزیدنت اویل تلاش کرد تا بسازد، خیلی قوی نبود و اگر به اندازه کافی مهمات داشتید، می‌توانسید آن‌ را راحت شکست دهید. در اولین قسمت از بازی رزیدنت اویل قبل از مواجه با این تایرنت، با شخصیت‌هایی مثل لیسا ترور، بلک تایگر و کرایمسون هد مواجه می‌شدید که شکست دادن آن‌ها چنان شما را پخته می‌کرد که حتی چشم بسته هم می‌توانستید از پس این تایرنت بر بیایید.

Derek Simmons – Resident Evil 6

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

رزیدنت اویل ۶ برخلاف دیگر عناوین این سری، دارای ۴ کمپین داستانی مختلف است که در هریک از آن‌ها شما کنترل شخصیت‌های متفاوتی را به دست می‌گیرید. در یکی از کمپین‌های بازی، ما کنترل شخصیت لئون دوست داشتنی را در دست می‌گیریم و در همین حین شاهد یکی از متفاوت‌ترین باس‌فایت‌های سری رزیدنت اویل یعنی درک سایمونز هستیم.

حالا چرا متفاوت؛ چون بعد از ۸ ساعت زامبی‌کشی و تمام کردن بخش داستانی بازی در نهایت با درک سایمونز به عنوان باس‌فایت مواجه می‌شویم، باس‌فایتی که به یک تی-رکس زامبی تبدیل می‌شود. شاید هنگامی که اولین نسخه از سری بازی رزیدنت اویل منتشر شد، ساخت یک باس‌فایت دایناسور مانند مسخره به نظر می‌آمد ولی بعد از مواجه با کلی حیوانات زامبی‌مانند در این مجموعه، جنگیدن با یک دایناسور زامبی دور از انتظار نبود.

Queen Leech – Resident Evil Zero

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

در اکثر بازی‌های رزیدنت اویل در انتها با یک تایمر مواجه می‌شوید که قصد دارد تا یک مجموعه را به وسیله یک انفجار با خاک یکسان کند. حالا در این نسخه از بازی، با هیولایی منحصر به فرد برخورد می‌کنیم که حالت ژله‌ای با کلی دندان تیز دارد و تنها نقطه ضعف آن نور آفتاب محسوب می‌شود؛ بنابراین باید کلی تلاش کنید تا با ایجاد حفره در دیوارها طی زمانی معین، ابتدا او را ضعیف کرده و سپس آن را بکشید.

Alex Wesker – Resident Evil: Revelations 2

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

یکی از آشناترین نام‌ها در سری بازی‌های رزیدنت اویل قطعا مربوط به خانواده وسکر می‌شود. اکثر کسانی که این سری را می‌شناسند با آلبرت وسکر آشنا هستند ولی در این مقاله ابتدا سراغ الکس وسکر می‌رویم؛ شخصیتی که بسیار به برادر خود شبیه است و در نسخه Reveleations 2 حضور دارد. در انتهای کار، بری بورتون و کلر ردفیلد جلوی این شخصیت می‌ایستند که قصد دارد بدن یک دختر جوان را تصاحب کند. هنگام مبارزه به طور مداوم باید بین کنترل بری و کلر تعویض انجام دهید تا بتوانید این باس‌فایت عظیم‌الجثه که مدام با چهار پا روی زمین می‌خزد را از بین ببرید.

Haos – Resident Evil 6

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

از آنجایی که بالاتر توضیح دادم، این بار سراغ بخش کمپین شخصیت کریس ردفیلد در بازی رزیدنت اویل ۶ می‌رویم. باس‌فایت‌های زیادی در نسخه ششم بازی وجود دارند اما قطعا یکی از مهیج‌ترین آن‌ها مربوط به کمپین کریس می‌شود چرا که در چند مرحله باید این باس‌فایت را از بین ببرید. این موجود اندازه بسیار بزرگی در کل سری دارد؛ به طوری که وقتی اولین بار با آن مواجه می‌شویم تقریبا اکثر صفحه نمایش شما را اشغال می‌کند. در ادامه مواجه با این موجود شاهد این هستیم که هم‌تیمی کریس ردفیلد یعنی پیِرس به قدرت‌های جدیدی دست پیدا می‌کند.

The Ultimate Abyss – Resident Evil: Revelations

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

هیچ‌کس انتظار نداشت که یک نسخه فرعی از سری رزیدنت اویل روی کنسول 3DS بتواند چنان باس‌فایت عظیمی را درون خود جا دهد. در انتهای این نسخه ما با شخصیتی به نام جک نورمن می‌جنگیم که در نهایت جهش پیدا می‌کند و به Ultimate Abyss تبدیل می‌شود.

مبارزه با این هیولا به شلیک و مشت‌اندازی محدود نمی‌شود و یک باس‌فایت چالش برانگیز محسوب می‌شود چرا که این موجود جهش یافته می‌تواند تله‌پورت کند و حتی یک کلون درست شبیه خودش بسازد تا با شما مبارزه کند!

MR. X – Resident Evil Remake 2

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

قطعا یکی از بهترین ریمیک‌هایی که در طول این دهه شاهد آن بودیم، ریمیک رزیدنت اویل ۲ بود که فوق‌العاده از آب درآمد و وجود یک ابرتایرنت معروف به نام مستر ایکس، جذابیت کل بازی را چندبرابر بیشتر کرد. مستر ایکس به جرئت از همان ابتدایی‌ترین مرحله بازی شروع به شکار شما می‌کند تا انتهای بازی که به عنوان یک باس‌فایت در مقابل شما می‌ایستد و طی تایمر زمانی خاصی باید آن را در یک محیط بسته و کوچک شکست دهید.

در کل بازی وقتی مستر ایکس دنبال شما می‌افتد، تنها ۲ راه دارید تا زنده بمانید، یکی اینکه با تیر زدن به این شخصیت آن را کند کنید و دیگری اینکه از نقطه ضعف مستر ایکس که سرعت کم آن است استفاده کنید و فرار کنید.

Osmund Saddler – Resident Evil 4

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

به جرئت همه ما نسخه چهارم سری رزیدنت اویل را به عنوان بهترین و خاطره‌انگیز‌ترین نسخه رزیدنت اویل ‌می‌دانیم. در این بازی همه‌چیز محشر طراحی شده است؛ از نقشه و داستان بازی گرفته تا صداگذاری و باس‌فایت‌های متعدد آن. برخلاف مستر ایکس، باس‌فایت این بازی یعنی اوزماند سدلر زیاد کاری به کارتان ندارد و اجازه می‌دهد تا زیردستانش حساب شما را برسند اما در آخر، جهش پیدا کرده و به یک موجود بزرگ و وحشی عنکبوت مانند تبدیل می‌شود که هم از نظر جثه و هم از نظر سرعت از شما بسیار برتر است ولی مبارزه با این موجود هم‌چنان بسیار دشوار نبوده و با مهمات متوسط به راحتی قابل شکست دادن است.

اما در نسخه ریمیک بازی، سازندگان این موجود را از آنچه که بود هم قوی‌تر کردند، به طوری که پاهای بیشتری به طراحی این شخصیت اضافه شد، محیط مبارزه با باس‌فایت بازی وسیع‌تر شد و هم‌چنین علاوه بر خود باس‌فایت موجودات دیگری هنگام مبارزه با شما درگیر می‌شوند که کشتن آن‌ها به شما مهمات اضافه می‌دهد.

Nemesis – Resident Evil 3 Remake

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

بعد از موفقیت ریمیک نسخه دوم، کپکام تصمیم گرفت تا نسخه سوم را هم ریمیک کند و قطعا در این نسخه هم مانند نسخه قبلی شاهد یک ابرتایرنت هستیم. درست است که نسخه ریمیک قسمت سوم در خیلی از نقاط به نسخه اصلی وفادار نبود و تغییرات زیادی را تجربه کرد اما باس‌فایت این بازی در چند بخش تقسیم می‌شود که جذابیت خودش را حفظ می‌کند.

نمسیس یکی از سرسخت‌ترین تایرنت‌هایی است که شما در کل مجموعه رزیدنت اویل با آن مواجه می‌شوید. این موجود از همان ابتدا مانند مستر ایکس در نسخه دوم به دنبال شکار شما است اما با این تفاوت که در چند بخش جهش‌های مختلفی پیدا می‌کند و باید با او رو به رو شوید. بعد از کلی شلیک به او، غرق شدن در آب، سوزانده شدن و حل کردن نمسیس در اسید، در آخرین بخش هم به عنوان باس‌فایت‌ باید با این موجود که جهش نهایی آن بسیار عظیم است مبارزه کنید.

Alexia Ashford – Resident Evil: Code Veronica

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

اینکه بسیاری از باس‌فایت‌های رزیدنت اویل را باید در چند بخش از بین ببرید چیز جدیدی نیست و از نسخه‌های ابتدایی این مجموعه، این مدل طراحی باس‌فایت مرسوم بوده است. شاید می‌توان گفت قطعا یکی از سخت‌ترین باس‌فایت‌های سری مربوط به نسخه Code Veronica می‌شود؛ جایی که مبارزه با باس‌فایت نهایی بازی حدودا ۵ دقیقه طول می‌کشد و بازی بسیار کم به شما مهمات می‌دهد تا نبردی سخت را تجربه کنید.

طراحی الکسیا که باس‌فایت این نسخه محسوب می‌شود درست مانند نمسیس بوده و شاهد جهش‌های زیادی از حالت طبیعی انسانی تا حشره مانند او هستیم. قطعا یکی از اصلی‌ترین دلایل تجربه این نسخه را می‌توان به مبارزه با این باس‌فایت سخت نسبت داد.

William Birkin – Resident Evil 2 Remake

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

مبارزه با ویلیام برکین، دانشمندی زجرکشیده که حالا تبدیل به هیولایی ترسناک شده، قطعا یکی از بهترین و دراماتیک‌ترین باس‌فایت‌های سری رزیدنت اویل محسوب می‌شود. علاوه بر لئون که با این شخصیت مبارزه می‌کند، کلر ردفیلد هم با این هیولا تا پای جان سر و کله می‌زند. هم‌چنین ریمیک رزیدنت اویل ۲ را می‌توانید با وی‌آر روی پلی استیشن تجربه کنید که مبارزه با این باس‌فایت را چند برابر مهیج‌تر و ترسناک‌تر می‌کند.

Mother Miranda – Resident Evil: Village

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

مبارزه با مادر میراندا یکی از منحصربه‌فردترین باس‌فایت‌های سری محسوب می‌شود. ایثن (شخصیت اصلی بازی) کاسه صبرش لبریز شده و در نهایت زمانی که به دست مادر میراندا کشته می‌شود، زنده شده و متوجه می‌شود که به ویروسی که اهالی دهکده را آلوده کرده مبتلا شده است. در این بخش ایثن دست به کار شده و شاهد نبرد بهترین پدر و بدترین مادر دنیا خواهیم بود؛ جایی که مادر میراندا در ابتدا حالت انسانی داشته ولی حین مبارزه حالت‌های ترسناک زیادی را به خود می‌گیرد. هم‌چنین کشتن آن به همین راحتی نیست و حتی روی سطح آسان نیز درگیر نبرد سختی می‌شوید.

Albert Wesker – Resident Evil 5

بهترین باس‌‌فایت‌های سری رزیدنت اویل - ویجیاتو

رویارویی نهایی با آلبرت وسکر، رهبر تیم آمبرلا قطعا با اختلاف زیاد، بهترین باس‌فایت مجموعه رزیدنت اویل محسوب می‌شود. نبرد نهایی با آلبرت وسکر، در میان یک آتش‌فشان فعال شکل می‌گیرد. برخلاف دیگر باس‌فایت‌ها، آلبرت وسکر حتی در حالت انسانی بسیار باهوش و پرسرعت بوده به طوری که نبرد با آن کار هرکسی نیست. با در دست گرفتن کنترل کریس و شلیک اولین تیر متوجه می‌شوید که آلبرت وسکر می‌تواند گلوله‌ها را جاخالی بدهد؛ پس بنابراین مجبور هستید تا نقطه ضعفی از او پیدا کنید. ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود چرا که این شخصیت هم مانند دیگر شخصیت‌های دنیای رزیدنت اویل می‌تواند جهش کند و به هیولایی ترسناک تبدیل شود و در نهایت درست مانند الکسیا، مبارزه با آلبرت وسکر وقت زیادی را از شما می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید