تاریخ انتشار ویندوز 11 مشخص شد

عدم پشتیبانی اپ‌های اندرویدی در زمان عرضه

تاریخ انتشار ویندوز 11 مشخص شد

ویندوز 11 چند ماه پیش به صورت رسمی به طرفداران معرفی شد و حالا مایکروسافت از تاریخ انتشار این سیستم عامل رونمایی کرده است: ۱۳ مهر یا ۵ اکتبر.

با وجود اینکه بازی کردن تنها تمرکز این ویندوز نیست، اما مایکروسافت آن را بهترین سیستم عامل برای این کار می‌داند. برای تجربه گیمینگ بهتر این ویندوز از دایرکت ایکس ۱۲ آلتیمیت، ذخیره سازی مستقیم و HDR خودکار پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی کامل از سرویس گیم پس نیز دیگر زمینه‌ای است که مایکروسافت روی آن تمرکز دارد. با توجه به تعداد بازی‌های زیادی که در استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت در دست توسعه قرار دارند، کوچ به ویندوز 11 برای پی‌سی‌بازان حیاتی است.

ویندوز ۱۱ در تاریخ ۵ اکتبر (۱۳ مهر) به عنوان یک آپدیت رایگان در اختیار کاربران کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ قرار می‌گیرد. طبق اعلام مایکروسافت نسخه جدید ویندوز علاوه بر تغییرات گسترده در فضای کاربری (UI)، شاهد بهبودهای متعددی در بخش زیرساخت‌ها و قابلیت‌های خود خواهد بود. نکته جالب‌تر پشتیبان

ی کامل از اپلیکیشن‌های اندروید است. با این وجود به تازگی اعلام شده که در زمان لانچ کاربران به این قابلیت دسترسی نخواهند داشت.

ویندوز 11

اگر جز آن دسته از بازیکنانی هستید که از ویندوز ۱۰ راضی بوده و علاقه‌ای به تغییر سیستم عامل خود ندارید، مایکروسافت تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ (۲۲ مهر ۱۴۰۴) از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کند و تا آن زمان می‌توانید با ویندوز ۱۰ سر کنید. از طرف دیگر سیستم مورد نیازی که مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ پیشنهاد داده حاشیه‌های زیادی را به همراه داشته و دلیل دیگری برای کوچ نکردن به آن است. 

ویندوز ۱۱ در تاریخ ۵ اکتبر (۱۳ مهر) به عنوان یک آپدیت رایگان منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید