You are currently viewing دانلود بازی دوبله فارسی ماجراهای دورا دختر جهان گرد- Dora The Explorer ماجرای گم شدن و پیدا شدن

دانلود بازی دوبله فارسی ماجراهای دورا دختر جهان گرد- Dora The Explorer ماجرای گم شدن و پیدا شدن

دورا، دختر جهانگرد (انگلیسی: Dora the Explorer‎) نام یک بازی کامپیوتری آموزشی آمریکایی است که توسط «کریس گیفورد»، «والری والش»، و «اریک وینر» پدید آمد و از سال ۲۰۰۰ میلادی به‌طور مرتب پخش می‌شود.

این بازی، دربارهٔ دختری آمریکایی-هیسپانیک به نام «دورا» است که عاشق ماجراجویی و جستجوست. در هر قسمت، او به همراه کوله‌پشتی ارغوانی و سخن‌گوی خود و نیز یک میمون انسان‌واره به نام «بوتس»، در سفرشان با اماکن مختلف، با وقایع، موانع و معماهایی مواجه می‌شود که به کمک هم، آنها را حل می‌کنند و در برخی موارد (همانند چیستانها، یادگیری زبان اسپانیولی و شمارش اعداد) از بینندگان برنامه هم «کمک می‌خواهند.»

یکی از مشکلات «دورا» و «بوتش» در سفرهای ماجراجویانه‌شان، روباهی نقاب‌دار، دوپا و انس

ان‌واره به نام «سوآیپر» است که کارش دزدی اموال او یا دیگران است. «دورا» و «بوتش» باید جلوی این کار زشت او را بگیرند و کالاهای دزدی را پیدا کنند. وقتی «سوآیپر» به وسائل او نزدیک می‌شود، دورا سه مرتبه می‌گوید: «سوآیپر! کِش نرو!». اما گاهی هم لازم است بدین منظور، دیوار چهارم شکسته شود. مثلاً وقتی «سوآیپر» وسایل دیگران را کش‌رفته و در جایی پنهان کرده است، بینندگان تلویزیون، به «دورا» کمک می‌کنند تا جای اموال دزدیده‌شده را پیدا کند.

یک مشکل دیگر، «ترول اخمویِ پیر» است که زیر پل زندگی می‌کند و هر بار، برای اینکه به «دورا» و «بوتش» اجازهٔ عبور بدهد، برایشان یک چیستان مطرح می‌کند که بینندگان هم باید به «دورا» در حل آن کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید