You are currently viewing دانلود سریال لاک پشت های نینجا (۱۹۸۷-۱۹۹۶) اصلی قدیمی Teenage Mutant Ninja Turtles لاکپشت های کوچک کامل و اورجینال زبان اصلی بدون سانسور

دانلود سریال لاک پشت های نینجا (۱۹۸۷-۱۹۹۶) اصلی قدیمی Teenage Mutant Ninja Turtles لاکپشت های کوچک کامل و اورجینال زبان اصلی بدون سانسور

انیمیشن لاک پشت های نینجا Teenage Mutant Ninja Turtles داستان چهار شخصیت به همراه دوستانشان می باشد که به مقابله با دشمنانشان و تبهکاران بر می خیزند و با مهارتهایی که دارند بر آنها غلبه می کنند .

این انیمیشن سریالی به دلیل خلاقیت های سازنده و خلق صحنه های زیبا توانست محبوبیت بسیاری بین عموم مردم پیدا کند بطوریکه بعد گذشت سالها همچنان بین مردم جایگاه خاص خود را دارد . شخصیتهای اصلی این سریال لئوناردو ، مایکل‌آنجلو ، داناتلو ، رافائل و دوستانشان استاد اسپلینتر و کِیسی جونز نام دارند . لئوناردو : سلاح او شمشیر بلند و تیز و پوشش او به رنگ آبی است . مایکل‌آنجلو : با پوشش نارنجی و  سلاحش نانچیکو است .

داناتلو : رنگ پوشش از همه روشنتر به رنگ ارغوانی (بنفش) و صلاح او چوب است . رافائل : که سلاح او شمشیر سای و از پوشش قرمز استفاده می کند . استاد اسپلینتر : استاد لاک پشت ها می باشد و تمام فنون نینجیتسو را به آنها آموزش داده است .

سایر توضیحات : انیمیشن سریالی Teenage Mutant Ninja Turtles لاک پشت های نینجا که در اوایل به نام لاک پشت های نینجای قهرمان در بعضی کشور های اروپایی شناخته شده یک سریال فرانسوی-آمریکایی است که توسط شرکت Murakami Wolf Swenson و شرکت فرانسوی IDDH ساخته شده است . مجموعه Teenage Mutant Ninja Turtles که الهام گرفته از کتاب های مصور لاک پشت های نینجا اثر کوین ایستمن و پیتر لایرد با همان شخصیت ها می باشد در تاریخ 14 دسامبر 1987 به عنوان یک سریال چند قسمتی کوچک که پخش آن هفته ای بود شروع و نمایش این مجموعه در تاریخ 1 اکتبر 1988 بطور رسمی آغاز شد .

مشخصات انیمیشن سریالی Teenage Mutant Ninja Turtles :

– شرکت سازنده : Murakami Wolf Swenson-IDDH– تاریخ شروع : 14 دسامبر 1987– تاریخ اتمام : 2 نوامبر 1996

– تعداد فصل : 10– تعداد کل قسمتها : 193– زمان تقریبی هر قسمت : 25 دقیقه– زبان فیلم : انگلیسی– کیفیت تصویر : ۴۸۰P– فرمت نمایش : Mp4

پیش زمینۀ داستانی ماجراهای «لاک‌پشت‌های نینجا» از این قرار است: مردی به نام «هاماتو یوشی» که استاد هنرهای رزمی (فنون نینجایی) است، بر اثر یک سری اتفاقات از گروه خود طرد شده و برای زندگی به دالانهای فاضلابی زیر شهر پناه می‌برد. مسبب این اتفاقات فردی به نام «اوروکو ساکی» بوده که همواره به هاماتو یوشی حسادت می‌ورزیده؛ ساکی کینه‌توز با دسیسه‌چینی، در ظاهر برای همیشه از دست رقیب دیرینه‌ خلاص می‌شود اما خوشبختانه همه چیز آنطور که او می‌خواهد پیش نمی‌رود. یوشی پس از مدتی اقامت در مجاری فاضلاب، تصمیم می‌گیرد برای همیشه در دالانهای زیر شهر باقی بماند. وی رفته رفته به شرایط جدید عادت کرده و به آرامشی نسبی می‌رسد. یوشی حالا به جای انسانها، موشهای فاضلابی را همدم و همنشین خود می‌بیند و به زندگی در کنار آنها خو می‌گیرد.

روزی از روزها، پسر بچه‌ای تُنگ در دست، از خیابان گذر می‌کند. داخل تنگ چهار لاک‌پشت کوچک است؛ چهار لاک‌پشتی که دست سرنوشت آینده‌ای حیرت‌انگیز برای آنها مقدر کرده. از قضا، تنگ از دستان پسر رها شده، به زمین می‌افتد و می‌شکند و چهار لاک‌پشتِ درون آن سر از فاضلاب در می‌آورند. هاماتو یوشی لاک‌پشت‌ها را پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد از آنها نگهداری کند.

روزها می‌گذرد تا اینکه یک روز هاماتو یوشی متوجه می‌شود که یک مادۀ شیمیایی مرموز در مجاری فاضلاب جاری شده و لاک‌پشت‌ها هم به آن آغشته شده‌اند. او بلافاصله تصمیم می‌گیرد ماده را از لاک‌پشت‌ها پاک کند غافل از اینکه خودش هم به آن آغشته می‌شود. مادۀ مرموز باعث می‌شود هاماتو یوشی به موجودی موش‌نما و لاک‌پشت‌ها به موجوداتی انسان‌نما تبدیل شوند. پس از مدتی، هاماتو یوشی نام مستعار «اسپلینتر» را برای خود اتخاذ می‌کند و تصمیم می‌گیرد مهارتهای رزمی را به لاک‌پشت‌ها بیاموزد. او نامهایی نیز برای لاک‌پشت‌ها انتخاب می‌کند: «لئوناردو»، «داناتلو»، «رافائل» و «مایکل‌انجلو» (همۀ این اسامی از نامهای هنرمندانِ ایتالیاییِ دورۀ رنسانس اقتباس شده‌اند). لئوناردو رنگ آبی را برای خود انتخاب می‌کند و با سلاح «کاتانا» (شمشیر مخصوص نینجاها) تحت تعلیم قرار می‌گیرد. داناتلو رنگ بنفش را بر می‌گزیند و آموزشهای مبارزه با سلاحی به نام «بو» (نوعی چوبدستی) را فرا می‌گیرد. رافائل با انتخاب رنگ قرمز، آموزشهای مخصوص سلاح «سای» (نوعی خنجر سه شاخه) را یاد می‌گیرد؛ و بالاخره، مایکل‌انجلو رنگ نارنجی را برای خود انتخاب می‌کند و آموزشهای مبارزه با سلاح «نانچیکو» را فرا می‌گیرد. به دنبال این جریانات، گروه «لاک‌پشت‌های نینجا» (که نام کاملتر آن «لاک‌پشتهای نوجوان جهش‌یافتۀ نینجا» است) شکل می‌گیرد.

اما از طرفی دیگر، اوروکو ساکی (رقیب و دشمن هاماتو یوشی) قدرت زیادی برای خود دست و پا می‌کند و گروهی از اشرار را موسوم به «دستۀ پیاده» (Foot Clan) گرد هم می‌آورد. اوروکو ساکی نام مستعار «شِرِدِر» را برای خود انتخاب کرده و اقدام به تربیت و استخدام جنگجویان و نینجاهای شرور می‌کند. نبرد خیر و شر بالا می‌گیرد. از طرفی شردر و هم‌پیمانانش به دنبال ایجاد آشوب و اغتشاش و فساد هستند و از طرف دیگر لاک‌پشت‌های نینجا برای مبارزه با اشرار به پا می‌خیزند.
 

سری اول مجموعۀ «لاک‌پشت‌های نینجا» در فاصلۀ بین سالهای 1987 تا 1996 میلادی تولید شد. این سری، حال و هوایی نسبتاً کودکانه داشت. بخش عمده‌ای از ماجراها به اتفاقات طنز و اغراق شده اختصاص یافته بود. منطق روایی داستانها نیز چندان قوی نبود و شخصیتها هویت کامل و جامعی نداشتند. با تمام این تفاسیر، این مجموعه با استقبال خوب مخاطبان همراه شد و زمینه را برای ساخت سری‌های بعدی آماده کرد.

نام اصلی Teenage Mutant Ninja Turtles (TMNT‪)
 کشور تولیدکننده آمریکا
 شرکت تولیدکننده موراکامی ولف اسونسن (Murakami Wolf Swenson) / (از سال 1987 تا 1992) آی‌دی‌دی‌اچ (IDDH) / (از سال 1987 تا 1992) فرد ولف فیلمز (Fred Wolf Films) / (از سال 1992 تا 1996) میراژ استودیوز (Mirage Studios) سرج لایسنسینگ (Surge Licensing)
 کارگردان یوشیکاتسو کاسای (Yoshikatsu Kasai) / (فصل 1)
 بیل ولف (Bill Wolf) / (فصلهای 2 تا 7) تونی لاو (Tony Love) / (فصلهای 8 تا 10)
 دورۀ پخش (نسخۀ اصلی) 1987 تا 1996 میلادی
 مدت زمان (هر قسمت) 22 دقیقه
 تعداد قسمت (کل) 193
 تعداد فصل 10
 ژانر حادثه‌ای، ماجرایی، کمدی

دیدگاهتان را بنویسید