سونی می‌گوید پلی استیشن ۵ وارد «مرحله آخر» عمر خود می‌شود

به نقل از معاون ارشد سونی

سونی می‌گوید پلی استیشن ۵ وارد «مرحله آخر» عمر خود می‌شود

پس از اینکه سونی گفت پلی استیشن ۵ تعداد ۵۴.۸ دستگاه در سراسر جهان فروخته، اعلام کرد که این کنسول به سمت «مرحله آخر چرخه عمر خود» می‌رود.

به گفته نائومی ماتسوکا، معاون ارشد سونی، این شرکت انتظار دارد که فروش این سیستم در سال آینده شروع به کاهش کند.

Matsuoka از طریق بلومبرگ گفت:

با نگاهی به آینده، PS5 وارد مرحله آخر چرخه عمر خود خواهد شد. به این ترتیب، ما تاکید بیشتری بر تعادل بین سودآوری و فروش خواهیم داشت. به همین دلیل، انتظار داریم که سرعت فروش سالانه سخت افزار PS5 از سال مالی آینده شروع به کاهش کند.

پلی استیشن ۵ برای اولین بار در نوامبر ۲۰۲۰ منتشر شد و به طور مداوم در طول نسل کنونی نسبت به کنسول‌های Xbox Series X|S فروش بیشتری داشته است. سونی اخیرا نسخه جدیدی از کنسول را با درایو دیسک جداشدنی منتشر کرد.

شایعاتی مبنی بر ساخت PS5 Pro از سوی سونی منتشر شده، اما این شرکت هنوز به چیزی اشاره نکرده است. طبق اسناد دادگاه سال گذشته، مایکروسافت انتظار دارد که پلی استیشن ۶ در سال ۲۰۲۸ عرضه شود.

پلی استیشن

یک نکته قابل ذکر است، در حالی که به نقل از ماتسوکا گفته می‌شود کنسول وارد «مرحله» آخر عمر خود می‌شود، گزارش عمومی که سونی منتشر کرده بیان می‌کند PS5 وارد «نیمه» دوم چرخه عمر خود می‌شود.

تنها طی سه ماه پایانی ۲۰۲۳، آمار فروش این کنسول ۸.۲ میلیون افزایش داشته که نسبت به همان دوره در سال ۲۰۲۲ حدود ۱ میلیون دستگاه بیشتر بوده است. همچنین مشخص شده که سونی تا بهار ۲۰۲۵ هیچ بازی بزرگی عرضه نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید