شبیه ساز PS3 روی پلی استیشن ۵؟ بعید به نظر می‌رسد

چندی پیش شایعه‌ای درباره پشتیبانی پلی استیشن ۵ از بازی‌های نسل هفتمی PS3 منتشر شده بود، اما به نظر می‌رسد که توسعه این شبیه ساز حتی برای سونی نیز دشوار باشد. 

محدودیت‌های تکنیکال مربوط به سل‌های پردازنده در کنسول پلی استیشن 3 ممکن است مانع از اجرای بازی‌های این کنسول به صورت کامل بر روی پلی استیشن 5 شود. این موضوع توسط کارشناسان Digital Foundry اعلام شده و احتمالا پردازنده سل با واحدهای پردازش SPU می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در سازگاری شود، چون به خوبی با پردازنده‌های مدرن x86 سازگار نیستند.

این موضوع ممکن است منجر به مشکلات در اجرا بازی‌هایی شود که از SPU استفاده زیادی می‌کنند. شبیه ساز RPCS3 که برای پی‌سی هم منتشر شده بود دقیقا با همین موضوع مشکل داشت. یکی از راه‌حل‌های ممکن، بازی‌هایی است که استفاده کمتری از SPU دارند، اما این راه‌حل معنای واقعی سازگاری با بازی‌های پلی‌استیشن 3 را از بین می‌برد.

شبیه ساز PS3

با این وجود بازی‌های محبوبی اول‌ شخصی به صورت کامل از پردازنده سل بهره‌برداری می‌کنند. به عنوان مثال، بازی Killzone 2 به خاطر همین مشکل احتمالا هرگز شبیه سازی نخواهد شد. از طرف دیگر برخی از بازی‌های پلی استیشن 3 ممکن است روی PS5 بهتر اجرا شوند و گرافیک بهتری هم داشته باشند.

در حال حاضر بازی‌های پلی‌استیشن 3 تنها از طریق استریم بر روی پلی‌استیشن 5 قابل بازی هستند، اما خیلی از طرفداران امیدوار به عرضه این شبیه ساز PS3 هستند.

دیدگاهتان را بنویسید