هر آن‌چه که باید از بازی Age of Empires 4 بدانید

نوستالژی دوران کودکی

آخرین بازی از سری محبوب Age of Empires حدود ۱۵ سال پیش عرضه شد و اکنون Relic Entertainment قرار است نسخه جدید این بازی استراتژیک را عرضه کند. بازی Age of Empires 4 یا همان «عصر فرمانروایان ۴» پنجشنبه، ۶ آبان منتشر خواهد شد.

با Age of Empires 4 بیشتر آشنا شویم


بازی Age of Empires 4

اگر از بازیکنان قدیمی درخواست کنید که لیست بهترین بازی‌های تمام ادوار خود را معرفی کنند، احتمال حضور یکی از بازی‌های سری ایج آو امپایرز در فهرست ارائه شده زیاد است. اولین بازی از این مجموعه استراتژیک محبوب سال ۱۹۹۷ عرضه شد که روی تاریخ بشریت از عصر حجر تا عصر آهن تمرکز داشت. بازی Age of Empires II نیز سال ۱۹۹۹ منتشر شد و بیشتر روی قرون وسطی متمرکز بود. از زمان عرضه Age of Empires 3 تقریبا ۱۵ سال می‌گذرد و این بازی نیز درباره استعمار آمریکا بود.

بازیکنان در بازی Age of Empires باید با استفاده از کارگران و واحدهای نظامی امپراطوری‌های تاریخی خود را مدیریت کنند. شما به عنوان بازیکن وظیفه دارید تا جمعیت اولیه خود را افزایش دهید، منابع جمع‌آوری کنید، حملات خود را برنامه‌ریزی کنید و در برابر حملات دشمنان از قلمرو خود دفاع کنید. بازی‌های این سری معمولا در حالت‌های داستانی یا چند نفره ارائه می‌شود و به صورت کلی برای پیروزی باید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید.

بازی Age of Empires 4 پس از مدت‌ها قصد دارد این سری را احیا کند و می‌توان انتظار داشت با استفاده از عناصر مدرن همان جادوی قدیمی را پیاده‌سازی کند. «کوین دافی» کارگردان بازی از استودیو Relic Entertainment عنوان می‌کند که این بازی جانشین معنوی Age of Empires 2 خواهد بود. بنابراین در چهارمین نسخه از این سری درست مانند بازی دوم شاهد دوران قرون وسطی و البته در مقیاس بزرگتری هستیم.

بخش داستانی بازی قصد دارد به بهترین نحو ممکن تاریخ انسان‌ها را نه تنها از طریق گیم‌ پلی، بلکه از طریق ارائه داستان و به سبک مستند بازگویی کند.

توسعه‌دهنده Age of Empires 4 را بشناسیم


بازی Age of Empires 4

سه بازی اول از سری Age of Empires توسط استودیو انسمبل (Ensemble Studios) ساخته شده که بازی‌های دیگری مانند Halo Wars و Age of Mythology را ساخته‌اند. این استودیو سال ۲۰۰۹ و پس از عرضه Age of Empires 3 منحل شد و اکنون ساخت چهارمین نسخه از این بازی به استودیو دیگری سپرده شده است.

بازی Age of Empires 4 در کنار ریمسترهای Definitive Edition این سری در حال توسعه است و نام استودیوهای Relic Entertainment و World’s Edge به عنوان توسعه‌دهندگان بازی اعلام شده است.

استودیو کانادایی Relic از سال ۱۹۹۷ کار خود را شروع کرده و تاکنون بازی‌های زیادی مانند Company of Heroes و Warhammer 40,000: Dawn of War را منتشر کرده‌اند. World’s Edge نیز یکی از بخش‌های استودیو بازی‌سازی ایکس باکس محسوب می‌شود که سال ۲۰۱۹ با هدف نظارت روی فرانچایز Age of Empires تاسیس شد.

گیم پلی Age of Empires 4 به چه صورت است؟


بازی Age of Empires 4

اولین تریلر گیم پلی بازی در رویداد X019 ایکس باکس منتشر شد که در آن شاهد مواردی مانند خرابی دیوارها و پرواز شاهین در بالای قلمرو بودیم و «آدام اسگرین» از World’s Edge عنوان می‌کند که تمام این موارد واقعی است و در بازی حضور دارند.

هرچند Age of Empires 4 جدیدترین نسخه این سری است اما همچنان عوامل مربوط به زمان‌های گذشته در آن دیده می‌شود. اهالی قلمرو شما همچنان باید چوب، غذا، طلا و سنگ جمع‌آوری کنند. همچنان نیاز دارید تا فناوری‌های جدیدی کشف کنید تا باعث پیشرفت تمدن خود شوید و همچنان باید تمدن خود را به ترتیب در دوران تاریکی، دوران فئودال، عصر قلعه و عصر شاهنشاهی پیش ببرید.

با وجود بسیاری از عناصر آشنا، بازی Age of Empires 4 ویژگی‌های جدید زیادی را ارائه می‌کند. یکی از نکات منفی بازی‌های قبلی عدم استفاده از دیوارها توسط سربازان تیرانداز بود، اما اکنون بازیکنان می‌توانند سربازان خود را روی دیوارها نیز قرار دهند. اکنون سربازان نیزه‌دار می‌توانند در برابر حملات سواره نظام به خوبی مقاومت کنند و سربازان کماندار می‌توانند برج‌های موقت بسازند. همچنین نیروهای «قهرمان» دیگر در بازی حضور ندارد اما این بار شاهد واحدهای پشتیبانی هستیم که سایر نیروها را در نبردها تقویت می‌کنند.

محاصره نقش مهمی در بازی دارد و مانند Age of Empires 2 درجه سربازان نقش مهمی در مبارزات بازی دارد و نیروهایی که سطح بالاتری دارند از مزیت بیشتری نیز برخوردار خواهند بود. نبردهای دریایی نیز در این بازی وجود دارند و توسعه‌دهندگان در تریلرهای ارائه شده اهمیت آن را نشان داده‌اند.

همچنین به جای حرکت سنتی از نقطه A به نقطه B در کوتاه‌ترین راه ممکن، بازی Age of Empires 4 اکنون سیستم حرکت جدید و واقع‌بینانه‌تری را معرفی می‌کند.

چه تمدن‌هایی در Age of Empires 4 وجود دارند؟


بازی Age of Empires 4

تاکنون مشخص شده است که ۸ تمدن مختلف در بازی Age of Empires 4 در دسترس خواهند بود که شامل انگلیس، چین، سلطان‌نشین دهلی، مغول، فرانسه، سلسله عباسی، امپراتوری مقدس روم و روسیه می‌شود. همچنین انتظار می‌رود پس از عرضه بازی شاهد تمدن‌های بیشتری باشیم.

این بار توسعه‌دهندگان بیشتر روی تنوع کار کرده‌اند. هرچند همچنان واحدهای نظامی مانند گذشته است اما تمدن‌ها تفاوت زیادی نسبت به بازی‌های قبلی خواهند داشت. به عنوان مثال؛ مغول‌ها می‌توانند تمام شهر را خود را به مکان دیگری منتقل کنند. آن‌ها همچنین به دلیل ماهیت عشایری خود از منابع سنگی استفاده‌های متفاوتی نیز می‌کنند.

در Age of Empires 4 شاهد جزئیات بسیار بیشتری نسبت به بازی‌های قبلی این سری خواهیم بود که تمام آن‌ها از نظر تاریخی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

Age of Empires 4 شامل ۴ کمپین تاریخی خواهد بود


بازی Age of Empires 4

پیش از این، بازی‌های Age of Empire روی شخصیت‌های تاریخی مانند ژاندارک (ژان دارک) تمرکز کرده بود و یا Age of Empire 3 بیشتر یک بازی داستان محور بود. این بار، ما شاهد چهار کمپین داستانی خواهیم بود که نگاه طولانی‌تری از تاریخ تمدن ارائه می‌کند.

به عنوان مثال در کمپین مربوط به نژاد نورمن‌ها، داستان با ویلیام فاتح آغاز می‌شود و در نهایت شاهد درگیری بین فرزندان او و سپس فرزندان آن‌ها خواهید بود.

کمپین‌های دیگر بازی نیز شامل جنگ صدساله با تمرکز روی ژاندارک و امپراتوری مغول و ظهور مسکو می‌شود که روی تمدن‌های اصلی و شکوفایی آن‌ها تمرکز خواهند داشت.

آهنگ‌ساز مشترک ایج آو امپایرز ۴ و ویچر ۳!


بازی Age of Empires 4

موسیقی‌های بازی Age of Empires از زمان‌های قدیمی حماسی بوده است و بسیاری از طرفداران قدیمی این مجموعه می‌توانند آن‌ها را به خاطر بیاورند. به نظر می‌رسد Age of Empires 4 نیز به سنت خود ادامه خواهد داد و این بار «میکولای استروینسکی» (Mikolai Stroinski) موسیقی این بازی را می‌سازد. اگر نام این آهنگساز برای شما آشنا به نظر می‌رسد، به این دلیل است که موسیقی بازی The Witcher 3: Wild Hunt را ساخته است.

به نظر می‌رسد هر یک از تمدن‌های بازی موسیقی مربوط به خود را داشته باشد که با وجود پیشرفت تمدن‌ها موسیقی‌ها نیز تغییر پیدا می‌کنند. نیروهای موجود در بازی نیز به زبان‌های خود صحبت می‌کنند که با پیشرفت تکامل پیدا می‌کند. به عنوان مثال شما متوجه زبان نیروهای انگلیسی در عصر تاریک نخواهید شد، اما با پیشرفت به سمت عصر امپراتوری کلمات آن‌ها به زبان انگلیسی مدرن نزدیک‌تر خواهد شد.

و بله! همانطور که در تریلرهای بازی شاهد آن بودیم؛ زبان فارسی نیز بخشی از سلسله عباسی خواهد بود.

سیستم مورد نیاز Age of Empires 4


بازی Age of Empires 4

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Age of Empires 4:

سیستم عاملویندوز ۱۰ ۶۴ بیت
پردازندهIntel Core i5-6300U یا AMD FX-6300
کارت گرافیکIntel HD Graphics 520 یا AMD Radeon R7 240
رم۸ گیگابایت
فضای مورد نیاز۵۰ گیگابایت

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Age of Empires 4:

سیستم عاملویندوز ۱۰ ۶۴ بیت
پردازنده
Intel Core i5-4670K 3.4GHz یا AMD Ryzen 5 1600
کارت گرافیکAMD Radeon RX 570 یا Nvidia GeForce 970
رم۱۶ گیگابایت
فضای مورد نیاز۵۰ گیگابایت

آیا بازی برای کنسول‌ها نیز عرضه خواهد شد؟


بازی Age of Empires 4

متاسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعاتی درباره عرضه بازی Age of Empires 4 روی کنسول‌های ارائه نشده است. با این وجود، تیم توسعه‌دهنده احتمال وجود پورت کنسول بازی را در آینده رد نکرده‌اند.

از طرفی دیگر بازی‌های Age of Empires همیشه روی پی‌سی منتشر شده اما می‌دانیم که استراتژی جدید مایکروسافت می‌تواند باعث عرضه بازی روی کنسول‌ها نیز شوید.

دیدگاهتان را بنویسید