کاربران پلی استیشن بازی‌ دیجیتالی را به بازی‌ فیزیکی ترجیح می‌دهند ، رشد بازار دیجیتالی ادامه دارد

سال ۲۰۲۰ برای سونی و پلی استیشن 4 بسیار موفقیت‌آمیز بود و بازی‌های انحصاری این کنسول در بازار عملکرد بسیار خوبی داشتند.

با توجه به فروش بسیار خوب پلی استیشن ۵، انتظار می‌رود که محبوبیت این برند در سال جاری بیشتر نیز شود. البته به نظر می‌رسد که بیشتر موفقیت‌های سونی در یک بازار جدیدتر صورت گرفته است.

تا سال پیش بیش از ۱.۵۷۷ میلیارد بازی روی پلی استیشن ۴ خریداری شده است. سونی توضیح می‌دهد که بیشتر این بازی‌ها به صورت دیجیتالی خریداری شده و سهم بازار فیزیکی کاهش یافته است.

در سال گذشته ۶۵% از کل بازی‌‌های پلی استیشن 4 به صورت دیجیتالی خریداری شده‌اند و این موضوع نشان دهنده رشد ۱۲% نسبت به سال ۲۰۱۹ است. سال پیش ۳۳۸.۹ میلیون بازی روی پلی استیشن ۴ به فروش رسیده است که ۲۲۰ میلیون واحد از آن‌ها دیجیتالی بود.

پلی استیشن 4

پاندمی ویروس کرونا را می‌توان اصلی‌ترین دلیل افزایش سهم بازار دیجیتالی دانست. با این وجود سرویس‌های پلی استیشن نیز در این زمینه تاثیر گذار بوده‌اند. به عنوان مثال سرویس‌ پلی استیشن پلاس به صورت ماهانه سه بازی رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سونی برای ماه میلادی آینده نیز سه بازی بتلفیلد ۵، Wreckfest: Drive Hard, Die Last و Stranded Deep  را رایگان کرده است.

همچنین ورژن کاملا دیجیتالی پلی استیشن ۵ نیز نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد بازار دیجیتالی است. با این وجود تصمیم سونی برای بستن فروشگا‌ه‌های پلی استیشن ۳، پلی استیشن ویتا و پی‌اس‌پی بسیار عجیب بود. البته سونی در ادامه از تصمیم خود عقب نشینی کرد و تنها فروشگاه پی‌اس‌پی را از دسترس خارج می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید