۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند

بعد از گذشت ۱۰ سال کمتر بازی‌ای به GTA V می‌رسد!

زمانی که این متن را می‌خوانید، ۱۰ سال از انتشار GTA V می‌گذرد و تا حالا شاهد این بازی روی نسل هفتم، هشتم و نهم بوده‌ایم. همان ۱۰ سال پیش هم این بازی، فوق‌العاده جذاب و پرجزئیات طراحی شده بود و همین الان هم زمانی که آمار فروش بازی‌های ماهانه منتشر می‌شود، GTA V بالاخره یکی از جایگاه‌های ۱ تا ۱۰ را به خودش اختصاص داده است. با اینکه نسخه بعدی این بازی هنوز به صورت رسمی منتشر نشده و همگی بی‌صبرانه منتظر این خبر هستیم، با هم در این مقاله به سراغ ۱۰۰ نکته‌ای از جی تی ای وی می‌رویم که هم‌چنان حتی در اکثر بازی‌های سال ۲۰۲۳ هم شاهد این نکات نیستیم؛ با زرین پخش هنر همراه باشید.

۱. زمانی که مرحله‌ای را پشت سر هم ببازید یا موفق نشوید که آن را رد کنید، دیالوگ‌هایی که قبل از شروع آن مرحله برای شما گفته می‌شود هربار متفاوت هستند و هرچه در آن مرحله بیشتر ببازید، راهنمایی‌های شخصیت‌های بازی به وسیله دیالوگ‌ها بیشتر می‌شوند!

۲. در بازی شما می‌توانید کفش‌های مختلفی به پا کنید و یکی از خاص‌ترین آن‌ها دمپایی‌های لا انگشتی هستند که هنگام دویدن و راه رفتن به راحتی می‌توانید ببینید که به پای کاراکتر شما نچسبیده‌اند و کف پای کاراکتر شما هنگام راه رفتن کاملا مشخص است.

۳. وقتی به داخل آب قدم بگذارید، به یکباره تمام لباس‌های شما خیس نمی‌شوند و تنها بخشی از لباس شما خیس می‌شود که با آب در تماس باشد.

۴. در فرودگاه افراد زیادی را می‌بینید که منتظر تاکسی هستند و اگر تاکسی وجود داشته باشد، برای NPCهای بازی می‌ایستد ولی اگر در همین حین جای او سوار تاکسی شوید، عصبانی شده و سر شما داد می‌کشند و حتی ممکن است که با شما درگیر شوند.

۵. تنها سارق لوس سانتوس شما و گروهتان نیستید و این احتمال وجود دارد که به سراغ سرقتی بروید که شخصیت‌های دیگری از قبل برای آن نقشه کشیده باشند.

۶. مایکل زمانی که با روان‌پزشک خود رو به رو شود، اتفاقاتی که شما با این شخصیت رقم زده باشید را شروع به تعریف کردن می‌کند، به طور مثال اگر با ماشین به آدمی برخورد کرده باشید وقتی با دکتر ملاقات کنید، مایکل دقیقا این حوادث را برای روان‌پزشک خود تعریف می‌کند.

۷. اگر در دریا بیش از حد نقشه شنا کنید، یا غرق می‌شوید یا توسط حیوانات مختلف مورد حمله قرار می‌گیرید.

۸. اگر با شخصی پای تلفن صحبت کنید و بعد از تمام شدن مکالمه دوباره به او زنگ بزنید، به شما می‌گوید که همین الان با شما صحبت کرده است.

۹. لامار در ابتدای بازی درباره موهای فرانکلین نظر می‌دهد و در ادامه بازی، اگر شما مدل موهای خود را عوض کنید، نسبت به موهای شما نظر می‌دهد و دلیل عوض کردنش را از شما می‌پرسد.

۱۰. گاز دادن هنگام گرفتن ترمز ماشین، می‌تواند مواد آتش‌زا را روشن کند.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۱۱. در کاخ‌های واین‌وود، معمولا پارتی‌های زیادی برگزار می‌شود و اگر شما به این مکان‌ها قدم بگذارید و از دیگران بدون اجازه عکس بگیرید، به شما توهین کرده و حتی ممکن است با شما درگیر بشوند.

۱۲. اگر در خیابان، با ماشین خود راه را ببندید، راننده‌های پشت سر شما شروع به بوق زدن می‌کنند و به شما فحش می‌دهند.

۱۳. ترور در طول بازی موسیقی‌های خاصی را گوش می‌دهد و اگر شما این شخصیت را مجبور کنید تا آهنگی که دوست ندارد را گوش کند، شروع به فحاشی می‌کند و در نهایت خودش آهنگ را عوض می‌کند.

۱۴. اگر طی مدت زمانی خاص شخصیت شما در بازی شروع به دویدن یا حرکات ورزشی کند، عرق کرده و کم کم لباس‌هایی که به تن دارد را خیس می‌کند، حتی در مراحل سرقت این مورد کاملا مشخص است.

۱۵. اگر به سر و وضع ماشین خود خیلی برسید و آن را شخصی‌سازی کنید، زمانی که جایی توقف کنید، مردم شهر شروع به تعریف از ماشین شما می‌کنند و حتی از ماشین شما عکس می‌اندازند.

۱۶. اگر به زن مایکل با ماشین برخورد کنید، هم مایکل و هم زنش دیالوگ‌های متفاوتی را نسبت به شخصیتی که انتخاب کردید (بین ۳ شخصیت انتخابی بازی) ارائه می‌دهند و حتی کمی بعد زن مایکل پیامکی برای شما می‌فرستد تا هزینه‌های بیمارستان او را پرداخت کنید.

۱۷. اجراهای زنده خیابانی زیادی در بازی وجود دارند و اگر شما از آن‌ها عکس بگیرید ولی کمکی از نظر مالی به آن‌ها نکنید، از دست شما عصبانی می‌شوند.

۱۸. حتی شخصیت‌هایی که اجرای خیابانی دارند ممکن است تماسی دریافت کنند و اگر حین اجرا باشند بسیار عصبانی می‌شوند.

۱۹. شما می‌توانید از شکارهایی که می‌کنید عکس بگیرید و به مخاطب‌های داخل گوشی‌تان، عکسش را بفرستید تا هر شخصیت بنا بر صفاتی که دارد کامنتی برای شما بفرستد.

۲۰. اگر به سمت کوه‌های چیلیاد رفته باشید، افراد زیادی را بالای کوه می‌بینید که از نقاط مختلف ارتفاعات در حال عکس‌برداری هستند.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۲۱. آماندا، همسر مایکل را می‌توانید در یک سایت بازی کلاه‌برداری در اینترنت پیدا کنید.

۲۲. وقتی در حال جست‌وجو در اینترنت هستید، به نشانگر موس حتما دقت کنید چرا که با دنیای واقعی تفاوت زیادی دارد!
۲۳. وقتی درهای ماشین باز باشد& در حالت اول شخص چراغ روشن ماشین را می‌توانید ببینید.

۲۴. مرحله‌ای در بازی به نام Lifeinvader وجود دارد که برای رد کردن این مرحله باید لباس مخصوصی بخرید و برای این کار به فروشگاه می‌روید و از فروشنده کمک می‌خواهید تا لباسی مخصوص جلسه به شما ارائه دهد. بعد از تمام کردن مرحله اگر باز به این مکان سر بزنید، فروشنده از شما درباره روند جلسه می‌پرسد که آیا خوب پیش رفت یا نه.

۲۵. اگر پلیس دنبال شما بیفتد و با آن‌ها درگیر شوید ولی درنهایت موفق بشوند تا شما را دستگیر کنند، بعد از آزادی می‌توانید کبودی‌ها و زخم‌های روی صورت و بدن شخصیت‌ها را مشاهده کنید.

۲۶. صدای موتور هر ماشین علاوه بر اینکه منحصر به فرد است، نسبت به فشاری که شما به دکمه دسته بازی وارد می‌کنید، کم و زیاد می‌شود.

۲۷. اگر سوار بر ماشینی اسپورت پشت چراغ قرمز باشید و ماشین اسپورت دیگری هم کنار شما باستید، با به صدا درآوردن صدای موتور ماشین و سبز شدن چراغ می‌توانید با او مسابقه دهید.

۲۸. اگر حرکات غیرعادی از شما در شهر سر بزند، مثلا یک دفعه شروع به سرقت کنید، مردم شروع به گرفتن عکس و فیلم از شما می‌کنند.

۲۹. اگر به ماشینی لگد بزنید، دقیقا همان قسمت غر می‌شود.

۳۰. اگر باران در بازی ببارد، NPCها شروع به گرفتن بالای سرشان با دست‌هایشان می‌کنند یا به مکان‌هایی می‌روند که باران نمی‌بارد.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۳۱. اگر وارد تونل شوید، جی پی اس و مسیریاب شما خاموش می‌شود.

۳۲. اگر پشت سر خانمی در شهر بازی شروع به راه رفتن کنید و آن‌ها را تعقیب کنید، کم کم به شما مشکوک می‌شوند و قدم‌های سریع‌تری برمی‌دارند.

۳۳. پیام صوتی انتظار موبایل برخی از شخصیت‌های بازی، متناسب با زمان و کاری که در حال انجامش هستند، عوض می‌شود.

۳۴. اگر با ماشین روی جنازه‌ای بروید و شروع به گاز دادن کنید، حجم عظیمی از خون پشت ماشین شما اسپری می‌شود.

۳۵. ماشین‌های قدیمی به خاطر وجود ترمز‌های قدیمی‌تر دیرتر متوقف می‌شوند.

۳۶. شکل ماه در آسمان بسته به روز و تاریخ عوض می‌شود و حتی روشنایی آن تغییرپذیر است.

۳۷. اگر در هنگام رانندگی به عقب نگاه کنید، شخصیت در حال رانندگی به آینه وسط ماشین نگاه می‌کند تا بتواند عقب را ببیند.

۳۸. شما حتی در بازی می‌توانید تنظیمات موبایل خودتان را هم عوض کنید، مثلا می‌توانید صدای زنگ زدن را قطع کنید و هنگام دریافت تماس گوشی شما فقط می‌لرزد.

۳۹. اگر در ون هر سه شخصیت بازی حضور داشته باشند و یکی از آن‌ها دیالوگی را بگوید که بقیه دوست نداشته باشند، در حالت اول شخص می‌توانید ببینید که بقیه شخصیت‌ها ادای او را درمی‌آورند و حرفایش را به مسخره زمزمه می‌کنند.

۴۰. اگر مرحله‌ای در بازی وجود داشته باشد که هر ۳ شخصیت امکان آغازکردنش را داشته باشند، بسته به اینکه با کدام شخصیت مرحله را شروع کنید، دیالوگ متفاوتی را هم دریافت می‌کنید.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۴۱.اگر به اسلحه‌فروشی که اول بازی رفتید برگردید، فروشنده شما را شناسایی کرده و با شما درباره اولین خریدتان شروع به گفت و گو می‌کند. و نظرتان را می‌پرسد.

۴۲. اگر در حین رانندگی، ناگهانی ترمز کنید، هم راننده و هم سرنشینان خودرو به سمت جلو پرتاب می‌شوند و حتی درباره رانندگی‌تان نظر می‌دهند.

۴۳. در هنگام درگیری با پلیس‌های بازی، اگر به پای افسری شلیک کنید و او را زمین‌گیر کنید، این امکان وجود دارد که افسر سالمی به کمکش بیاید و او را به عقب بکشد.

۴۴. اگر در گل‌ولای و خاک رانندگی کنید، پشت ماشین شما به وضوح کثیف می‌شود.

۴۵. در هنگام پرواز، این احتمال وجود دارد که پرنده‌ای با هواپیما برخورد کند و یا حتی به درون موتور هواپیما کشیده شود.

۴۶. اگر به عنوان ترور یا فرانکلین، از ماشین‌های مایکل استفاده کنید، به شما زنگ می‌زند و پشت تلفن کلی داد بر سر شما می‌کشد.

۴۷. دی‌جی‌های زیادی در پارتی‌های بازی وجود دارند و بسته به اینکه صبح، ظهر یا شب باشد، دیالوگ‌های متفاوتی دارند. به طور مثال اگر صبح باشد به شما می‌گویند با این آهنگ صبح خوبی براتون آرزومندم!

۴۸.اگر با ماشین به سمت کوه‌ها حرکت کنید، برخی از سیگنال‌های رادیویی ماشین شما قطع می‌شود.

۴۹. بسته به اینکه سمت راست یا چپ ماشین در حال رانندگی هستید، ویبره مختلفی از طریق دسته بازی حس خواهید کرد.

۵۰. ماشین‌های داخل بازی، هم نور پایین و هم نور بالا دارند.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۵۱. در ساحل، ممکن است سگی را ببینید که برای خود در حال چرخیدن است و اگر کمی در آن مکان بمانید، زنی از شما درباره سگ گمشده‌اش می‌پرسد.

۵۲. وقتی باران شروع به باریدن کند، چاله‌های داخل بازی به مرور زمان پر از آب می‌شوند.

۵۳. اگر سر کاراکتر بازی را از ته بتراشید یا ریش‌هایش را بزنید، می‌توانید ببینید که به مرور زمان مو و ریش‌هایش دوباره شروع به رویش می‌کنند.

۵۴. شخصیت‌های غیرقابل کنترل بازی، پارک دوبل بلدند و می‌توانید در نقاط مختلف شهر ببینید که این کار را انجام می‌دهند. البته شخصیت‌هایی هم وجود دارند که با این مساله به مشکل برمی‌خورند و نمی‌توانند پارک دوبل بزنند.

۵۵. ترور، مایکل و فرانکلین گوشی‌های مختلفی از برند‌های مخلتف دارند. گوشی ترور یک گوشی با سیستم عامل ویندوز، گوشی مایکل سیستم عامل اندروید و گوشی فرانکلین سیستم عامل iOS دارد.

۵۶. اگر فرانکلین بیش از حد نوشیدنی بخورد، در حالتی که مست شده باشد، شروع به توصیف احساساتش می‌کند، به طور مثال زمانی که هیچ دوستی نداشته باشد را توصیف می‌کند و از این کار بدش می‌آید.

۵۷. شایعه حضور پاگنده در GTA V بسیار زیاد است و حتی در یکی از مراحل با دوربین رایفل فرانکلین می‌توانیم آن را به خوبی ببینیم، حتی در خانه لستر پر از اکشن‌فیگور‌ شخصیت‌های مختلفی است که روی یکی از آن‌ها لیبل پاگنده زده شده است.

۵۸. جت‌ها در هوا رد سفیدی از خودشان درست مانند واقعیت به جا می‌گذارند.

۵۹. اگر شیشه پنجره‌ای را بشکنید و روی تکه‌ها شروع به راه رفتن کنید، صدای تکه‌های شیشه خرد شده را راحت می‌شنوید.

۶۰. ماشین‌ها بسته به اینکه از چه نوعی هستند، پیش‌رانه و دیفرانسیل جلوی مختلفی دارند که همگی درست مانند واقعیت طراحی شده‌اند.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۶۱. زمانی که کاراکتر شما خیس شده باشد، هنگام راه رفتن و دویدن، صدای غیژ غیژ کفش‌هایش را می‌توانید به وضوح بشنوید تا زمانی که کامل خشک شوند.

۶۲. اگر به تنیس بازی‌کردن NPCها دقت کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها از تمام قوانین بازی تنیس پیروی می‌کنند و یک بازی کامل را انجام می‌دهند.

۶۳. اگر هنگام رانندگی با فرانکلین، سگش یعنی چاپ هم همراهش باشد، به مرور زمان نکات جدیدی یاد می‌گیرد، به طور مثال زمانی که ماشین را پارک کنید، زودتر از شما پیاده شده و در ماشین را برای شما باز می‌کند.

۶۴. اگر به باک ماشینی شلیک کنید، شروع به سوراخ شدن می‌کند و رد بنزین از خود روی زمین به جا می‌گذارد که قابل اشتعال است.

۶۵. هنگام شب، ماشین‌های سنگین را می‌توانید در نقاطه مختلفی از نقشه مشاهده کنید که بار جا به جا می‌کنند.

۶۶. اگر مدت خاصی بی‌حرکت بایستید، کاراکتر شما به حالت اول شخص درآمده و شروع به دیدن نقاط مختلف می‌کند.

۶۷. اگر شب با خانه‌ای تصادف کنید و سر و صدا ایجاد کنید، صاحب خانه از خواب بیدار شده و چراغ‌های خانه را روشن می‌کند.

۶۸. اگر با ماشین نزدیک افراد خلاف شوید تا آن‌ها را سوار کنید اما در آن نزدیکی، ماشین پلیسی باشد، آن‌ها سوار ماشین شما نمی‌شوند و طوری رفتار می‌کنند که انگار شما را اصلا نمی‌شناسند.

۶۹. سایت LifeInvader که همان فیس‌بوک بازی محسوب می‌شود کلی کاربر دارد که در طول زمان، حساب‌های کاربری آن‌ها به روز و کامل‌تر می شود.

۷۰. در واین‌وود تور اتوبوسی وجود دارد که اگر سوارش شوید، شما را در کل شهر می‌گرداند و حتی درباره هر مکان دیالوگ‌های کاملی به شما می‌دهد که بیشتر شما را با آن مکان آشنا کند.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۷۱. ترور تتویی با عنوان RIP Michael روی بدن خود دارد!

۷۲. می‌توانید در بوته‌ها قایم شوید تا پلیس رد شما را گم کند.

۷۳. در بازی، کلی افراد وجود دارند که در اینترنت درباره زندگی سخت خود نوشته‌اند و به پول نیاز دارند تا هزینه مدرسه و خانه خود را بپردازند.

۷۴. اگر در هنگام شب با چراغ خاموش شروع به رانندگی کنید، افراد لاین مقابل با نور بالا به شما هشدار می‌دهند.

۷۵. اگر با ماشین شخصیت‌های مختلف به حیوانات برخورد کنید، آن‌ها با دیالوگ‌هایی کاملا شخصی‌سازی شده نسبت به رانندگی شما نظر می‌دهند.

۷۶. اگر در گروواستریت به یکی از افراد باند حمله کنید، بعد از مدتی کل افراد آن باند به سمت شما هجوم می‌آورند.

۷۷. اگر شخصیتی خوابیده باشد، صورتش حالت‌های مختلفی به خود می‌گیرد.

۷۸. با توجه به اینکه در چه مکانی حضور دارید، افکت‌های مختلفی به موسیقی‌های بازی افزوده می‌شود، به طور مثال اگر شخصی در ماشین خود آهنگ گوش می‌دهد، افکت روی آن آهنگ وقتی که بیرون از ماشین هستید و زمانی که سوار ماشین هستید کاملا متفاوت است.

۷۹. وقتی که فرانکلین اولین بار به خانه جدیدش نقل مکان کند، خانه‌اش پر از جعبه‌های خالی است ولی با پیشرفت در طی مراحل بازی، آیتم‌های زیادی به خانه او مثل مبلمان و تلویزیون بزرگ اضافه می‌شود.

۸۰. در پیش‌درآمد بازی، چون چند سال قبل را روایت می‌کند، گوشی مایکل یک گوشی هوشمند نیست و خیلی قدیمی به نظر می‌رسد.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۸۱. اگر پلیسی با ماشین دنبال شما باشد و شما به هر نحوی ماشینش را از کار بیندازید، او به نزدیک‌ترین ماشینی که نگاه کند دستور می‌دهد تا راننده پیاده شده و با آن ماشین به تعقیب شما می‌پردازد.

۸۲. اگر چندبار یک مرحله را شکست بخورید، می‌توانید آن بخش را کامل رد کنید.

۸۳. در هنگام شب، وقتی به ساحل سر بزنید، کمپ‌های مختلفی را می‌توانید ببینید که با آتش نورانی شده‌اند و هر کدام دیالوگ‌های منحصر به فرد خود را دارند.

۸۴. شما می‌توانید هم‌زمان با دو شخص از بین ۳ شخصیت بازی ارتباط داشته باشید و فعالیت‌های مختلفی مثل دیدن فیلم در سینما و گلف‌بازی کردن را باهم تجربه کنید که ترکیب هر ۲ شخصیت دیالوگ‌های منحصر به فرد خود را دارد.

۸۵. بعد از گذشت مقداری از بازی، ترور عروسک رسپری را به کابوت جلوی ماشین خود می‌بندد.

۸۶. هر ماشین داخل بازی، طراحی داخلی منحصر به فردی دارد.

۸۷. اگر به طور هم‌زمان ورزش‌های مختلفی انجام دهید، میزان قدرت جسمانی شما سریع‌تر رشد می‌کند.

۸۸. اگر در ریل راه آهن قرار گرفته باشید و قطار در حال نزدیک شدن باشد، آنقدر شروع به بوق زدن می‌کند تا شما از سر راهش کنار بروید.

۸۹. اگر در بازی به مترو سر بزنید، متوجه می‌شوید که هر قطار، صدای خاص و مسافران خاص خود را دارد و تکراری در رفتار آن‌ها وجود ندارد.

۹۰. اگر به کسی که عینک بر چشم دارد، ضربه‌ای به سرش وارد کنید، عینک از چشمان او می‌افتد.

۱۰۰ نکته برتر از GTA V که شما را شگفت‌زده می‌کنند - ویجیاتو

۹۱. اگر به عنوان مایکل با همسرش بیشتر وقت بگذرانید، دید او نسبت به شما عوض شده و دیالوگ‌های او به کلی عوض خواهند شد.

۹۲. اگر به طور دائم از یک فروشگاه سرقت انجام بدید، دفعه بعدی که به آن مکان سر بزنید، فروشنده شما را شناسایی می‌کند و پلیس در آن مکان حضور خواهد داشت.

۹۳. اگر هنگام رانندگی با تلفن همراه صحبت کنید، نمی‌توانید چراغ‌های ماشین را خاموش و روشن کنید چرا که دست‌های شما پر هستند.

۹۴. در زمانی که سطح تحت تعقیب شما بالا باشد، پلیس‌ها دیگر فریاد نمی‌کشند و با دست تنها اشاره می‌کنند.

۹۵. اگر عابرین پیاده هنگام عبور از خیابان با چراغ زرد رو به رو شوند، شروع به دویدن می‌کنند تا سریع‌تر به آن طرف خیابان برسند.

۹۶. اگر با مایکل به داخل خانه بروید در حالی که خیس باشید، همسرش، آماندا سرش فریاد می‌کشد.

۹۷. اگر به خانه یکی از شخصیت‌های بازی شلیک کنید، به شما پیامی می‌دهد که بسیار عصبانی است.

۹۸. اگر دشمنی مدتی به شما شلیک نکند، از رادار شما ناپدید می‌شود حتی اگر در آن مکان حضور داشته باشد.

۹۹. بعضی از چراغ‌ها به حرکات حساس هستند و تنها هنگام عبور شما در آن مکان روشن خواهند شد.

۱۰۰. اگر شخصی روی صندلی نشسته باشد و شما به صندلی لگد بزنید، صندلی از زیر او درآمده و آن شخص زمین می‌‌خورد.

دیدگاهتان را بنویسید