نحوه انتقال فایل بازی‌ ها از PS4 به PS5

ps4 to ps5
در این پست (نحوه انتقال فایل بازی‌ ها از PS4 به PS5) با ما همراه باشید.

یکی از دغدغه های مهم کاربران کنسول های جدید این است که چگونه می توان فایل بازی‌های خود در کنسول قدیمی تر ( PS4 ) را به کنسول جدیدتر ( PS5 ) انتقال داد. حال شرکت سونی برای این مشکل، راه کارهایی ارائه کرده و چندین روش برای انتقال فایل ها از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 مطرح نموده که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

۱. انتقال از طریق شبکه

یکی از بهترین راه ها برای انتقال داده های PS4 به PS5 شما اتصال آنها به شبکه و استفاده از ابزار انتقال PS5 است.

برای این کار ابتدا باید PS4 و PS5 خود را روشن کنید و آنها را به شبکه خانگی متصل کنید.

برای بهترین عملکرد، می بایست هر دو کنسول را با کابلهای اترنت (LAN) مخصوص خود به روتر خود متصل کنید. اگر این امکان وجود ندارد، می توانید هر دو دستگاه را به Wi-Fi متصل کنید، سپس PS4 خود را با استفاده از کابل اترنت به PS5 خود متصل کنید. این کار سرعت را به همان سرعتی که هر دو به شبکه شما متصل شده اند ارائه می دهد.

پس از آماده شدن هر دو سیستم، مراحل ذیل را طی کنید:

  • در بخش تنظیمات کنسول PS5 خود به مسیر Settings > System > System Software > Data Transfer > Continue بروید .
  • حالا کنسول PS4 مورد نظر برای انتقال دیتا را انتخاب کنید.
  • شما یک پیغام مبنی بر ” آماده شدن برای انتقال داده ها ” در PS5 مشاهده خواهید کرد. پس از ظاهر شدن ، دکمه پاور را در PS4 نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید.
  • بعد از اینکه سیستم های شما یکدیگر را شناختند، دیتاهایی را که می خواهید از PS4 به PS5 منتقل کنید را انتخاب کنید. ابتدا می توانید ذخیره داده (save data) و به دنبال آن داده بازی (game data) را انتخاب کنید.
  • زمان انتقال را که نشان می دهد مرور کنید، سپس Start Transfer را بزنید.
  • منتظر بمانید تا انتقال انجام شود. پس از راه اندازی مجدد سیستم ، آماده استفاده از داده های منتقل شده در PS5 خود هستید. بعد از این ممکن است بعضی از بازی ها همچنان در پس زمینه بارگیری شوند.

۲. نحوه اجرای دیسک های بازی PS4 در PS5

اگر نسخه استاندارد PS5 را با درایو دیسک دارید ، می توانید به راحتی یک دیسک PS4 را وارد کنید تا آن بازی را روی PS5 خود نصب و اجرا کنید. ولی باید دوباره آن را در هارد خود نصب کنید و هرگونه به روزرسانی موجود را برای آن نصب کنید. هر زمان که بازی دیسک انجام می دهید، باید دیسک PS4 را در کنسول خود قرار دهید.

تا زمانی که این بازی جزو معدود عناوین موجود در لیست SONY فقط برای PS4 نیست، باید به خوبی کار کند. متاسفانه اگر نسخه Digital PS5 دارید، بدلیل پشتیبانی نکردن این مدل کنسول PS5 از دیسک، نمی توانید از دیسک های PS4 در کنسول پلی استیشن 5 خود استفاده کنید.

۳. اجرای بازی های PS4 (ذخیره شده در هارد اکسترنال) در PS5

اگر بازی های PS4 شما در هارد اکسترنال می باشد می توانید آن بازی ها را در کنسول پلی استیشن ۵ خود اجرا نمایید. در نتیجه، اگر با یک هارد اکسترنال به PS4 خود متصل هستید، می توانید به سادگی آن را از PS4 خود جدا کرده و به PS5 متصل کنید تا بلافاصله به آن عناوین یا لیست بازی ها دسترسی پیدا کنید.

اطمینان حاصل کنید که PS4 خود را خاموش کنید یا به سیستم بگویید که قبل از جدا کردن دستگاه ذخیره سازی، استفاده از آن را متوقف کند. برای این کار ، دکمه PS را روی کنترل کننده خود نگه دارید تا منوی سریع باز شود ، سپس Sound/Devices > Stop Using Extended Storage را انتخاب کنید .

از آنجا که بازی های شما از قبل در حافظه خارجی USB ذخیره شده است، برای اجرای آنها نیازی به نصب مجدد نمی باشد.

۴. نحوه بارگیری بازی های دیجیتالی PS4 در PS5

در PS5 خود می توانید هر بازی دیجیتال PS4 را که در فروشگاه پلی استیشن دارید، از جمله عناوین موجود در کتابخانه خود از PlayStation Plus دانلود کنید.

برای انجام این کار ، فقط مطمئن شوید که در PS5 خود به همان حساب یا اکانت وارد شده اید. به Game Library ( کتابخانه بازی ) (واقع در سمت راست انتهای منوی اصلی) رفته و همه عناوینی را که به صورت دیجیتال متعلق به شماست، خواهید دید. بر حسب علاقه تان یکی را انتخاب و سپس گزینه Download را انتخاب نمایید. می توانید پس از نصب روی کنسول، آن را اجرا کنید.

همچنین میتوانید از دکمه Filter در سمت چپ استفاده کنید تا فقط عناوین بازی PS4 خود را نمایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید