بازی موبایلی The Bonfire 2؛ یک استراتژی مینیمال شاهکار

با یکی از زیبا‌ترین بازی‌های موبایلی آشنا شوید

باید قبول کرد که بازی‌های موبایلی به درجه‌ای از جذابیت رسیده‌اند که نمی‌توان به همین راحتی آن‌ها را نادیده گرفت. بازی‌هایی که در کمال سادگی، تجربه‌ای به یادماندنی را برای مخاطبان موبایلی پدید آورده‌اند و تجربه‌شان هنوز هم می‌تواند سرگرم کننده باشد. اما چیزی‌که صنعت بازی‌های موبایلی را متفاوت‌تر از دیگر عناوین ویدیویی کرده، بازی‌های مستقلی است که تبدیل به شاهکارهایی شده‌اند که می‌توانند تا مدت‌ها در ذهن شما باقی بمانند. شاهکارهایی که شاید به اندازه دیگر بازی‌های موبایلی سر و صدا نکرده باشند، اما باور کنید که گنجیه‌هایی فراموش شده هستند.

قرار نیست که بازی‌های موبایلی را تنها در عناوین بتل رویال و بازی‌های ریسینگ بزرگ خلاصه کنیم. گاهی می‌توان در دل پلتفرم موبایل، بازی‌هایی را پیدا کرد که خلاقیت را یکبار دیگر معنا کرده‌اند و رنگ و بویی جدید را به مارکت بازی‌های موبایلی بخشیده‌اند. استودیوی‌هایی مستقل که رویاهای بزرگی برای تبدیل شدن به افسانه‌هایی جاودان را در سر دارند و المان‌هایی که بی‌پروا به دنبال تبدیل این رویاها به واقعیت هستند؛ از جمله دلایلی‌اند که بازی‌های مستقل موبایلی را بسیار دوست داشتنی‌تر از آنچه که فکر می‌کنید کرده‌اند.

بد نیست که هر از چندگاهی، پایمان را روی ترمز ماشین بازی‌های بزرگ و پر سر و صدا فشار دهیم و برای چند لحظه‌ای هم که شده؛ خودمان را مهمان ساحل بازی‌های مستقل و آرامش‌بخش موبایلی کنیم و از منظره آن‌ها لذت ببریم. اگر به دنبال عناوینی هستید که بعد از یک روزکاری سخت خسته‌کننده، شما را راهی سرزمین‌های فانتزی و دنیاهای رنگی کنند؛ در ادامه مطلب همراه ما باشید. زیراکه می‌خواهیم شما را با یکی از دوست داشتنی‌ترین بازی‌های موبایلی آشنا کنیم.

استودیوی بازی‌سازی FredBear Games جز معدود توسعه دهندگان مستقل موبایلی است که در طول چندین سال گذشته، نگاهی ویژه به مارکت بازی‌های موبایلی داشته و تمام تلاشش را برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های پلتفرم موبایل به کار گرفته است. استودیویی که شاید به اندازه دیگر توسعه دهندگان موبایلی، بزرگ و مشهور نباشد؛ اما کیفیت بازی‌هایش بقدری دوست داشتنی است که نمی‌توان بیخیال تجربه آن‌ها شد. به هرحال هرچه که باشد، ما با استودیویی طرف هستیم که مرز بین رویا و خلاقیت را تبدیل به نازکی یک‌ تار مو کرده است.

پس از موفقیت‌های متعدد بازی The Bonfire: Forsaken Lands در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و شناخته شدن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های مستقل گوگل پلی در سال ۲۰۱۹؛ طبیعی بود که استودیوی بازی‌سازی FredBear Games بخواهد مسیر موفقیت آمیز این عنوان را ادامه دهد و همه‌چیز آماده شروع فصلی جدید از مکانیزم‌های جذاب بود. نسخه دوم بازی با نام The Bonfire 2 Uncharted Shores در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و طرفداران پلتفرم موبایل، این‌بار با عنوانی فوق‌العاده طرف بودند که نه تنها تمامی ایرادات نسخه‌ پیشین بازی را برطرف کرده بود، بلکه مکانیزم‌هایی را ارائه می‌کرد که برای اولین بار پایشان به دل پلتفرم موبایل باز شده بود.

The Bonfire 2 یک بازی استراتژی با المان‌های بقا – مدیریتی است که شما را با سخت‌ترین شرایط ممکن رو در رو می‌کرد. تمامی فلسفه و استدلال‌های بازی حول محور زنده ماندن در سرزمینی سرد و نفرین شده جریان دارد. المانی که می‌تواند مخاطب موبایلی را تا ساعت‌ها سرگرم خودش کند. The Bonfire 2 نسخه بهتر، کامل‌تر و به تکامل رسیده‌تر The Bonfire: Forsaken Lands است و این خبری خوب برای طرفداران موبایلی محسوب می‌شود.

توسعه دهندگان بازی The Bonfire 2 تلاش کرده‌اند تا با روایت داستانی متناسب با محیط بازی، تجربه آن را لذت‌بخش‌تر کنند. داستان حول محور بازماندگانی جریان دارد که مدت‌هاست در دریاهای گمشده برای پیدا کردن سرزمینی جدید برای زندگی در حال سفر هستند. دریاهایی فراموش شده که هیچکسی از مکان آن‌ها خبر ندارد! در دل این ماجراجویی بزرگ، بازماندگان داستان ما، به سرزمینی عجیب می‌رسند. سرزمینی که بنظر نمی‌رسد تا قبل از آن پای هیچ انسانی به آن باز شده باشد. اما آیا اینجا دقیقا همان‌جایی است که ما به آن تعلق داریم؟

برای تجربه بازی موبایلی The Bonfire 2 شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

The Bonfire 2 شاهکاری به تمام معناست که هربخشی از آن، شما را دعوت به دنیای خیالات خواهد کرد. ما با یک بازی استراتژی طرف هستیم. اما این دلیل نمی‌شود که The Bonfire 2 پایش را به دنیای بازی‌های بقا محور نیز باز نکند. اتمسفر حاکم در این بازی، شما را یاد چیزی خواهد انداخت که ما پیش‌تر آن را در بازی ولهایم دیده بودیم. بازی بقدری خوش ساخت و زیباست که نمی‌توان آن را توصیف کرد. تنها باید بعد از یک روز کسل کننده، خودتان را چندساعتی مهمان این بازی کنید تا زیبایی آن را درک کنید.

گیم‌پلی بازی در دو فاز شب و روز جریان دارد. در طول روز شما باید با استفاده از منابع جزیره، آیتم‌هایی که پیدا می‌کنید و استراتژی‌هایی که دارید؛ دهکده خودتان را بسازید. در طول شب، عنکبوت‌های غول پیکر، گرگ‌های وحشی و حتی اگر بدشانس باشید؛ راهزن‌ها به کمپ شما حمله خواهند کرد و هرچیزی که تا پیدا کرده بودید را با خودشان خواهند برد. بنابراین، ساخت کمپ و پناهگاهی قابل اعتماد؛ اولویتی است که نباید به همین سادگی از کنارش عبور کنید.

بازی تقریبا اجازه انجام هرکاری را در گیم‌پلی‌اش به شما می‌دهد. هیچ محدودیتی پیش‌رویتان قرار ندارد و این نحوه مدیریت و تقسیم‌ کارهای شماست که باعث زنده ماندن اعضای کمپتان خواهد شد. البته اینطور هم نیست که صرفا بازی از شما بخواهد که تبر به دست به جان سرزمین‌های شمالی The Bonfire 2 بیفتید! بلکه چالش‌های متعددی پیش روی شما خواهد بود. تصمیم‌های بزرگی باید بگیرید! از فدا کردن جان یکی از افراد، تا جیره‌بندی مواد غذایی!

اگر قرار بود که بازی The Bonfire 2 خلاصه کرد، آن سه کلمه زیبایی مطلق می‌شدند. گرافیک بازی واقعا زیباست. شما با یک بازی استراتژی مینمیال طرف هستید که رنگ‌هایش خودشان را بقدری عالی نشان خواهند داد، که احساس خواهید کرد که با یک تابلوی هنری طرف هستید، نه صرفا یک بازی موبایلی. این موضوع درباره موسیقی و جلوه‌های صوتی بازی نیز صدق می‌کند. مجموعه‌ای از موسیقی‌های بی‌کلام آرامش‌بخش؛ موسیقی‌ متن بازی را تشکیل داده‌اند. موسیقی بازی سفری بی‌حد و مرز به تاریک‌ترین احساسات بشری است.

پیشنهاد می‌شه!

بازی‌های مستقل موبایلی حالا دیگر تبدیل به یکی از جذاب‌ترین بازی‌های موبایلی شده‌اند. در این میان، The Bonfire 2 از جمله آن بازی‌هایی است که تجربه‌اش تا سال‌ها در ذهنتان باقی خواهند ماند. گرافیک زیبا و موسیقی متن آن، مو به تنتان سیخ خواهد کرد و گیم‌پلی‌اش حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.The Bonfire 2: Uncharted Shores

  • سازندهFredbear Games
  • سیستم عاملiOS اندروید
  • ژانرآرکیداستراتژیکبقا
  • حجم:140 مگابایت

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید