نینتندو به خرید مسابقات EVO توسط سونی واکنش نشان داد – پایانی برای سوپر اسمش بروز؟

سونی ساعاتی پیش اعلام که Evolution Championship Series یا همان مسابقات ورزش‌های الکترونیکی EVO را خریداری کرده است.

نینتندو با انتشار بیانیه‌ای برای سونی آرزوی موفقیت کرده، ولی همچنان نمی‌دانیم که سرنوشت Super Smash Bros. Ultimate چه خواهد بود. از طرف دیگر به نظر می‌رسد که نینتندو قصد برگزاری مسابقات خودش را برای Super Smash Bros. Ultimate دارد.

در حال حاضر سونی و RTS با خرید EVO، صاحب بزرگ‌ترین مسابقات ورزش‌های الکترونیکی هستند. خبر خوب دیگر این است که پس از یک سال وقفه، امسال شاهد برگزاری مسابقات EVO خواهیم بود. تام و تونی کنون، بنیانگذاران EVO، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و به عنوان مشاور با سونی و RTS همکاری خواهند داشت. در سال ۲۰۱۹ شاهد حضور بازی‌های Super Smash Bros. Ultimate، تکن ۷، Street Fighter 5: Arcade Edition، سامورای شودان، Mortal Kombat 11، سول‌کالبیر 6، Dragon Ball FighterZ و Under Night In-Birth Exe:Late[st] در این مسابقات بودیم.

بنابر گزارش IGN، نینتندو برای سونی و RTS آرزوی موفقیت دارد و به نظر می‌رسد که روی مسابقات مخصوص Super Smash Bros. Ultimate کار می‌کند. مسابقات نینتندو هم به صورت آنلاین و به هم به صورت آفلاین خواهند بود.

مسابقات EVO

حضور بازی‌های Street Fighter 5: Champion Edition، تکن ۷، Mortal Kombat 11 Ultimate و Guilty Gear  Strive در مسابقات سال ۲۰۲۱ تایید شده است. مارک جولیو (Mark Julio) در این باره توضیح داده که هیچ محدودیتی برای دیگر پلتفرم‌ها وجود ندارد و Super Smash Bros. Ultimate می‌تواند در این رویداد حضور داشته باشد. سال پیش و قبل از کنسل شدن مسابقات به خاطر پاندمی ویروس کرونا، تخلفات مدیرعامل EVO حاشیه‌های زیادی به پا کرده بود. به همین خاطر نینتندو تصمیم گرفت که در این رویداد حضور پیدا نکند. در حال حاضر نینتندو برای مسابقات امسال تصمیم نهایی خود را اتخاذ نکرده است.

سال پیش رویداد Smash World Tour بدون حمایت نینتندو برگزار شد که جایزه ۲۵۰ هزار دلاری داشت. خود نینتندو نیز ماه پیش رویداد آنلاین Collision را برگزار کرد و به نظر می‌رسد که این روند ادامه پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید